Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Myjava po prestávke otočila zápas proti Trenčínu

Zverenci trénera Martina Ševelu uzavreli jesennú časť prehrou. Po dobrom prvom polčase kopaničiari po prestávke otočili vývoj zápasu vo svoj prospech.

Rozhodujúci gól zápasu strelil z pokutového kopu Štefan Pekár (v strede).Rozhodujúci gól zápasu strelil z pokutového kopu Štefan Pekár (v strede). (Zdroj: TAS)

Spartak Myjava – AS Trenčín 2:1 (0:1)

Aktéri ponúkli od úvodu svižný futbal a už v piatej minúte bol vo výhodnej pozícii Guba, ktorého strelu zablokoval Černáček. Na druhej strane prenikol po 50 metrovom šprinte do pokutového územia Oršula, po súboji sa ocitol na zemi, no nepískalo sa. Domáceho gólmana Solničku potom zahriali dve strely zo strednej vzdialenosti v podaní Rundića a Gubu, s oboma si poradil. Skóre zápasu otvoril v 22. minúte z priameho kopu Hajradinovič, keď umiestnil loptu k žrdi – 0:1. Potom prišli chvíle domácich. V 24. minúte zachytil zlú rozohrávku Šemrinca Daniel, no nezakončil presne a rovnako dopadol aj zaujímavý lob v podaní Dugu o tri minúty neskôr. V 43. minúte videli diváci najskôr ako si Oršula poradil s dvojicou obrancov, no tretia kľučka už bola navyše. To začalo kontru Trenčína a na jej konci pálil Simon tesne vedľa žrde.

V 56. minúte otočil Guba na nabehnutého Simona, ktorý z jednej v blízkosti brány zakončil vedľa nej. O minútu bolo vyrovnané, Daniel našiel dlhým pasom Oršulu, ktorý sa prebratím lopty zbavil svojho strážcu a zoči-voči Šemrincovi sa nemýlil – 1:1. Zápas pokračoval naďalej vo vysokom tempe. V 77. minúte prenikal vo vnútri trenčianskej šestnástky Daniel, ktorého nedovolene atakoval Čögley a kopala sa penalta. Pekár poslal Šemrinca do opačnej strany a bezpečne premenil – 2:1. V 85. minúte vyslal prudký projektil Holúbek na domácu bránu, Solnička si s pomocou obrany poradil. V 90. minúte ešte nepríjemne vystrelil Mondek, recept na Solničku však nenašiel a kopaničiari tak vôbec po prvý raz zdolali Trenčín na domácej pôde.

Góly: 57. Oršula, 77. Pekár (z 11 m) - 22. Hajradinovič. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Kleščík – Čögley, 1841 divákov

MYJAVA: Solnička – Ciprys (87. Švec), Jánošík, Černáček, Beňo – Oršula (69. Jastráb), Marček, Duga (80. Častulín), Pekár, Daniel – Kuzma

TRENČÍN: Šemrinec – Čögley (80. Bero), Rundič, Kleščík, Holúbek - Lobotka – Guba (67. Mondek), Mišák (67. Rabiu), Hajradinović, Simon – Jairo

1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  2. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  3. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
  4. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  6. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 545

Pri akcii policajti zadržali pervitín, celkové množstvo zodpovedá stovkám bežných jednorazových dávok drogy.