Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Výtlky v Trenčíne opravujú postupne

Trenčiansky samosprávny kraj vyčlenil na opravu ciest rekordnú sumu. Trenčianska radnica opravuje prednostne tie komunikácie, ktoré sa využívajú najviac.

Výtlky opravujú podľa frekventovanosti ulíc.Výtlky opravujú podľa frekventovanosti ulíc.(Zdroj: ODKAZ PRE STAROSTU)
Trenčiansky samosprávny kraj vyčlenil na opravu ciest rekordnú sumu. Trenčianska radnica opravuje prednostne tie komunikácie, ktoré sa využívajú najviac.

TRENČÍN. Na opravu výtlkov a poškodených ciest, ktoré má v správe Trenčiansky kraj, vyčlenila samospráva tri milióny eur. Podľa Jany Paulínyovej z oddelenia komunikácie to je historický najväčší objem finančných prostriedkov vyčlenených na tento účel.

Opravy krajských ciest

„Našou prioritou sú veľkoplošné opravy ciest, ktoré vydržia dlhšie ako každoročné zalepovanie tých istých dier," povedala Paulínyová. Plán súvislých opráv ciest schválili ešte v minulom roku poslanci kraja. Momentálne kraj pripravuje vyhlásenie verejného obstarávania.

„ A j zo skúseností z predchádzajúcich obstarávaní kraj predpokladá úsporu finančných prostriedkov, ktoré opätovne použijeme na opravu ďalších úsekov ciest," informovala Paulínyová. Pri výbere úsekov ciest krajvychádzal najmä z ich stavebnotechnického stavu, umiestnenia a najčastejšieho využívania. Trenčania často argumentujú, že práve úseky v ich okolí si už dlhšie obdobie nik nevšíma a opravy výtlkov sa nedočkajú. Ide napríklad o Obchodnú ulicu v Zámostí. Opravu tu mesto tak skoro neuskutoční, keďže ulica nie je príliš frekventovaná.

Problémy s výtlkmi

Na dlhoročný problém sa sťažuje aj Michal Kubis na portáli Odkaz pre starostu. Ide o Novomeského ulicu. „Je tu výtlk, ktorý ničí automobily vodičom z piatich vchodov. Na uvedený výtlk mesto upozorňujeme už dva roky prostredníctvom rubriky Otázky a odpovede," sťažoval sa Kubis.

Mesto argumentuje, že oprava výtlkov závisí od posúdenia stavu poškodenia každého miesta, kde sa výtlk vyskytuje. Opravy potom uskutočňujú podľa poradia dôležitosti.

„Najprv sa opravujú najzaťaženejšie komunikácie miestnou hromadnou dopravou, neskôr ostatné. Havarijné stavy poškodenia komunikácie odstraňujeme okamžite. Presný dátum opravy konkrétneho výtlku nie je však možné z týchto dôvodov špecifikovať. Spôsob opravy každého výtlku určujeme tesne pred vykonaním opravy, v závislosti od aktuálneho poškodenia a od finančných možností mesta," vysvetlila hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Stále verím v dobrý koniec, tvrdí Ondrej Janíček

Ondrej Janíček vstúpil do politiky ako aktívny bojovník za spravodlivosť. Rozhodnutie vyplynulo z udalostí posledných rokov, kedy zakúsil neobmedzenú moc najvplyvnejších tohto štátu.

Dvaja vodiči zaplatili za rýchlu jazdu vysoké pokuty

Ďalších dvoch cestných pirátov odhalili pri svojej práci dopravní policajti z Trenčianskeho kraja.

FOTO: Polícia oddelila obe verejné zhromaždenia

Široké okolie Mestského kultúrneho strediska na Hviezdoslavovej ulici kontrolovalo množstvo štátnych a mestských policajtov.

FOTO: Pochovávanie basy v Bošáci

Tradičnú fašiangovú zábavu pripravili miestni hasiči.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 15. h

Vietor sfúkol strechu v centre Nitry, poškodila dve autá

Plech visí až na zem. Pod ním je priechod pre chodcov.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

Už ste čítali?

Voľby 2020