Podolie otočilo zápas po prestávke

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Podolie – Dol. Vestenice 3:1 (0:1)

Hostia boli v prvom polčase futbalovejší a v 36. min sa dostali do vedenia, keď sa presadil Cagáň. Po prestávke domáci zapli na vyššie obrátky a otočili stav zápasu vo svoj prospech. V 51. min vyrovnal Augustín. O dvadsať minút strhol vedenie na stranu domácich Bobocký. Bodku za zápasom priniesla 82. min, keď Ohrablo stanovil konečný výsledok na 3:1.

Góly: 51. Augustín, 71. Bobocký, 82. Ohrablo – 36. Cagáň, ŽK: 2:2, ČK: 75. Zuzula, rozhodoval: Féher 110 divákov.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Ohrablo, M. Hrušovský, R. Červeňanský, M. Červeňanský, Straka, Balcír, Hlaváč, Augustín (T. Bobocký, A. Moravčík) PETER SRNEC

Tr. Turná – V. Uherce 1:1 (0:0)

Obe mužstvá začali opatrne a prvú tvrdú strelu hostí až v 7. min bezpečne chytil Belák v bráne domácich. Hneď z protiútoku Patrik Chorvát prihral Matejovi Hrubému, ten zacentroval, ale hosťujúca obrana stačila odkopnúť. Potom sa hra väčšinou odohrávala v strede poľa bez nejakých veľkých šancí. V 25. min vystrelil nepríjemnú strelu po zemi hosťujúci Mário Zeleník, ale pozorný Belák ju vyrazil. Hneď po rohu bola neprehľadná situácia pred domácou bránou, ale obrancovia stačili odkopnúť. V 33. min sa ocitol Patrik Chorvát vo veľkej šanci, keď si pekne spracoval loptu od Michala Častulína, išiel sám na brankára, vystrelil, ale brankár hostí stačil rukou jeho strelu vyraziť. V 41. min prišlo ďalšie ukážkové spracovanie od Patrika Chorváta, hneď po ňom z otočky vystrelil a lopta tesne minula bránu. V 43. min hostia predviedli peknú kombinačnú akciu, ale Belák zachránil. Hneď o minútu neskôr hosťujúci Rudolf Kováč prekonal brankára Beláka, ale z bránkovej čiary vykopol Peter Hasenovič.
V druhom polčase sa chytili lepšie domáci, keď v 46. min dostal pekný dlhý pas od Martina Chorváta Matej hrubý, ale jeho center nikoho nenašiel. V 52. min hostia založili útok, kde vysunuli Jozefa Šoreca a ten popod Beláka otvoril skóre v prospech hostí. V 60. min zahorelo pred domácou bránou, keď hostia dva krát nastrelili tyčku, ale gól nepadol. Hneď z protiútoku z autového hodu prebral loptu Jakub Kováč, obhodil si obrancu, vystrelil ľavačkou a zrovnal stav stretnutia na 1:1. Potom 20 min domáci búšili do hostí, pritlačili ich k šestnástke, no strely Jakuba Kováča, Patrika Chorváta ani Lukáša Strončeka v bráne neskončili. V 81. min vystrelil nad bránu hosťujúci Juraj Kopál a v 84. min center Mateja Hrubého chytil brankár. V 86. min si skoro hostia dali vlastný gól, keď si nerozumela obrana s brankárom , ale ten stačil loptu vytiahnuť von pred bránu. Keď sa už zdalo, že takto to skončí, prišla 91. min a rozhodca nariadil diskutabilnú jedenástku proti domácim. Loptu si postavil Miroslav Cíger , ale bránu netrafil a tak skončil zápas remízou.

Góly: 64. J. Kováč – 53. Šorec, ŽK: 1:1, rozhodoval. Srnec, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, J. Kováč, Babrnák, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, M. Kováč, Hrubý, Čahoj (Stronček, Červeňan, Hulaj) VLADIMÍR CHUPÁČ

Myjava B – Ladce 1:0 (0:0)

Na ťažkom teréne sa hral dobrý zápas. Hostia predviedli sympatický výkon. Napokon o všetkom rozhodla 54. min. Po štandardnej situácií Horeša hlavou strelil jediný gól zápasu Pavol Sivák. Víťazstvo domáceho tímu bolo zaslúžené.

Gól: 54. Pav. Sivák, ŽK: 1:3, ČK: 90. A. Markovič, rozhodoval: Patka, 100 divákov.

MYJAVA B: Černák – Pav. Sivák, Múdry, Duga, Pekník, Pet. Sivák, Toman, Jastráb, Oríšek, Horeš, L. Bruško (Vido, Nikodém) VLADIMÍR STANČÍK

Bošany - Stará Turá 4:1 (3:1)

Domáci nastúpili na tento zápas s odhodlaním odčiniť nepriaznivé výsledky z posledných zápasov. Za ideálneho futbalového počasia a na dobre pripravenom trávniku sa domáci z chuti pustili do súpera a už v 3. minúte E. Tkáč strelil vedúci gól Bošian - 1:0. V 9. minúte I. Mišeje zvýšil po peknej akcii už na 2:0. Domáci mali aj ďalšie šance, ale strely z 11. a 13. minúty minuli svoj cieľ. V 17. minúte po centri I. Mišejeho svoj druhý gól v zápase strelil E. Tkáč a upravil už tak na 3:0. Následne sa osmelili aj hostia a svoj ojedinelý útok premenili do gólu v 36. minúte, kedy sa presadil O. Peterka - 3:1. Hostia v prvom polčase vyslali na domácu bránku iba jednu strelu a aj tá znamenala gól. V druhom polčase začali domáci náporom, ale niekoľko striel letelo tesne vedľa. Po peknej kombinačnej akcii v 56. minúte upravil Beko na 4:1. Bošany mali po celý zápas jasnú prevahu a stretnutie tak zaslúžene doviedli vo víťazného konca.

Góly: 3. a 17. E. Tkáč, 9. I. Mišeje, 56. M. Beko - 36. O. Peterka. Rozhodoval Bulko, 100.

ST. TURÁ: Vrzala - Valenčík (46. Szekfu), Antálek, Mazák, Bončo, Tuka, Durec, Peterka, Bordák, Sládek, Jaroš.

Ostatné výsledky: Streženice – Malá Čausa 1:1 (1:0), Prečín – Lehota 2:0 (2:0), Uhrovec - Z. Kostoľany 3:1 (1:0), Horovce – Cigeľ 1:0 (0:0)

1. Prečín 12 8 2 2 30:11 26

2. Cigeľ 12 7 4 1 18:6 25

3. Myjava B 12 7 3 2 23:12 24

4. Ladce 12 6 3 3 20:10 21

5. Uhrovec 12 5 5 2 27:11 20

6. Malá Čausa 12 6 2 4 29:18 20

7. V. Uherce 12 6 2 4 24:18 20

8. Horovce 12 6 1 5 17:20 19