Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Myjava si z Trnavy odviezla debakel

Kopaničiari nezačali jarnú časť podľa predstáv. Hoci od 6. min viedli v súboji Spartakov, napokon si z Trnavy odviezli päť gólov v sieti brankára Solničku.

Myjavčania v Trnave vysoko prehrali.(Zdroj: SITA)

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 5:1 (2:1)

Stretnutie začali lepšie hostia z Myjavy, ktorí sa už v šiestej minúte ujali vedenia. V šestnástke sa dostal k odrazenej lopte Pekár a prízemnou umiestnenou strelou k ľavej žrdi nedal nováčikovi v trnavskej bráne šancu. Po štvrťhodine hry upozornil na seba Čonka, keď sa po samostatnej akcii dostal do šestnástky a prudkou strelou nastrelil brvno. Po následnom rohu si brankár Solnička poradil aj so strelou Sládeka. Domáci sa dočkali vyrovnania v 27. minúte po prieniku Clebera, keď sa k odrazenej lopte dostal Vlasko a strelou po zemi vyrovnal. O dve minúty už diváci kričali gól, ale strela Clebera z dvadsiatich metrov opečiatkovala iba brvno hosťujúcej brány. Brazílčan si všetko vynahradil v 33. minúte, keď po akcii Mikoviča strelou od ľavej žrde dostal Trnavu do vedenia. Hostia sa ešte do prestávky snažili o vyrovnanie, no žiadnu príležitosť si nevytvorili.

Na začiatku druhého polčasu mohol zvýšiť Vlasko, no z dobrej pozície prestrelil. V 52. minúte už viedla Trnava 3:1 zásluhou Mikoviča, ktorý dokončil akciu domácich po osi Sabo - Vlasko - Cleber. Hostia mohli znížiť o tri minúty, ale loptu z priameho kopu Daniela vyboxoval pozorný Kelava. V 65. minúte po chybe trnavskej obrany zabránil hosťom pridať druhý gól Čonka. Ten istý hráč o minútu potiahol loptu po ľavej strane a jeho center poslal Sabo hlavou do siete - 4:1. Myjava sa naďalej snažila skorigovať stav, no do gólového zakončenia ich trnavská obrana nepustila. Záverečná desaťminútovka sa niesla v znamení domáceho tlaku, ktorým sa dlho nedarilo pridať piaty gól, keď Janečka prestrelil, strelu Mikoviča kryl Solnička a nepresadil sa ani Vojtuš. V nadstavenom čase unikol po ľavej strane Janečka a po jeho centri stanovil na 5:1 kapitán Sabo.

Góly: 66. a 90.+1 Sabo, 27. Vlasko, 33. Cleber, 52. Mikovič - 6. Pekár. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Nikolič, Cleber, Čonka - Kastelovič, Duga, 3250 divákov - vypredané

TRNAVA: Kelava - Tóth, Nikolič, Bortel, Čonka - Sabo, Greššák - Cleber (79. Janečka), Vlasko (70. Hlinka), Mikovič - Sládek (62. Vojtuš)

MYJAVA: Solnička - Kastelovič, Jánošík, Černáček, Ciprys (80. Švec) - Marček - Daniel, Duga, Pekár, Kolár (64. Janco) - Kuzma (64. Peňaška)

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Na prvý zápas jari to bol dobrý futbal. Dali sme v úvode vedúci gól, ktorý nám asi viac ublížil, pretože domáci ešte do polčasu dvomi gólmi stav otočili. Po prestávke na ihrisku dominovali, čo potvrdili tromi gólmi a musím konštatovať, že boli lepší a zaslúžene dnes vyhrali."

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!