Kálnica stratila dvojgólové vedenie

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

Bzince – Vrbovce 1:0 (0:0)

Pred zápasom výbor PŠK i hráči zagratulovali bývalému hráčovi, trénerovi a funkcionárovi Rasťovi Klimovi, ktorý sa v nedeľu dožil 50. narodenín. Mužstvá začali zápas v pomerne vlažnom tempe. Až okolo 10. min rozohriala fanúšikov akcia Miškecha, ktorý hostia odvrátili iba na roh. Prevaha domácich narastala, o čom svedčali úniky Skovajsu a neskôr aj Miškecha a Stachu. Hoci sa domáci snažili streliť gól v prvom polčase sa im to nepodarilo, hoci v závere mali šance Miškech a Stacho. Do druhého polčasu nastúpili Bzince lepšie a už v 50. min po samostatnom úniku strelil prvý gól zápasu D. Stacho a ako neskôr vyplynulo, v zápase bol jediný. D. Stacho bol pri chuti a aj v ďalších minútach viackrát ohrozil brankára hostí, ale už ho nedokázal prekvapiť. Hostia sa snažili o vyrovnanie hlavne po štandardných situáciach, čo sa im však nepodarilo. Po góle značne pritvrdili, čo vyústilo do zranení Andela a Mazáňa. Nepríjemná bola pre domácich 73. min, keď bol vylúčený Tóth. Hostia túto situáciu chceli využiť na zvrátenie výsledku, ale domáca obrana na čele s brankárom Lackom vždy spoľahlivo vyriešili situácie a tlaku hostí odolali. V závere v 86. min po ďalšom úniku D. Stachu v poslednej chvíli zachraňoval Dolník, keď jeho strelu vyškriabal na rohový kop. Nakoniec sa z troch bodov radovala asi stovka domácich priaznivcov.

Góly: 50. Stacho, rozhodoval: Mazúch, 50 divákov.

BZINCE: Lacko – Denk, Horák, Lukáč, Zamec, Mikušík, Stacho, Skovajsa, Mazáň, Andel, Miškech (Gulán, Tóth, Kotvan)

VRBOVCE: Dolník – Mareček, Chrenka, Tvrdý, Filka, Patinka, Mareček-Kolibiský, Kolenčík, Mišík, Blanárik, Sabota (Hainc, Mocko, Skok)

Hrašné – Kočovce 0:2 (0:0)

V prvom polčase domáci prekvapili útočnou hrou a boli rovnocenným súperom hosťom. Po prestávke mali viac z hry hostia, čo vyústilo do dvoch gólov Pavla Maraza. Pri prvom góle chyboval gólman, pri druhom Maraz ukázal prehľad v hre a svoje majstrovstvo.

Góly: 58. a 77. Maraz, rozhodoval: Podmajerský, 95 divákov.

HRAŠNÉ: Perička – Mateják, Kačány, Sadloň, M. Herák, A. Herák, Polák, Babiar, Zmeko, Drahoš, Zámek

KOČOVCE: Motola – Z. Sevald, Greguš, Briška, Juriš, Feranec, Masár, Doboš, Toráč, Madara, Maraz

St. Turá B – Kálnica 2:2 (0:2)

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov dopomohli hosťom ku vedeniu domáci dvoma veľkými chybami. Prvý gól strelil po nedorozumení brankára so stopérom už v 5. min Hladký. Na 0:2 zvýšil opäť po chybe v 23. min Ivana. Domácimi to otriaslo a hostia boli do prestávky lepší. Prestávka domácim pomohla a začali hrať svoju kombinačnú hru. V 49. min našiel centrom Sládek Straku a ten hlavou nedal Dovinovi šancu. O dve minúty opäť Straka po rohovom kope, tento raz nohou, tesne minul vinkel hostí. V 55. min Sládek vystrelil z trestného kopu a Dovina iba očami vytlačil loptu. Domácim sa darilo a stále tlačili hostí do defenzívy. V 62. min v snahe odkopnúť loptu zahral hosťujúci hráč rukou. Ku penalte sa postavil Straka a nedal brankárovi šancu. Hostia po prestávke ohrozili bránu iba raz, ale strela Andreja Važana šla tesne nad. Domáci mali viac príležitostí, ale ich najväčšiu v závere Gyorog nepremenil. Remíza je spravodlivá.

Góly: 49. a 62. Straka – 5. Hladký, 23. Ivana, rozhodoval: Kubica, 80 divákov.

ST. TURÁ B: Oravec – Filip, Javor, Jaroš, Baranovič, Beňo, Otrubný, Bartek, Gyorog, Sládek, Straka

KÁLNICA: Dovina – M. Važan, Mordin, Pavlech, Potoček, Košťál, Mare. Hladký, Mart. Hladký, Ivana, A. Važan, Janega (Kukučka)

Lúka – Brestovec 1:2 (0:2)

Góly: 83. Jánošík - 2. Mozolák, 20. Malečka, rozhodoval: M. Kačička, 50 divákov.

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Hoško, Haluza, Tlstovič, Miklovič, Kačina, Mladý, Ondris, Štefanec (Hečko, Kriško)

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Viselka, Bruško, Farbák, Augustín, Bakoš, Obuch, Šlahor, Sládeček, Mozolák (Čmela, Nemček)

Turá Lúka – Polianka 1:0 (1:0)

Góly: 36. Šarudi, rozhodoval: Švancara, 130 divákov.

TURÁ LÚKA: Buzay – Buček, Petrovič, Zverec, Šarudi, Gabriš, Vavák, Poláček, Holič, Ťulák, Duga(Viselka, Fako, Nečas)

POLIANKA: Černák – Černáček, Kučerák, Kuba, M. Šimko, Sládek, M. Kováčiny, Augustín, Chňupa, Gajdošík, V. Šimko (J. Kováčiny, R. Kováčiny)

Hrádok – Potvorice 0:0

V zápase dvoch susedných mužstiev tabuľky sa hral v prvom polčase vyrovnaný futbal. Začiatok zápasu patril domácim, hostia však postupne hru vyrovnali. V 17. min mohli ísť domáci do vedenia, ale pekná strela Steineckera skončila na brvne. Obidve mužstvá si vypracovali niekoľko príležitostí na skórovanie, gól však ani z jednej nepadol. Od 73. min mali domáci početnú prevahu, keď po druhej žltej videl hráč hostí červenú kartu. Napriek prevahe však túto výhodu nevyužili. V poslednej minúte sa rútil na bránu Mário Sevald, v šestnástke bol faulovaný, rozhodca však faul neodpískal, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Rozhodoval: Valovič, 100 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Majerník, J. Sevald, Tekula, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Šagát, Tomka, Jurák, Steinecker (Ocet, Štekel)

POTVORICE: J. Jambor - Šimunčík, Moravčík, Melicher, O. Kubán, Malo, Vatrt, Drozda, L. Šimko, Suchý, Horváth (M. Moravčík, Kaniščák)

Považany – Krajné 2:2 (0:2)

Góly: 61. Skaličan, 90. Michalík – 4. a 41. Baranovič, rozhodoval: Bušo, 80 divákov.

POVAŽANY: Michalka – Tulis, J. Kubica, Olbert, Udržal, Skaličan, L. Michalík, Husár, Mečiar, Dudášik, J. Michalík (Rehák)

KRAJNÉ: Moravec – Tížik, Javro, Klimek, Osuský, Kostelný, Vavák, Baranovič, Dobrovodský, Lacho, Macúch

Nová Ves – Tr. Bohuslavice 2:1 (0:0)

Hostia potvrdili, že ich jarné výsledky neboli náhodné a nepustili domácich hráčov do tlaku. V 10.min sa domáci mohli ujať vedenia, ale brankár Krajčík zlikvidoval niekoľko opakovaných striel domácich z bezprostrednej blízkosti. V 25. min zase Grznár vychytal hosťujúceho Janečku. Hneď z prvého útoku v druhom polčase Jambora hlavička skončila tesne vedľa pravej žrde. V 49. min už Ševčík v páde prudkou strelou pod brvno otvoril skóre zápasu. V 67. min hostia rozohrali kombinačnú akciu a po centri z pravej strany nekrytý Janečka poslal loptu do prázdnej brány. O dve minúty na to Jambor hlavičkou po Horčičákovom trestnom kope poslal domácich opäť do vedenia. Keďže brankári na oboch stranách už podržali svoje mužstvá, do konca zápasu sa už výsledok nezmenil.

Góly: 49. Ševčík, 69. Jambor – 66. Janeček, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Vrablic, Jambor, Fačkovec, Gajdošech, Ševčík, Horčíčák, Hujík, Ondreička, Sika, Lacko (Šimončič, Nemšák, Kolník)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, P. Vavro, M. Trebatický, Mitánek, Marták, T. Sevald, Dendis, Zaťovič, Janeček, Bližniak (Fraňo)

1. Nová Ves 18 14 2 2 82:29 44

2. Kočovce 19 14 1 4 60:22 43

3. Brestovec 18 13 4 1 58:27 43

4. Turá Lúka 19 13 2 4 62:31 41

5. Tr. Bohuslavice 19 10 4 5 44:38 34