Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza

Kľúčové vyhralo a je v čele súťaže

Prehľad výsledkov VII. ligy sever.

Soblahov – Omšenie 3:1 (1:1)

Soblahovčania vykročili do odvetných bojov víťazne. Smerom k trom bodom vykročili už v 19. min, keď sa presadil Kačena, ale Omšeniu sa podarilo vyrovnať gólom Doričku. Po prestávk priblížil víťazstvo domácemu kolektívu vlastenec Kamila Bielika. V závere spečatil víťazstvo Soblahova Farkaš.

Góly: 19. Kačena, 62. vlastný (K. Bielik), 84. Farkaš – 37. Dorička, rozhodoval: Klimčík, 80 divákov.

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, M. Kačena, Šlesár, Fabo, J. Kačena, Gašparovič, Holúbek, Sivák, Farkaš, Jantošovič (Michalec)

OMŠENIE: Koteš – Dvorský, Ťupek, Klačan, Kijačik, Jantošovič, Škorvánek, K. Bielik, M. Bielik, Dorička, Meravý (D. Homola, B. Homola, Ľ. Marček

Drietoma – Beckov 3:0 (0:0)

Na ťažkom teréne sa hral zápas, kde domáci podľa tabuľkového postavenia boli výrazným favoritom. Prvý polčas nepremenili šance, do ktorých sa dostávali. V druhom polčase pokračovali v aktívnej hre hráči Drietomy a po chybe obrany strelil úvodný gól Margetín. Naďalej pokračoval tlak domácich, ktorý vyústil do ďalších dvoch gólov. Víťazstvo Drietomy bolo zaslúžené.

Góly: 52. Margetín, 60. Hoťko, 83. Gabrhel, rozhodoval: Čaja, 100 divákov.

DRIETOMA:Masaryk – Šišovský, Orság, Margetín, Gabrhel, T. Lacko, M. Lacko, Hoťko, Zajac, Babrnák, Melicher (Šugra, Novotka, Holúbek)

BECKOV: D. Kačerek – Jaroščiak, Vazovan, Bahník, Hrabovský, Pevný, Soldán, Kupčík, J. Breznický, A. Breznický, Neboháč (Šimko)

Dolná Poruba – Dolné Srnie 5:0 (3:0)

Domáci tím si na začiatok jarnej časti urobili strelecké hody. Dva góly strelil nestarnúci Pavol Kapko. Pridali sa k nemu Tomáš a Jozef Suchý a Vlado.

Góly: 10. a 23. P. Kapko, 8. T. Suchý, 58. Vlado, 83. J. Suchý, rozhodoval: Valovič, 100 divákov.

DOL. PORUBA: Marko – P. Suchý, I. Suchý, Šlesarik, P. Kapko (77. Nedielka), Hamaňa, A. Suchý (61. Daško), Martinák, R. Suchý (46. J. Suchý), Vlado, T. Suchý

DOL. SRNIE: R. Hejbal – Radoš, J. Bušo, Rehora, Poláček, Ilenčík (74. Hargaš), Petkov, Matlák, R. Hejbal, L. Bušo (Gašpar)

Neporadza – Záblatie 1:1 (0:1)

Prvý jarný zápas sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hosťom sa podarilo ujať vedenia gólom Krištofa v 32. min. Po prestávke domáci hrali dôraznejšie a presnejšie. Z množstva šancí sa im ale podarilo využiť iba jedinú, keď v 72. min Martin Richtárech vyrovnal. Napriek snahe sa už Neporadzi víťazný presný zásah streliť nepodarilo.

Góly: 72. Mar. Richtárech – 32. Krištof, rozhodoval: Zelieska, 30 divákov.

NEPORADZA: Ševčík – Kyselica, Jánsky, Horváth, Púčik, J. Richtárech, Hošo, Mar. Richtárech, Cmarko, Tunega, Ondráš (Mich. Richtárech, Uher)

ZÁBLATIE:Koszeghy – Fraňo, P. Kováčik, Krištof, Magál, Minárik, Priehoda, Šťastný, Vallo, Fraňo, J. Kováčik (Urban)

Kľúčové – Horňany 3:0 (1:0)

Domáci boli počas celého zápasu jasne lepším mužstvo. Hostia sa prakticky nedostali ani za polovičku. Domáci z množstva šancí využili iba tri. V prvom polčase sa po rohu Kenderu presadil Papiernik. Po prestávke Kľúčové pokračovalo vo výbornej hre a po pekných akciach sa dvoma gólmi presadil Kiačik. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené.

Góly: 13. M. Papiernik, 65. a 89. M. Kiačik, rozhodoval: Hudcovský, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Rajníček – Machara, Pecháček, Kendera, Petrúšek, Papiernik, Gajdošík, Štefánek, Kostadinov, Vydrnák, Pšenčík (Kiačik, Chudo)

HORŇANY: Porubčan – Šmehýl, Hanus, Kuník, Filin, Valach, Kováčik, J. Šmehyl, Masár, Horňák, Malacha (Bulejko)

Mn. Lehota – Tr. Teplá 1:1 (1:0)

Favoritom na víťazstvo bol hosťujúci líder. Ten však ratoval aspoň bod v 90. min.

Góly: 24. Ďuráči – 90. Gunár, rozhodoval: Kubica, 60 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – Honza, D. Hrnčár, Kňažek, T. Laco, E. Laco, M. Hrnčár, Krajčo, Bajzík, Ďuráči, Dávidek (Mich. Ďuráči, Bulko)

TR. TEPLÁ: J. Kováč, Provazník, Frohn, Blaho, Gunár, Beňo, Balon, Adamčík, Píža, Stupinský, Friedl (Jakúbek, Dorica)

Mel.-Lieskové – Bobot 3:1 (2:0)

Začiatok zápasu bol z oboch strán v znamení nepremenených šancí. Hostia mohli ísť aj do dvojgólového vedenia. Naopak, domáci v 32. min po kombinácií stredom ihriska otvorili skóre Danielom Žiškom. O tri minúty bol faulovaný domáci hráč v šestnástke a Peter Žiška pridal z bieleho bodu na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom urobiť niečo so zápasom. To sa im aj čiastočne darilo. Domácich pritlačili, čoho dôsledkom bol kontaktný gól Antaloviča. Domáci následne pridali na dôraze a tlačili sa pred bránu Káčera. Bobot naďalej hrozili brejkami a mali šance na vyrovnanie. Po nedovolenom zákroku hráča hostí zahrávali domáci priamy kop a z 25 m v 82. min so šťastím Peter Žiška zvýšil na 3:1.

Góly: 32. D. Žiška, 35. a 82. P. Žiška (1. z 11 m) – 53. Antalovič, rozhodoval: Dohál, 100 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – L. Birás, Habdák, D. Žiška, P. Žiška, Štefák, Pavlík, Hodulík, Minarech, Hanták, Janigáč (Špaček, Mizerák, Habdák)

BOBOT: Káčer – Galko, Meliš, Hloža, Kňaze, Antalovič, Labuda, Luprich, Jonis, Poláček, Koreň (Džubina)

1. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  2. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
  3. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  4. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  5. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  6. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  7. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  8. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  9. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  10. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?
  2. Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!
  3. Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti
  4. OMV otvára novú čerpaciu stanicu v Liptovskom Mikuláši
  5. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?

Jozef Vajda: Film Sviňa by mali vidieť všetci, ktorí plánujú ísť voliť

Už 6. februára sa do kín dostane nový slovenský film Sviňa. Vznikol na základe rovnomenného knižného bestselleru Arpáda Soltésza. Réžiu, produkciu a scenár zastrešili Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann.

Dukla zdolala Nitru aj štvrtý raz v sezóne

Zverenci trénera Jána Pardavého si poradili s Nitrou.

Trenčín zvíťazil na ľade Nitry.

Meteorológovia varujú pred poľadovicou na cestách

Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.