Zamarovce záver jesene nezvládli, predbehli ich Čachtice

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Očkov (v tmavom) sa s jeseňou rozlúčil pohodlným víťazstvom.Očkov (v tmavom) sa s jeseňou rozlúčil pohodlným víťazstvom. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

V. Hradná – H. Súča 1:1 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila remíza 1:1. Najskôr v 14. min hlavou prehodil Seriša P. Kováč a otvoril skóre na 1:0. V 51.min po rohu hlavičkou vyrovnal Kučerák. Od 60. min hrali domáci bez vylúčeného K. Kováča, a tak sa im už víťazstvo na svoju stranu strhnúť nepodarilo. Naopak, v 85. min po priamom kope nastrelili hostia tyč.

Góly: 14. P. Kováč – 51. Kučerák, ŽK: 1:2, ČK: 60. K. Kováč (V. Hradná), rozhodoval: Poruban, 100 divákov.

V. HRADNÁ: Filo – Masár, P. Ježík, J. Kováč, Ragiga, Petrík, Kyjac, K. Kováč, P. Kováč, J. Ježík, Baláž (M. Kováč, P. Lobotka)

H. SÚČA: Seriš – Zemanovič, Machara, Kalík, Lukšo, Š. Coník, Ján Dohnan, Krovina, Kučerák, Guga, Repa (Ondračka, Čapák, Bariš) JOZEF KYJAC

Zamarovce – Dubodiel 0:2 (0:2)

Dubodiel na pôde lídra prekvapil. Prvý gól strelil po 25. min Kúdela, v závere polčasu ešte pridal druhý gól Hostačný. Napokon v zápase vyhral šťastnejší tím.

Góly: 25. Kúdela, 41. Hostačný, ŽK: 3:1, ČK: 90. Chochlík po 2. ŽK (Zamarovce), rozhodoval: Baňár, 150 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – T. Drienka, Chochlík, Minárik, Myslivec, Švajka, Dáv. Jančovič, Garaj, Oliš, Fraňo, B. Drienka (Dragula)

DUBODIEL: Matúš Petrík st. – S. Petrík, M. Červený, J. Červený, Scheer, Kováč, Kúdela, Žáčik, Knoll, Hostačný, Malec (T. Petrík, J. Petrík)

Opatová – Ľuborča 3:2 (0:0)

Zápas sa začal vo svižnom tempe a na úvod pohrozili hostia. Vypracovali si tri rohové kopy, ale konto domácich zostalo čisté. V 12. min center Haviera takmer skončil v sieti. V 14. min mali domáci opäť veľkú šancu, keď strela Čaju skončila na žrdi a následná dorážka Ostrolúckeho si nenašla cestu do brány. V 29. min rútiaci sa Jozef Naňák na šťastie domácich trafil iba pravú tyč Mikoláškovej brány. V 34. min vystrelil jedovatú strelu Havier, hosťujúci gólman Husár ju s námahou vyrazil. V 38.min znovu vyskúšal pozornosť Husára Martin Zubo. Vzápätí mieril nad bránu Havier. V 47. min potiahol loptu po krídle Panák, ale bez gólového efektu. Prišla 56. min a na center si nabehol Gallo, loptu si sklepol na prsia a nekompromisne prestrelil brankára – 1:0. O šesť minút opäť udreli domáci. Na konci celej akcie bol opäť gól v podaní Gallu. V 68. min strela Ostrolúckeho prevetrala rukavice brankára Ľuborče. Smola pre domáci tím prišla v 71. min. Strelu hostí nešťastne tečoval do vlastnej brány Pollák. O dve minúty si na center najlepšie vyskočil Bahno a hlavičkou vyrovnal na 2:2. Zápas nabral na dramatickosti, akciu domácich potiahol Moško. Centrom našiel Zuba a ten sa nemýlil a upravil na 3:2. V 88. min Ferenčík nedokázal prehodiť brankára hostí. V nervóznom závere si domáci víťazstvo udržali, za čo sa im diváci odmenili potleskom. Opatová si pripísala dôležité tri body.

Góly: 56. a 62. Gallo, 76. Zubo – 71. vlastný (Pollák), 73. Bahno, ŽK: 2:1, rozhodoval: Bečka, 100 divákov.

OPATOVÁ: Mikoláško – Panák, Zubo, Pollák, Poruban, Vitko, Hevier, Ostrolúcky, Gallo, Čaja, Zubo (Ďuriš, Moško, Ferenčík)

ĽUBORČA: Husár – Behno, Korienek, Zváč, Vavrúš, Machara, Koníček, Mihalik, Naňák, Belko, Sabadka (Pat. Patka) ĽUBOMÍR LIŠKA

Skalka – Pobedim 2:0 (0:0)

Od začiatku sa hral opatrný futbal z oboch strán mužstiev zo spodnej polovice tabuľky. V prvom polčase sa okrem strely Maleca z 8. min, ktorú Fuksa s problémami vyrazil nič vážnejšie neudialo. Po zmene strán začali aktívnejšie hostia, ktorí sa však po chvíli stiahli do defenzívy a sústredili sa hlavne na rýchle protiútoky. Skalka s ubúdajúcim časom svoj tlak stupňovala až sa napokon dočkala vedúceho gólu Mareka Cíbika po dlhom výkope brankára Vavruša. V závere uzavrel skóre zápasu Maleca peknou strelou k žrdi. Skalka zvíťazila zaslúžene.

Góly: 82. M. Cíbik, 86. Malec, ŽK: 0:1, rozhodoval: Szor, 100 divákov.

SKALKA: Vavruš – Országh, M. Cíbik, Kričfaluši, T. Dúžek, Ješko, Podkopčan, S. Dúžek, B. Cíbik, Ďuriš, Malec (Klačman)

POBEDIM: Fuksa – Gono, Šiška, Dósa, Krajčovič, Toráč, Fajdin, Herák, Mikláš, Gúčik, Uváčik (Pomajbo, Mišík) MARTIN KLAČMAN

Očkov – V. Bierovce/Op. 5:2 (2:1)

Hneď v 8. min domáci Hikel poslal loptu až na Macharu, ktorý hlavou otvoril skóre stretnutia. V 12. min mal dobrú šancu Némethy, ale jeho strelu hosťujúci Holíček chytil. V 18. min ukázal perfektný zákrok domáci brankár Suchánek, keď dokázal vyraziť strelu Merceka. V 20. min hosťujúci P. Bulko centroval loptu, a T. Sivák hlavou vyrovnal na 1:1. V 25.min opäť Hikel zakrútil loptu a pred bránou bol Machara - 2:1. V druhom polčase mohli hostia vyrovnať hneď v 53.min, ale T. Sivák slabšie zakončil vo veľmi sľubnej šanci. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš, čo využil domáci Gono, ktorý poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia. O 2 min využil hrubú chybu hosťujúcej obrany svojim tretím gólom dobre hrajúci Machara - 4:1. V 61. min sa rútil sám na bránu domácich R. Bulko, ale ku gólu mu chýbali centimetre. V 69. min dali domáci gól na 5:1 z pokutového kopu, ktorý premenil Gažo. V 74. min sa postaral o najkrajší gól v zápase Pazúr, ktorého strela skončila priamo v šibenici domácej bránky, na čo Suchánek nemal absolútne nárok, a tak bolo skorigované 5:2. Hostia k záveru pridali na obrátkach, ale viac gólov sa im už streliť nepodarilo. V 89. min strelu Fabiana a dorážku Breznického odkopávali domáci z bránkovej čiary.

Góly: 8., 25. a 56. Machara, 54. Gono, 69. Gažo (11 m) – 20. T. Sivák, 74. Pazúr, ŽK: 2:1, rozhodoval: Király 100 divákov.

OČKOV: Suchánek – Kostolánský, Rehák, Jurčo, Čechvala, Ondrášek, Gažo, Hikel, Némethy, Gono, Machara (Kubový, Horňák)

V. BIEROVCE/OP.: Holíček – Zhaňač, Ondrášek, Žúži, Mercek, Fabian, R. Bulko, P. Bulko, T. Sivák, Horňák, M. Sivák (Pazúr, VIršinský, Breznický)

Bošáca – D. Súča 1:0 (0:0)

Domáci začali ako každý iný zápas. Natlačili sa do šestnástky hostí, no v tomto momente im chýbala väčšia agresivita a presnosť. Zápas sa v ďalších minútach dostal do slabého priemeru. Po 25. min sa osmelili aj hostia a rýchlymi protiútokmi začali podkurovať obrane domácich, no tiež mali vychýlenú mušku. V 36. min A. Pleva prudkou strelou zamestnal Kopunca. Ďalej sa hostia prezentovali oveľa nebezpečnejšími akciami ako domáci, na ktorých akoby prišiel herný útlm. Druhý polčas pokračoval hrou v strede poľa a nepresnosťami na oboch stranách: Zámečníkov priamy kop v 51. min letel nad. Šance sa rodili iba veľmi sporadicky. Až v 66. min Kostelanova hlavička letela tesne vedľa brány hostí. Minútu na to priamy kop Helíka brankár Foldeši zázračne vytlačil na roh. Narastajúci tlak Bošáce hostia onedlho odvrátili a rýchlymi útokmi dali do pozornosti domácu obranu. V závere sa domácim oplatila nátlaková hra a Helíkov centrovaný priamy kop takmer z rohu poslal Janeček prudkou strelou do brány. Ďalšia šanca domácich aj hostí zostala nevyužitá.

Gól: 76. Janeček, ŽK: 2:3, rozhoval: Kahúň, 150 divákov.

BOŠÁCA: Kopunec – Kusenda, Staňák, Bero, Bako, Ochodnický, Helík, Kostelan, Kusenda, Janega, Zámečník (Samotný, Janeček)

D. SÚČA: Foldeši – Hlávek, Mrázik, Trnavský, A. Pleva, P. Sedláček, Vendžúr, Gajdošík, Sirotný, Solár, Trúnek (Repa, Kramár) MARIÁN KOPUNEC

H. Srnie – Tr. Jastrabie 0:2 (0:1)

V úvode zápasu sa hra odohrávala na ťažkom teréne väčšinou v strede ihriska. V 3. min ohrozil brankára domácich Fodrek, no jeho pokus Martiška vyrazil. V 12. min založili hostia rýchly protiútok, domáca obrana zlyhala a nekrytý M. Glasa otvoril skóre stretnutia. V 22. min pohrozili aj domáci, keď Kumančíkovu prihrávku nepresne zakončil ľavačkou Trška. Domáci hráči v prvom polčase predviedli sotva podpriemerný výkon. V 50. min zahral hosťujúci obranca rukou v pokutovom území, no nariadenú penaltu M. Blaško nepremenil. V 56. min zakončoval v dobrej príležitosti Ševčík, no skóre sa nemenilo. V 72. min sa hostia dočkali aj dvojgólového vedenia, keď chybu obrany potrestal Kyselica. V 76. min mohol znížiť Trška, no jeho strela bola nepresná. Hostia si v tomto priemernom stretnutí víťazstvo zaslúžili.

Góly: 12. M. Glasa, 72. Kyselica, ŽK: 2:2, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

H. SRNIE: Martiška – Šimák, Sekula, Kumančík, Vydrnák, M. Blaško, Trška, Húserka, Ševčík, Papiernik, T. Naňák (B. Blaško, L. Naňák)

TR. JASTRABIE: Lobotka – Tomáš, Doktor, D. Fodrek, Valko, J. Koreň, Kyselica, R. Glasa, T. Fodrek, M. Glasa, M. Fodrek (Pavlo) PAVOL ONDRÁŠEK

Brezová – Čachtice 1:4 (0:3)

V zápase tímov z opačných pólov ligovej tabuľky rozhodli hostia o svojom víťazstve už do polčasu. Skóre v 24. min otvoril Šimo, o osem minút pridal druhý gól Sameš a skóre prvého polčasu uzavrel v 43. min Martin Trebatický. Favorit z Čachtíc pridal v 57. min štvrtý gól. Čestný úspech nováčika z Brezovej strelil v poslednej minúte zápasu Potúček.

Góly: 90. Potúček – 24. Šimo, 32. Sameš, 43. Martin Trebatický, 57. Novotný, ŽK: 2:0, rozhodoval: Vido, 100 divákov.

BREZOVÁ: Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Majdlen, Žabka, Šlahor, Dobrovodský, Dúbrava, Drahoš, Barbírik (Bzdúšek, Mĺkvy, Šimo)

ČACHTICE: Matej Trebatický – Novotný, Martin Trebatický, Ďuriš, Herák, O. Trebatický, Bobocký, Šimo, Sameš (Habán, Golecký, Ďuriš) MARTIN PELLE

1. Čachtice 15 11 0 4 49:22 33

2. Zamarovce 15 10 2 3 39:22 32

3. Bošáca 15 8 4 3 26:17 28

4. Dubodiel 15 7 5 3 26:14 26

5. Očkov 15 8 2 5 33:29 26

6. Ľuborča 15 7 4 4 29:21 25