Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Nemšová prišla o bod v záverečných minútach zápasu

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nové Zámky - Nemšová 2:1 (1:1)

Domáci začali dobre a do vedenia mohli ísť už vo 4. min., ale Košútov „koníček“ po rohu skončil nad bránou. O dve minúty na to Lovska netrafil dobre loptu v sľubnej šanci. Hra sa postupne vyrovnala, hostia podnikali veľmi rýchle útočné akcie, z ktorých sa im jedna aj ujala. V 17. min. našiel center z ľavej strany na vzdialenejšej žrdi Adamca, ktorý otvoril skóre. O tri minúty mohol vyrovnať Jurík, ale jeho krížna strela minula bránu. V 27. min. posúdil rozhodca zákrok hosťujúceho obrancu na domáceho Košúta v pokutovom území hostí ako nedovolený a z nariadenej penalty Ešek vyrovnal. Po niekoľkých sekundách mohol strhnúť vedenie na domácu stranu Jurík, ale tutovku spálil. Tri minúty pred prestávkou vytlačil prudkú strelu Adamca domáci brankár Kopecký a v samom závere si Bobot poradil s Košútovou ranou. Na prvú šancu v druhom polčase si diváci museli počkať do 60. minúty, kedy sa do šestnástky hostí dostal Král, ale pri jeho strele z uhla bol Bobot pozorný. Domáci v snahe strhnúť vedenie na svoju stranu búšili do svojho súpera, ale hra sa im príliš nedarila. Hostia miestami podnikali šikovné protiútoky, ale na bránu príliš nebezpeční neboli. Už keď sa zdalo, že sa mužstvá rozídu zmierlivo, dve minúty pred koncom vrátil Král takmer stratenú loptu z bránkovej čiary na päťku a Košút dal hlavou víťazný gól FKM.

Góly: 27. Ešek (11 m), 88. Košút - 17. Adamec. R Košťál, ŽK: Ešek – Holiš, Husár, 200 divákov

FKS: Bobot – Opatovský, Dzurilla, Vlček, Kresánek, Amrich, Holiš (12 Adamec), Frimmel, Bakši, Kvasnička, Husár. Tréner B. Ďuriš.

Ost. výsledky: Topoľčany – Púchov 0:0, Komárno – Vrbové 0:1 (0:1), Veľký Meder – V. Ludince 2:1 (1:0), Trnava C/Šúrovce – Led. Rovne 2:1 (0:1), Gabčíkovo – Neded 0:0, Levice – DAC B/Vrakúň 1:2 (0:0), Vráble – Palárikovo 1:0 (0:0). Borčice mali voľno.

1. Veľký Meder 20 13 7 0 32:10 46 (+16)

2. Borčice 19 13 4 2 40:11 43 (+13)

3. Neded 20 10 4 6 24:20 34 (+4)

4. V. Ludince 20 9 5 6 27:19 32 (+2)

5. Topoľčany 20 9 3 8 24:27 30 (0)

6. Palárikovo 20 8 5 7 25:20 29 (-1)

7. Gabčíkovo 19 7 7 5 32:21 28 (-2)

8. Trnava C 20 7 7 6 33:29 28 (-2)