Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard

Dukla vstala z popola, no prvú výhru nevybojovala

Zverenci trénera Romana Stantiena prehrali aj tretí zápas vo štvrťfinálovej sérií s Banskou Bystricou. Na zápasy prehrávajú už 0:3.

Dukla sa konečne radovala z gólu, no nie z výhry.(Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) – stav série 0:3

V Trenčíne sa rovnako ako v úvodných dvoch dueloch pod Urpínom začalo opatrne. Domáci sa postupne osmelili a na koňa ich posadila 46-sekundová presilovka o dvoch hráčov. Síce v nej Košarišťana výrazne neohrozili, dostali sa do tempa. Koyš si v deviatej minúte ideálne nakorčuľoval na os útočnej tretiny, prebral puk, no v samostatnom sóle cez dieru v bystrickej obrane mu efektné zakončenia nevyšlo. Dukla následne nevyužila ani ďalšiu početnú prevahu, hoci dorážky Stantiena a Koyša si pýtali gól. Najviac vzruchu priniesol záver tretiny. V devätnástej minúte najskôr Kudrna prenikol poľahky po ľavom krídle cez Bokroša a krátkym blafákom do bekhendu prekonal Konráda - 0:1. Dvadsaťdeväť sekúnd pred koncom si to následne rozdali domáci Dudáš a hosťujúci Biro, čo rozprúdilo aj slušne zaplnené tribúny.

V druhom dejstve sa atraktívny hokej zmenil na márnu snahu domácich v tieni bystrického pozorného bránenia. Dukla sa nevedela presadiť cez útočnú modrú a hostia jej trápenie trestali. V 27. minúte po strele Bambúcha ešte zazvonila za Konrádom žŕdka, no už o minútu dorazil vyrazenú strelu Guimonda do bránky z bezprostrednej blízkosti White - 0:2. Najväčšiu drámu opäť priniesla až posledná minúta. Aktívne napádanie Fila prinútilo dovtedy nezlomnú defenzívu hostí k chybe, k puku sa na kruhu dostal Koyš a príklepom do pravého horného rohu vlial domácim potrebnú krv do žíl - 1:2. Tí mohli v závere aj vyrovnať, v stopercentnej príležitosti však Melichárek minul a Bokrošove sólo zneškodnil Košarišťan.

Domáci, pokropení živou vodou, začali tretiu tretinu ako z partesu. Košarišťan sa obracal na všetky strany, no v 43. minúte druhýkrát kapituloval, keď ho presne mierenou strelou prekonal Filo - 2:2. Vyrovnávajúci gól prebudil domáce tribúny a Trenčania hnaní dopredu zvýšili početnosť streľby. Ďalší priebeh priniesol obojstranne vyrovnaný hokej, v 57. minúte však vyletela Koyšova hokejka vysoko do Kafkovej tváre a útočník domácich dostal štvotminútový trest. Dukla úspešne odolávala, 51 sekúnd pred koncom však Kousalík prestrelil Konráda a výrazne priblížil Bystricu k semifinále.

Góly: 40. Koyš (Filo), 43. Filo (Habšuda, Stantien) - 9. Kudrna (Bambúch), 28. White (Handzuš, Guimond), 60. Kousalík (Kafka, Heizer). Rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 7:8 navyše Dudáš 10 min za údery - Biro 10 min za údery, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3891 divákov

TRENČÍN: Konrád - Bokroš, Kozák, Andersons, Dudáš, Habšuda, Novajovský, Hochcel - Melichárek, Nemec, Šišovský - Petrovický, Hlinka, Mikula - Filo, Stantien, Koyš - Daniška, Zlocha, Hudec
B. BYSTRICA: Košarišťan - Rosandič, Gründling, Bambúch, Kousalík, Guimond, Biro - Kudrna, Hanzduš, Hudec - Surový, Kytnár, White - Handlovský, Heizer, Kafka - Matoušek, Zigo, Kadura - Lamper

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €