Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor

Dukla po dráme zdolala Banskú Bystricu

Zverenci trénera Romana Stantiena vyhrali proti „baranom“ až na štvrtý pokus. V dramatickom zápase o všetkom rozhodol až v deviatej sérií Martin Dudáš.

Martin Dudáš udržal trenčianske postupové nádeje.Martin Dudáš udržal trenčianske postupové nádeje.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 5:4 pp a sn (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0, 1:0)

Začiatok stretnutia pod Čákovým hradom sa omeškal asi o pätnásť minút, keď domáci fanúšikovia privítali hráčov Dukly efektným vhodením letiacich pokladničných blokov na ľad. Úvodné minúty veľa vzruchu nepriniesli, opäť len kopírovali opatrné úvody z uplynulých duelov. Až v 7. minúte Petrovický priťukol Zlochovi, ktorý v samostatnom nájazde zvolil krátky bekhendový blafák, no Košarišťan stihol spojiť betóny. Trenčín hral v psychickom kŕči, Bystrica sa nasilu do ofenzívy netlačila. Rovnako ako v piatok sa všetko zlomilo v závere. Najskôr Bystričania trestuhodne nezakončili gólom prečíslenie troch na jedného. Potom sa pozabudli v útočnom pásme, Dudášovu prihrávku Mikula na modrej preposlal Petrovickému a ten prestrelil Košarišťana. Trenčín sa vôbec prvýkrát v celej sérii dostal v zápase do vedenia.

Netešil sa z neho ale dlho. Už 65 sekúnd po návrate zo šatní nechala domáca defenzíva pred Konrádom osamoteného Surového, ktorý efektným blafákom vyrovnal. Dukla si z následného tlaku vynútila 20-sekundovú početnú prevahu o dvoch hráčov a využila ju. Kozákova tečovaná strela sa po súbojoch v bránkovisku odrazila k Petrovickému, ktorý puk dorazil do siete. Už o 28 sekúnd vypálil pri pokračujúcej presilovke Dudáš a jeho strelu tečoval za Košarišťana osamotený Filo - 3:1. Bystrica následne "dusila" domácich pred Konrádom, ten však podržal svoj tím pri nebezpečných zakončeniach Surového, Whitea, ale aj Handzuša. Gól visel na vlásku a v 38. minúte napokon aj padol, vylúčenie Habšudu potrestal už po štyroch sekundách tvrdou delovkou od modrej Guimond.

Tridsať sekúnd po druhej prestávke Handzuš nabil Kudrnovi, ktorého strela príklepom zastihla Konráda nepripraveného - 3:3. Domácich gól psychicky položil, čo bolo vodou na bystrický ofenzívny mlyn. Hosťom patrila herná iniciatíva a pokračovali v aktívnom zamestnávaní Konráda, pri ktorom trávili väčšiu časť každého striedania. Vyplatilo sa im to napokon v 57. minúte, keď odrazený puk dorazil do bránky Kafka a Bystrica bola jednou nohou v semifinále. Šesťdesiatpäť sekúnd pred koncom sa ale Trenčanom počas hry bez brankára podarilo vyrovnať, Melichárkova bekhendová dorážka rozburácala štadión a poslala duel do predĺženia.

V ňom sa nič vážnejšie nestalo až do 70. minúty, keď Šišovský vysunul Hlinku, no ten v nájazde na Košarišťana prestrelil. O víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy. Ten jediný premenil v deviatej sérii úspešným príklepom Martin Dudáš.

Góly: 18. Petrovický (Mikula, Dudáš), 24. Petrovický, 25. Filo (Dudáš, Koyš), 59. Melichárek (Hlinka, Dudáš), rozhodujúci nájazd: Dudáš - 22. Surový (Kytnár, White), 38. Guimond (Hudec, Handzuš), 41. Kudrna (Handzuš, Hudec), 57. Kafka (Handlovský, Rosandič). Rozhodovali: Baluška, M. Novák - Kacej, Výleta, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4180 divákov. Stav série: 1:3.

TRENČÍN: Konrád - Bokroš, Kozák, Andersons, Dudáš, Habšuda, Novajovský, Hochcel - Melichárek, Hlinka, Šišovský - Filo, Stantien, Koyš - Petrovický, Zlocha, Mikula - Hudec, Daniška, Berák

B. BYSTRICA: Košarišťan - Rosandič, Gründling, Bambúch, Kousalík, Guimond, Biro - Kudrna, Hanzduš, Hudec - Surový, Kytnár, White - Handlovský, Heizer, Kafka - Matoušek, Zigo, Kadura - Lamper

Branislav Jánoš (asistent trénera Trenčína): "Videli sme pekný hokej pre divákov. Bolo to plné zvratov. Viedli sme, potom prehrávame a napokon sme to otočili. Ľudia museli byť spokojní. Nájazdy sú lotéria. Vyšli sme z nej úspešne, za čo sme veľmi radi. Verím, že sériu zdramatizujeme a v Banskej Bystrici vyhráme. História by sa mohla opakovať."