Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Dukla zdolala posledného až po samostatných nájazdoch

Pre zverencov trénera Romana Stantiena znamenal aj tretí novoročný zápas rozhodnutie až po uplynutí šesťdesiatej minúty.

Trenčania dlho nevedeli prekonať Romančíka.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Hoci so Skalicou prehrávali o dva góly, dva rýchle presné zásahy v závere druhej tretiny znamenali vyrovnanie. O všetkom napokon rozhodli až samostatné nájazdy.

Trenčín – Skalica 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Trenčania chceli proti poslednej Skalici nadviazať na dobré novoročné výsledky. Od úvodu hrali aktívne. Už v 4. min nabral rýchlosť Mikula a prekorčuľoval brániacich hráčov. Jeho pokus mierený pod hornú žŕdku sa do bránky nezmestil. Prvé oslabenie prežili hostia bez ujmy a postupne sa domácim vyrovnali. V 12. min šiel na trestnú lavicu Švec a Skalica sa ujala vedenia. V presilovej hre nahodený puk Konrád vyrazil k Jankovičovi, ktorý do odkrytej brány otvoril skóre zápasu. O necelú minútu mohla pridať druhý gól dvojica Brendl – Mráz. Hosťom narástli krídla a domáci malé plné ruky práce. V závere úvodnej časti hry Školiak zoči-voči gólmanovi nestihol v rýchlosti dobre spracovať puk.

Po prestávke pokračoval dobrý hokej. Na začiatku 24. min vypálil z ľavého kruhu Štumpf a Skalica viedla dvojgólovým rozdielom. O dve minúty využil striedanie súpera Melichárek. Jeho pokus Romančík plecom vyrazil na ochrannú sieť. Trojgólové vedenie mohol tímu zo Záhoria vydolovať Stloukal, keď vo vzduchu trafil skackajúci puk, no s Konrádom hrala konštrukcia bránky. V polovici zápasu mal kontaktný gól na hokejke Lintner. Po sóle cez celé klzisko v samostatnom nájazde na brankára nevyzrel. Domáci kolektív sa snažil čo najviac tlačiť do nebezpečných priestorov. Razingarove šance však úspechom neskončili. Aktivita Dukly priniesla úspech v závere prostrednej časti hry. Tretia šanca v podaní slovinského útočníka už bola gólová, keď sa za Romančíkov chrbát dostal odrazený puk. Vyrovnať sa ešte do druhej sirény podarilo Mikulovi, keď spolu s Nemcom využili zaváhanie brankára.

Skalicu mohol opäť poslať do vedenia Brendl. Pohybom oklamal protihráčov. Jeho strela spomedzi kruhov ale skončila na výstroji Konráda. Následné dve presilové hry Trenčína v krátkom časovom slede čisté šance nepriniesli. Vo zvyšku riadneho hracieho času sa už tímy strážili a zápas dospel do predĺženia. V ňom boli bližšie k dvom bodom Záhoráci, no o všetkom napokon rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa ako jediný až v šiestej sérií presadil Melichárek.

Góly: 37. Razingar (Hlinka, Mikula), 39. Mikula (Nemec), rozhodujúci samostatný nájazd Melichárek – 14. Jankovič (Štumpf, Školiak), 24. Štumpf (Školiak, Drtina), vylúčení: 5:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1330 divákov. Rozhodoval: Jonák – Orolín, Výleta.

TRENČÍN: Konrád – Novajovský, Andersons, Habšuda, Lintner, Dudáš, Hatala, Zošiak – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – P. Šišovský, Michal Hlinka, Razingar – Daniška, P. Stantien, M. Filo – D. Hudec, Švec, Briestenský – Pardavý ml.
SKALICA: P. Romančík – Barák, Grundling, Drtina, P. Horváth, I. Jankovič, Nechala, Zukal, Krejčiřík – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Brendl, Bezúch – Bene, J. Šimíček, Chylo

Roman Stantien (tréner HK Dukla Trenčín): „Prvá tretina nebola z našej strany zlá. Hráči si vytvorili šance, ale podobne ako celú sezónu, ani teraz sme ich nepremenili. Dostali sme dva góly v oslabení, čo sa príliš často nestáva. Súpera to dostalo na koňa. Následne sme si vytvorili tlak, z ktorého vzišli dva góly. Záver bol opatrný, hostia boli v predĺžení lepší. Pri nájazdoch bol hviezdou Konrád.“

Štefan Mega (tréner HK 36 HANT Skalica): „Čo sa týka dnešného zápas, hráčom nemôžem nič vytknúť. Hrali na čo mali, poctivo bránili a celkom dobre sa nám podarilo ubrániť hlavne presilové hry súpera. Škoda tej chyby v závere druhej tretiny, no napriek tomu musím nášho brankára pochváliť. Berieme odtiaľto bod, v polovici zápasu to vyzeralo, že máme na viac.“

1. Radovan sa rútil Trenčínom. Do pôrodnice mu doprovod robila polícia Foto 5 855