Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Trenčín v generálke zvíťazil, Myjava prehrala o gól

Prehľad prípravných zápasov fortunaligistov.

V zápase Trenčín - Frýdek-Místek padlo až sedem gólov.(Zdroj: ASTRENCIN.SK/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Frýdek-Místek 5:2 (3:0)

Prvá pätnásťminútovka sa niesla v znamení aktivity Trenčína. Brankára Prepsla ale nikto priamo neohrozil. V 19. min potiahol loptu po krídle a v pokutovom území ho fauloval Žídek. Nariadený pokutový sám faulovaný napálil do brvna. O štyri minúty pred Holúbekom odkopla loptu obrana. Trenčania postupne gradovali tlak. V 30. min po nacvičenom signáli nepokrytý Holúbek síce loptu dobre netrafil, ale od nôh sa lopta odrazila za dezorientovaného Prepsla. V 38. min si do voľného priestoru nabehol Rabiu a pridal na 2:0. V závere polčasu pridal tretí gól AS Holúbek, keď sa najlepšie zorientoval v tlačenici a tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Gólostroj pokračoval aj po prestávke. V 52. min bol Holúbek blízko hetriku, no trafil iba tyč. V 58. min využil nedorozumenie v obrane hostí Jairo a do prázdnej brány z uhla pridal štvrtý gól. Hosťom sa podarilo predviesť parádnu akciu v 66. min. Na jej konci nedal Matúš šancu Šemrincovi. Dvanásť minút pred koncom sa uvoľnil Lobotka. Jeho pokus skončil iba na bočnej sieti. Šesť minút pred záverečným hvizdom ešte z bieleho bodu upravil na 4:2 Mehremič. Gólovú bodku za zápasom dal v 86. min Edmond, keď ťažil zo spolupráce s Madoum.

Góly: 30. a 42. Holúbek, 38 Rabiu, 58. Jairo, 86. Edmond – 66. Matúš, 84. Mehremič (11 m)

Rozhodovali: Jaška – Sluk, Tarabus, 700 divákov.

TRENČÍN: Šemrinec (74. Vozár) – Čögley (74. Ramon), Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka - Bero, Rabiu (67. Koolwijk) – Van Kessel (67. Guba), Holúbek (81. Mondek) – Jairo (59. Edmond)

Myjava – Zlín 0:1 (0:1)

Lepší vstup do zápasu mali hostia. V 5. min sa v pokutovom území presadil Železník a zblízka prekonal Solničku. O minútu brankár Dostál vyboxoval Pekárovu strelu. V 17. min Poznarova strela opečiatkovala tyč domácej brány. Dorážku Bartolomeua zlikvidoval brankár. O päť minút Dugovu strelu Dostál najskôr vyrazil a následnú hlavičku myjavského stredopoliara zastavilo brvno.

Druhú časť hry odštartovala Danielova strela, ktorú Dostál vyrazil nad bránu. V 59. min skončila tečovaná Pekárova strela na žrdi zlínskej brány. O 2 min si na opačnej strane po rohovom kope lopta našla pred bránou Poznara, ten to však akoby nečakal a šancu nevyužil. Ani jeden z tímov sa už v nasledujúcich minútach nevedel prepracovať do vyloženej šance, strely boli buď zblokované alebo nemierili presne.

Gól: 5. Železník, ŽK: Černáček, Ciprys, 220 divákov.

MYJAVA: Solnička, Jánošík, Beňo (55.Kastelovič), Pekár (79.Jastráb), Černáček, Kolár (77.Janco), Kuzma (65.Peňaška), Ciprys (79.Švec), Duga, Marček, Daniel