Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Víťazstvo aj prehra s Myjavou

Štvrtkové odpoludnie na Sihoti patrilo krajskému derby vo futbale medzi Trenčínom a Myjavou.

Trenčín strelil Myjave góly až v druhom zápase.Trenčín strelil Myjave góly až v druhom zápase. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

1. zápas

Trenčín – Myjava 0:2 (0:0)

Prvých pätnásť minút sa oba tímy iba oťukávali. Hoci mali domáci loptu viac na kopačkách, ku gólu to neviedlo. Hostia z Myjavy hrozili najmä kontrami. V 24. min Koolwijk posunul loptu v šestnástke Jairovi, brazílskeho zakončovateľa v poslednej chvíli odstavila obrana. O štyri minúty ponúkol perfektný center Mondek Jairovi, no jeho hlavička nemala potrebnú presnosť. V 30. min sa po rohovom kope ocitol v stopercentnej šanci Rundič. Jeho strelu z hranice päťky reflexívne vyrazil Solnička. V závere polčasu sa uvoľnil Jairo. Šiel sám na bránku, no gólman mu kľučku vystihol. Z následného rohového kopu Rundič trafil iba brankára.

V 50. min si loptu na priamy kop postavil Pekár a zatočil ju nechytateľne do horného rohu Šemrincovej brány. V ofsajdom zaváňajúcej situácií sa Rabiu presadiť nedokázal a ďalšie útoky končili na pozornej obrane Myjavy. V 69. min skúšal technickú strelu Daniel, Šemrinec sa vyznamenal. V 77. min si nešťastne zrazil center z ľavej strany do vlastnej siete kapitán Kleščík. V závere sa domáci tím snažil aspoň skorigovať výsledok, ale nepodarilo sa mu to.

Góly: 50 Pekár, 77. Kleščík (vl.), ŽK: 63. Madu, 79. Mondek – 60. Častulín, rozhodoval: Ježík, 300 divákov.

TRENČÍN: Šemrinec – Čogley, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Rabiu, Koolwijk (55. Bero) – Mondek, Jairo (46. Edmond), Holúbek

MYJAVA: Solnička – Beňo, Jánošík, Častulín, Ciprys – Bílovský – Daniel, Duga, Pekár, Janco – Kuzma

2. zápas

Trenčín – Myjava 3:0 (1:0)

Prvý gól padol už po piatich minútach hry. Frimmel nájazd povedľa vybiehajúceho gólmana bezpečne premenil. Po štvrťhodine hry mal druhý presný zásah v zápase na hlave Bero. Jeho pokus mieril tesne nad brvno. Hra sa následne odvíjala predovšetkým medzi šestnástkami, tímy sa vzájomne pozorne bránili a nedávali si priestor na dobré zakončenie. V závere polčasu vypadla lopta z rúk Hrušku, Ofori však nebol v pozícií, aby ju dostal do siete.

Po prestávke nabil striedajúci Ofori Berovi. Najlepší strelec zimnej prípravy z desiatich metrov tesne minul. V 72. min zabojoval v strede ihriska striedajúci Kochan, loptu chcel ponúknuť Jairovi, pred ktorým loptu do siete zrazil Švec. O tri minúty už Brazílčan predsa len strelil gól po vyšachovaní obrany a uzavrel stav na konečných 3:0.

Góly: 5. Frimmel, 72. Švec (vl.), 75. Jairo, hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Dohál, 350 divákov.

TRENČÍN: Chovan (46. Vozár) - Vlček, Ramón, Skovajsa, Lawrence – Bariš, Bero (61. Kochan) – Ofori (46. Wesley), Jančo, Frimmel – Edmond (46. Jairo)

MYJAVA: Hruška Mat. – Kastelovič, Čiernik (11. Pecha, 52. Pav. Sivák), Ferenčič, Egri, Marček, Švec (73. Pecha), Hruška Mar., Copko, Vávra, Jastráb