Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Druhá jarná výhra Nového Mesta

Zverenci trénera Miloša Lintnera uspeli aj v druhom jarnom zápase. V Dubnici vyhrali 3:1.

Dubnica – Nové Mesto 1:3 (0:0)

V šesťbodovom zápasenastúpili domáci bezZahranyčného, ktorý pykal za červenú kartu a Suchého po piatej žltej karte. U súpera z rovnakých dôvodov chýbali Straka a Urban. Poslední hostia povzbudení prvou výhrou minulý týždeň nad vedúcou Skalicou začali lepšie a v prvej dvadsaťminútovke mali dve výborné šance, no M. Slávik si so strelami M. Šebeka a Vlada poradil. Domáci sa do šancí nedostávali, a tak sa takmer celý prvý polčas odohral medzi šestnástkami. Po polhodine po zbytočnom sklze Krošláka v rohu ihriska uvidel domáci hráč veľmi prísnu červenú kartu červenú kartu a súper zacítil šancu. Po zmene strán v 54. min sa k odrazenej lopte po rohu dostal Mičko, ale prestrelil. V 58. min domáci gólman po rohu vyboxoval loptu a spoza šestnástky exdubničan Šupák trafil presne – 0:1. O minútu takmer vyrovnal Bielik, ale obranca mu v poslednej chvíli strelu zblokoval na roh. V 67. min M. Šebek z 25 metrov prekvapil M. Slávika skákavou strelou k žrdi – 0:2. O desať minút po rýchlej akcii L. Šebek povedľa vybiehajúceho gólmana zvýšil na 0:3. Domáci mladíci sympaticky bojovali a v 81. min po rohu bol faulovaný Cisár a Golej z jedenástky strelou od žrde znížil. Dubničania zvýšili úsilie a v 86. min striedajúci Szücs z päťky volejom napálil loptu iba do brankára.

Góly: 81. Golej (11 m) – 58. Šupák, 66. M. Šebek, 78. L. Šebek, ŽK: Habšuda, Mejič – Kutaj, Bariš, ČK: 29. Krošlák, rozhodoval: Molitoris, 310 divákov.

DUBNICA: Slávik – Golej, Takáč (81. Szucs), Pagáč, Habšuda (72. Hlatký), Mičko (58. Čurik), Vaculík, Krošlák, Cisár, Biliek, Mejič. Tréner: J. Bútora.

NOVÉ MESTO: Belic – Šupka, Lopušan, Kutaj, Iablkov (60. Omasta), M. Šebek, Bariš, Vlado, Šupák, L. Šebek (78. Miklovič), Rapavý (90. Tuka)

Ostatné výsledky 20. kola : Skalica – Šamorín 1:1, Nitra – Trnava B 4:1, Senec – Šaľa, Žilina B – Pohronie 7:3, Sereď – Slovan B 3:1.

1. Skalica 20 14 4 2 37:13 46

2. Šaľa 20 10 7 3 33:20 37

3. Žilina B 20 12 1 7 38:31 37

4. Nitra 20 11 3 6 38:22 36

5. Sereď 20 9 6 5 33:21 33

6. SFM Senec 20 8 6 6 26:21 30

7. Pohronie 20 9 3 8 28:30 30

8. Slovan B 20 7 5 8 17:25 26