Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

V strhujúcom závere rozhodol Jairo

Zverenci trénera Martina Ševelu pred vlastným publikom po obrovskej dráme zdolali Ružomberok. Rozhodujúci gól padol v nadstavenom čase, keď sa z uhla presadil Jairo.

Trenčín vyhral nad predposledným Ružomberkom.Trenčín vyhral nad predposledným Ružomberkom. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Trenčín – Ružomberok 4:3 (1:1)

Trenčín vstúpil do zápasu aktívne. Už v 2. min zaplietli domáci hráči hlavy obrane súpera. Dorážku Hajradinoviča Putnocký nohou zneškodnil. O štyri minúty na to sa predral až na roh päťky Mišák, jeho krížnu strelu gólman vyrazil na roh. Ružomberok podnikol rýchly brejk po desiatich minútach hry. Po spätnej prihrávke sa k zakončeniu dostal Turčák a jeho pokus opečiatkoval ľavú tyč. Hra sa následne upokojila a dianie sa odohrávalo prevažne v strede ihriska. Ružomberok aktívne bránil a Trenčín si nevedel vypracovať vyloženú gólovú príležitosť. Hostia spod Čebraťa predviedli dokonalú kontru v 34. min. Za obranu zabehol kanonier Zreľák a strelou po zemi nedal Šemrincovi šancu. V závere sa cez obranu predral Jairo a bol faulovaný. Pokutový kop s prehľadom premenil Hajradinovič. Ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól. Po chybe brankára však lopta skončila tesne nad brvnom.

Lepší vstup do druhého dejstva mali hostia. Zreľák si opäť zabehol za stopérsku dvojicu a umiestnenou strelou spoza šestnástky poslal svoj tím po druhý raz do vedenia. O sedem minút sa dostal do podobnej situácie, bežecký súboj však vyhral brankár AS. Trenčania vyrovnali aj po druhýkrát. Po nacvičenej štandardnej situácii si loptu na hranici veľkého vápna spracoval Holúbek a tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 68. sa to podarilo Ružomberku, keď zblízka hlavičkou dostal loptu do siete Práznovský. Hosťujúci tím sa následne stiahol pred vlastnú bránu a čakal, čo súper vymyslí. Pätnásť minút pred koncom zápasu zostala nepotrestaná ruka v pokutovom území Ružomberka. Vyrovnanie mal na hlave v záverečnej desaťminútovke Bero, ale jeho zakončenie hlavou vytlačil končekmi prstov Putnocký na roh. Vyrovnanie napokon priniesla 89. min. Guba z rohu šestnástky technický pokusom prekvapil všetkých na čele s Putnockým, keď ho prehodil a vyrovnal na 3:3. V nadstavenom čase o všetkom rozhodol Jairo, keď v tlačenici pretlačil loptu do siete.

Góly: 43. Hajradinovič, 60. Holúbek, 89. Guga, 90.+ Jairo – 33. a 49. Zreľák, 68. Práznovský, ŽK: Bero, Jairo - Már. Almaský, Janič, Vavrík. Rozhodoval: Weiss – Jenčura, Poláček. Divákov: 2114.

TRENČÍN: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Lawrence (83. Mondek) - Lobotka – Simon, Hajradinovič 52. Bero), Mišák (46. Guba), Holúbek - Jairo

RUŽOMBEROK: Putnocký – Habánek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás – Nagy, Vavrík – Turčák (75. L. Lupták), Janič Már. Almaský – Zreľák

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Z výsledku sa tešíme. Horšie to bolo s predvedenou hrou. Neboli sme to my. V prvom a sčasti aj v druhom polčase nám chýbala agresivita v súbojoch. Aj keď sme kombinovali, z našej strany to bolo príliš statické. Vyrábali sme veľa individuálnych chýb, čo sa nám nestáva. Tentokrát pri nás stálo šťastie, my nemôžeme z pozície v ktorej sme hazardovať s menom klubu.“