Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Myjava prehrala v Ružomberku o gól

Zverenci trénera Petra Gergelyho prehrali aj druhý jarný zápas. V Ružomberku rýchlo prehrávali, no na nohy ich postavil už deviaty gól Štefana Pekára. Rozhodnutie napokon priniesol úvod druhého dejstva.

Štefan Pekár strelil oba góly kopaničiarov v jarnej časti.

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 2:1 (1:1)

Hneď úvod stretnutia pod Čebraťom bol rušný. V šiestej minúte sa po rohovom kope, ktorý z ľavej strany zahrával Sapara, k odrazenej lopte dostal Rosa a bolo 1:0. V domácom tábore ešte neutíchla ani radosť z gólu a Pekár po peknej kolmici vyrovnal. Vzápätí spoza šestnástky pozornosť domáceho brankára Šavola preveril Duga. Od začiatku sa v Ružomberku hral svižný a zaujímavý futbal. V 24. minúte z diaľky vystrelil Pekár a Liptákov od pohromy zachránila len pravá žrď. V 33. minúte Šavol na roh vyboxoval Danielovu strelu. Spartakovci od vyrovnávajúceho gólu lepšie kombinovali a boli aj vpredu nebezpečnejší. V 39. minúte sa však veľká možnosť naskytla domácim, Kružliakov pokus o center vo "veľkom vápne" rukou zasiahol Jánošík a Smolák nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Masaryk, ale minul bránu.

Druhý polčas Liptáci otvorili bleskovým gólom. Na Saparov priamy kop si nabehol J. Maslo a hlavou nezadržateľne rozvlnil sieť – 2:1. V 52. minúte po rýchlej akcii hostí Pekár vysunul Peňašku, ten v gólovej pozícii minul bránu. V 79. minúte krížnu strelu Nagya Solnička vytesnil na roh. V 83. minúte o Boszorádovom prieniku z prvej napriahol Sapara, ale ľavačkou mieril nad. Po druhom góle boli Ružomberčania dlhšie aktívnejší a viac sa tlačili na súperovu "polovicu", v posledných dvadsiatich minútach Myjavčania ožili v ofenzíve a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Na skóre sa už ale nič nezmenilo.

Góly: 6. Rosa, 46. J. Maslo – 7. Pekár. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Gerát, Almaský, Janič – Bilovský, Daniel, Cernáček, Pekár, 2153 divákov.

RUŽOMBEROK: Šavol – Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Rosa – Nagy – Zošák, Gerát, Sapara (90. Vavrík), Turčák (46. Almaský) – Masaryk 71. Janič)

MYJAVA: Solnička – Častulin (64. Kolár), Jánošík, Černáček, Švec – Marček – Daniel, Pekár, Bílovský, Duga (76. Janco) – Peňaška (60. M. Kuzma)

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Myslím, že diváci videli dobrý zápas, hráčom nemám čo vyčítať. Chceli sme bodovať, čo sa nám nepodarilo. To je jediné negatívum tohto stretnutia. Neubránili sme dve súperove štandardky. V prvom polčase sme boli určite lepším mužstvo, za stavu 2:1, sme mali dať druhý gól, ale nám to nevyšlo. Domáci dali dva góly, preto vyhrali."

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Úplne vypnúť v lete nedokážem

Advokátka a poslankyňa trenčianskeho mestského zastupiteľstva Danica Birošová často kombinuje prácu s dovolenkou. Čo jej robí najväčšiu radosť, ktoré miesta v Trenčíne sú podľa nej najzaujímavejšie?

Slovenskí rybári sú najlepší lovci dravcov

Dva úseky rieky boli výborné, na dvoch sa rybári poriadne vytrápili. Ale trápili sa aj iní a viac. Slováci boli najlepší. Sú majstrami sveta v chytaní dravých rýb na prívlač.

Nebojte sa ísť za svojím snom, hovorí mladá podnikateľka

Mladá žena prišla vo svojom meste s niečím novým. Práve to jej pomohlo a jej bistro sa teší veľkej obľube.

Staré pieskovisko premenili na netradičné lavičky. Pozrite, ako to vyzerá (+FOTO)

Po výstavbe detského ihriska v Handlovej pri ňom zostali betónové prefabrikáty. Tie mohli byť nebezpečné pre hrajúce sa deti. Mesto z nich teraz spravilo nové lavičky.

Francúzsky stroj, Belgicko malo na viac ako bronz

Futbalový šampionát v Rusku priniesol množstvo strhujúcich momentov. Z majstrovského titulu sa trocha prekvapujúco tešili Francúzi. Napokon však zaslúžene.