Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Myjavské "béčko" prehralo v Horovciach

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Tr. Turná – Bošany 2:5 (1:2)

V chladnom počasí sa začal zápas akciou domácich a v 3 min. strela Jakuba Kováča však neohrozila hosťujúcu bránu, pretože lopta letela vysoko nad bránu. V 6 min. nádhernú prihrávku adresoval Patrik Chorvát Matejovi Hrubému, ale brankár včas vybehol. V 6 min. sa pekne uvoľnil Jakub Kováč, ale ešte nemal správnu "mušku". V 10 min. sa ocitli i hostia vo veľkej šanci, ale Belák v bráne domácich správne vybehol a zabránil tak presne zakončiť. V 15 min. sa najlepšie zorientoval po rohovom kope hosťujúci Marek Kostolný a otvoril skóre 0:1. V 20 min. znova udreli hostia, keď sa ocitli dvaja pred domácim brankárom a tomu nedal šancu Juraj Kubala na 0:2. V 29 min. pohrozil svojou strelou Patrik Chorvát, ale lopta išla tesne nad bránu. V 40 min. po rohovom kope sa dostal k lopte Jakub Kováč, položil si obrancu i brankára a skorigoval výsledok prvého polčasu na 1:2.
Do druhého polčasu nastúpili domáci zle a už v 49 min. fauloval osamoteného hráča domáci brankár Belák v šestnástke a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Ladislav Hodál. V 63 min. zahorela malá iskierka nádeje po akcii Andreja Hulaja, ktorý sa zbavil obrancov, položil si na zem i brankára a z ťažkého uhla znížil na 2:3. V 68 min. vybehol na nakopávanú loptu rýchly Juraj Kubala a zvýšil na 2:4. Po nedorozumení obrany ešte pridali hostia v podaní Juraja Kubalu na 2:5 a zápas sa iba dohrával.

Góly: 41. J. Kováč, 64. Hulaj – 21., 69. a 61. Kubala, 15. Kostolný, 51. Hodál, ŽK: Belák, M. Chorvát - Hodál

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, J. Kováč, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Jambor, Hrubý, Červeňan, Čahoj (Mat. Kováč, Stronček, Hulaj) VLADIMÍR CHUPÁČ

Podolie – Streženice 3:1 (0:1)

V zápase tímov ohrozených zostupom začali lepšie hostia a už v 3. min sa ujali vedenia gólom Šestáka. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu a využili dve svoje príležitosti. Najskôr v 51: min vyrovnal skúsený Hlaváč a o šesť minút neskôr otočil misky váh na domácu stranu Pyšný. V závere mali príležitosti oba tímy, no skórovať sa podarilo už iba Podoliu. Konečnú podobu výsledku dal desať minút pred koncom Balcír.

Góly: 51. Hlaváč, 57. Pyšný, 80. Balcír – 3. Šesták, ŽK: Pyšný, rozhodoval: Vyletelka, 100 divákov.

PODOLIE: Palkech – Straka, Bíro, R. Červeňanský, Herák, Pyšný, Balcír, A. Moravčík, L. Moravčík, M. Červeňanský, Hlaváč (Augustín, Ohrablo, Uhlík)

Ladce – Stará Turá 2:0 (1:0)

Domáci začali lepšie, ale Kučma, Eliaš ani Mokrička brankára neprekonali. V 15. min Eliaš ani Kučma znova neprestrelili výborného Vrzalu, ktorý v zápase zlikvidoval minimálne päť tutoviek. V 19. min Mokrička hlavičkoval do brankára. V 21. min Martinkovu strelu Vrzala vytlačil na roh a v v 22. min chytil Eliašovu hlavičku. Skóre otvoril v 27. min po centri Martinku hlavou Eliaš. V 38. min Eliaš trafil brankára a po Martinkovej prihrávke Kučma zblízka prestrelil. O päť minút Vrzala vyrazil Martinkovu tutovku, no v 47. min po centri Kršáka už na jeho hlavičku nestačil - 2:0. Kučma po úniku v 49. min mieril vedľa a v 63. min Mokričkovu strelu zrazil na roh Straka. V 68. min Antálek hlavičkoval tesne vedľa a v 78. min ho na druhej strane napodobnil F. Průša. V 85. min Pagáčovi chytil Vrzala jedenástku. Domáci vyhrali po veľmi dobrom výkone, kde herne vyčnieval Mikuška

Góly: 27. Eliaš, 47. Martinka.

Rozhodoval Cvešper, ŽK: J. Váň, F. Průša, Straka, Mazák, 60 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, Homér, Kušík, Pagáč, Kršák, Eliaš (65. F. Průša), Mikuška, Martinka, Mokrička (78. Kvasnica), Kučma (60. E. Mražík).

ST. TURÁ: Vrzala – Jaroš, Valenčík, Straka, Antálek, Bončo, Mazák, Bordák (33. Magula), Otrubný, Peterka, Szekfü (65. Tuka). FERDINAND GACH

Horovce – Myjava B 2:1 (1:1)

Už v 50. sekunde prekvapil hostí po priamom kope Siekela Kebis a po vyhranom hlavičkovom súboji s gólmanom otvoril skóre. Hostia odpovedali strelami Petra Siváka, Oríška a Jastrába, ktoré bránu netrafili. Na druhej strane nemierili presne G. Bortel a Kučo. Keď sa zdalo, že prvý polčas vyhrajú domáci, po chybe obrany v 41. min Oríšek vyrovnal. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale Horeš, Pavol Sivák ani Oríšek neprekonali Rajníka. Štepanovič hlavičkoval vedľa, ale v 68. min po Kučovom pase G. Bortel priťukol loptu Stratenému, ktorý povedľa gólmana dal na 2:1. Myjavčania si vytvorili prevahu, no pokusy Vida, Kasteloviča a Oríška skončili vedľa. Rozhodnúť mohol v 88. min Kebis, ale po centri Strateného hlavičko tesne minul bránu. Skvelý zápas s lídrom priniesol domácim tri body.

Góly: 2. Kebis, 68. Stratený – 41. Oríšek.

Rozhodoval R. Kusý, ŽK: Kučo, Kuric, Švec, Janco, Vido, 200 divákov.

MYJAVA B: Urminský – Pavol Sivák, Janco (76. Bruško), Švec, Kastelovič, Vido, Peter Sivák (90. Gaža), Manák (83. Vrábel), Jastráb, Oríšek, Horeš. MARIÁN PECUŠ

Ost. výsledky: Prečín – Dolné Vestenice 3:0 (0:0), Cigeľ – Z. Kostoľany 0:0, Lehota p/Vt. - Malá Čausa 1:1 (1:1), V. Uherce - Uhrovec 1:0 (0:0).

1. Myjava B 19 13 3 3 50:16 42

2. Prečín 18 13 3 2 43:12 42

3. Veľké Uherce 19 10 3 6 36:27 33

4. Ladce 19 9 5 5 28:16 32

5. Zem. Kostoľany 19 9 4 6 28:21 31

6. Cigeľ 19 8 7 4 25:18 31

7. Horovce 19 10 1 8 30:34 31

8. Malá Čausa 19 8 4 7 36:31 28