TRENČIANSKE TEPLICE. Podľa primátora mesta Štefana Škultétyho by mali obnoviť dodávky okolo 15.00 hodiny.
Na základe rokovaní, ktoré sme práve ukončili s vedením Trenčianskych vodární a kanalizácií (TVK), bude dodávka vody obnovená v priebehu niekoľkých hodín. Urobíme všetko pre to, aby sa situácia neopakovala a aby sa mesto a jeho obyvatelia opäť nestali rukojemníkmi v sporoch dvoch spoločností, uviedol Škultéty s tým, že TVK obnoví dodávky vody pre spoločnosť Trenčianske vodárne a kanalizácie (TVS) i napriek vzájomnému sporu.
TVS ako dodávateľ vody v Trenčianskych Tepliciach upozornila, že TVK im avizovali odstávku vody. Podľa vedenia TVS je to zo strany TVK ohrozovanie verejného záujmu. TVK odstávku vody zdôvodnili neexistenciou zmluvného vzťahu a faktom, že TVS im za vodu neplatí. Odoberanie vody z verejného vodovodu bez zmluvy považuje TVK za neoprávnený odber. Spor bude riešiť súd.
Spor medzi TVK a TVS sa ťahá od začiatku novembra minulého roku, keď vstúpila do platnosti výpoveď zmluvy TVK s TVS o prevádzkovaní vodovodov a kanalizácii v trenčianskom a novomestskom regióne a začala ju prevádzkovať TVK vo vlastnej réžii. Obe spoločnosti deklarovali, že do sporu nechcú zaťahovať obyvateľov, momentálne jedna druhú obviňujú, že z konečných spotrebiteľov urobili rukojemníkov svojich záujmov.
K prvým výpadkom v dodávke vody došlo v Trenčianskych Tepliciach už v sobotu 7. februára v Kamenickej doline, dnes ráno postupne prerušili dodávky vody aj na sídlisku a v ostatných častiach mesta. Od 8.00 hodiny zabezpečovala TVS náhradné dodávky pitnej vody.