Draci vyhrali nad Prievidzou o gól, sú opäť prví

Draci z Podolia sa vrátili na prvú pozíciu. S Prievidzou sa však v domácom prostredí poriadne potrápili.

Podolie strelilo Prievidzi päť gólov.ds(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Podolie – Prievidza 5:4 (3:1)

Úvod zápasu začal vlažným tempom, ktoré sa až do jeho poslednej sekundy nezvýšilo, ba dokonca možno povedať, že sa znižovalo. Prievidza sa schúlila do formácie „korytnačka“ a snažili sa domácich púšťať len do minimálnych šancí. To sa však nedarilo. Draci nastrelili hneď 3 tyčky, no streliť gól nebolo súdené. Toto bola predzvesť trápenia sa v koncovke počas celého zápasu. Na druhej strane, hostia sa spoliehali len na chybičky domácich, ktoré tiež nenechali na seba dlho čakať. V 5.min. sa Prievidzi podarilo otvoriť skóre zápasu, keď po vyšachovaní domácej obrany zakončoval legionár Kamdem. Odpoveď na tento gól prišla hneď o minútu, kedy sa z priameho kopu presadil Směřička a razom bolo 1:1 a začínalo sa odznova. Tempo stagnovalo, šance, ktoré hostia ponúkali domácim zostávali nevyužité. Až prišla 10.min., v ktorej sa opäť dostali na koňa prievidzskí hráči. Po zlej rozohrávke Pyšného sa presadil Madarász a svoj tím dostal do vedenia 1:2. Domáci našli odpoveď na tento gól až v 16.min., keď sa individuálne presadil Pyšný. To domácich trocha naštartovalo a minútu pred koncom polčasu sa po signály z priameho kopu presadil Prekop.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Diváci mohli aj zaspať a o nič by neprišli. Hostia začali čoraz viac ohrozovať domáceho brankára Trebatického. Toho sa im nakoniec podarilo prekonať gólom Kamdema, ktorý si hravo poradil s domácim kapitánom a ocitol sa zoči-voči Trebatickému. Stav 3:3 svietil na tabuli takmer 10.min.. Domácim sa nedarilo prekonať ani prázdnu bránu a to už začínalo byť kritické. Nakoniec sa po dlhom a ťažkopádnom obliehaní podarilo prekonať Gendiara druhým gólom Směřičku. V 36.min. sa stav opäť menil, kedy si Podolanci vypracovali peknú akciu, na konci ktorej bol Jurčo a upravoval na 5:3. Zdalo sa, že Prievidza svoj boj pomaly vzdá, no nakoniec sa odhodlala hrať power-play. Počas tej sa im podarilo minútu pred koncom znížiť na 5:4 a domáci sa ešte obávali o tri body. Tie však nakoniec ustrážili a po urputnom boji, utrpeli víťazstvo, ktorým sa dostali opäť na prvú priečku v tabuľke.

Góly: Směřička 2, Pyšný, Prekop, Jurčo, 120 divákov, rozhodovali: Zacher, Šlapka.

PODOLIE: Trebatický- Směřička, Halás, Líška, Prekop, Líška, Lackovič, Pyšný, Šimor

Ost. výsledky 12. kola: Doxx Žilina – B. Bystrica 6:4, zápasy Žirafa Žilina – Poprad, Púchov – Trnava sa neodohrali.

1. Podolie 11 9 0 2 66:41 27

2. Poprad 11 8 1 2 57:34 25

3. Púchov 9 5 1 3 55:48 16

4. B. Bystrica 11 4 3 4 51:54 15

5. Žirafa Žilina 10 4 2 4 64:60 14

6. Trnava 11 4 0 7 45:69 12

7. Malacky 12 3 1 8 52:61 10

8. Prievidza 11 3 1 7 44:59 10