Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Šláger kola pre Kočovce, sedem gólov v Potvoriciach a Kálnici

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

Kálnica (v modrom) porazila Hrádok o gól.Kálnica (v modrom) porazila Hrádok o gól. (Zdroj: MIROSLAV BUŠO)

Vrbovce – Krajné 0:0

Rozhodoval: Podmajerský, 50 divákov.

VRBOVCE: Dolník – Mareček, Chrenka, Sabota, Mi. Mareček-Kolibiský, Bukovský, Tvrdý, Ľ. Hyža, Filka, Patinka, Ma. Mareček-Kolibiský (Skok, Kolenčík, Odráška)

KRAJNÉ: Sedlák – Macúch, Tížik, Javro, Lacho, Klimek, Osuský, Kostelný, Vavák, Dobrovodský, Baranovič (Stratil, Gerža)

Potvorice – Tr. Bohuslavice 1:6 (1:3)

Góly: 29. Vatrt – 6. Hanták, 7. Dendis, 15. Bližniak, 49. zaťovič, 50. Janeček, 56. Sevald, rozhodoval: Tarabus, 150 divákov.

POTVORICE: R. Kerak – M. Kubán, M. Moravčík, O. Kubán, Suchý, Malo, Vatrt, Tulis, J. Kerak, Šimko, Jambor (Melicher, Moravčík)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Vavro, Gavalec, Mitánek, Bližniak, Dendis, Hanták, T. Sevald, Janeček, Zaťovič, Salic (Marták, Beták, Trebatický)

Kálnica – Hrádok 4:3 (4:1)

Zápas len priemernej úrovne. Domáci v prvom polčase mali viac z hry a lepšie kombinovali v poli. Svoju prevahu pretavili do štyroch gólov. Po prestávke poľavili z aktivity, čo využili snaživí hostia na skorigovanie výsledku. Víťazstvo Kálničanov je zaslúžené.

Góly: Unčík 2 (1. z 11 m), Potoček, Janega – Štekel, Šagát, Steinecker, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

KÁLNICA: Kotula – Dedík, Kunda, Pavlech, Unčík, M. Važan, Hladký, Ivana, Janega, A. Važan, Potoček (M. Hladký, Kukučka)

HRÁDOK: Floriš – Majerník, J. Sevald, Štekel, Tekula, Šimlovič, M. Sevald, Šagát, Bodrogi, Jurák, Steinecker (Ocet)

Kočovce – Turá Lúka 2:1 (1:0)

V Kočovciach sa predstavili tímy z čela tabuľky. Úvod zápasu bol veľmi opatrný a hralo sa v strede ihriska medzi šestnástkami. V 31. min sa Roško dostal do vyloženej šance, ale tesne minul bránu. Od tohto momentu mali domáci územnú prevahu. V 45. min zahrával rohový kop Greguš a domácich do vedenia dostal Hanáček. Druhý polčas začali Kočovce tlakom a mali územnú prevahu. Po sóle od polovice ihriska Roško obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a s prehľadom pridal na 2:0. V týchto momentoch domáci Doboš ani Maraz nevyužili svoje šance. V závere zápasu hostia vsadili všetko na jednu kartu, čoho výsledkom bol gól v 90. min, keď si Greguš nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete. Výhra Kočoviec je zaslúžená.

Góly: Hanáček, Roško – vlastný (Greguš), rozhodoval: Matúš, 100 divákov.

KOČOVCE: Motola – Sevald, Greguš, Briška, Juriš, Hanáček, Doboš, Trebatický, Roško, Maraz, Masár (Toráč, Madara)

TURÁ LÚKA: Buzay – Buček, Petrovič, Mareček, Eliáš, Šarudi, Gabriš, Vavák, Nečas, Holič, Duga (Fako)

Bzince – Lúka 2:2 (0:2)

Zápas začal minútou ticha za funkcionára ObFZ Pavla Ježíka. Od začiatku sa hral rušný a behavý futbal s miernou prevahou fyzicky vyspelejších hostí. Tí mali prvú príležitosť už v 4. min, ale Kačina trafil iba bočnú sieť. Osmelili sa aj domáci, ale šance Denka, Miškecha a ďalších ostali nevyužité. Domáce mužstvo v značne obmenenej zostave bez viacerých opôr z jesene sa snažilo, no bolo na ňom vidieť nezohratosť. Ďalšie príležitosti domácich mali Vaško a Miškech. Na prevahu domácich hostia zareagovali pritvrdením hry, ale odmeny v podobe kariet sa nedočkali. Záver prvého polčasu domáci prespali. V 42. sa z nevinnej akcie hostia gólom Štefanca dostali do vedenia. V poslednej minúte prvého polčasu hlavička Jánošíka skončila v pravom vinkli – 0:2. Druhý polčas začali domáci prevahou, ale šancu Denka zrazil brankár na roh. Vzápätí si obrana zavarila nedôraznosťou, ale hostia to nevyužili. Až v 68. sa domácim podarilo znížiť po kombinačnej akcií, keď Skovajsa strelil gól. Hostia odpovedali priamym kopom, ktorý musel Lacko zneškodniť. V závere domáci vyrovnali. Rasťo Miškech unikol po pravej strane a jeho center pred bránu hlavou usmernil do brány Gulán. Gól už nepadol.

Góly: 68. Skovajsa, 86. Gulán – 42. Štefanec, 45. Jánošík, rozhodoval: Švancara

BZINCE: Lacko – Lukáč, Skovajsa, Stacho, Gulán, Miškech, Vaško, Denk, Mikušík, Poláček, Horák (Poláček, Horák)

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Hečko, Haluza, Tlstovič, Miklovič, Kačina, Kriško, Ondris, Štefanec (Žiška, Štipanitz)

Zápasy Polianka – Nová Ves, Brestovec – Považany a Hrašné – St. Turá B boli odložené na 1. mája.

1. Nová Ves 15 12 2 1 74:23 38

2. Turá Lúka 16 11 2 3 58:27 35

3. Brestovec 15 10 4 1 52:25 34

4. Kočovce 16 11 1 4 56:22 34

5. Kálnica 16 9 2 5 46:30 29

6. T. Bohuslavice 16 8 4 4 36:32 28

7. Lúka 16 8 2 6 49:38 26

8. Krajné 16 7 4 5 32:42 25