Zamarovce brali body z V. Bieroviec, Pobedim sa odrazil od dna

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Dolnosúčania (v žltom) vyhrali nad nováčikom.Dolnosúčania (v žltom) vyhrali nad nováčikom. (Zdroj: FB SLOVAN DOLNÁ SÚČA)

V. Bierovce/Op. – Zamarovce 1:2 (1:0)

Domáci privítali v hodovom zápase lídra zo Zamaroviec. Futbal sa hral na vysokej úrovni, k čomu prispel aj súper. V 6. min dobrá šanca domácich Barták zatiahol loptu našiel Zhaňača, ale jeho pokus išiel mimo. V 14. min vystrelil spoza šestnástky Svatík, jeho dobrý pokus skončil tesne vedľa pravej tyče. V 24. min Žúži poslal loptu na Horňáka, ten nadvihol loptu až na P. Bulka, ten si loptu prebral a nekompromisne zakončil - 1:0. Hostia v prvom polčase vážnejšie domácu bránku neohrozili. Strely B. Drienku a Dragulu boli nepresné. Futbal sa hral v celku rýchlom tempe, rolu hrali aj osobné súboje. V druhom polčase mohli domáci odskočiť hosťom o ďalší gól, ale nestalo sa tak. V 56. min zakončoval T. Sivák prudkou strelou tesne nad brvno. Do 80. min sa hralo väčšinou v strede poľa, hra bola častejšie prerušovaná, kúskovala sa. V 80. min prišiel ale verdikt, ktorý ovplyvnil výsledok. B. Drienka spoza šestnástky vystrelil a rozhodca ukázal na roh, ktorý vôbec nemal byť. Verdiktom boli prekvapení i hostia. Domácich protesty nepomohli a to využil Myslivec, ktorý rýchlo rozohral, našiel voľného T. Drienku a ten prepálil všetko a bolo 1:1. Pre domácich prišiel šok v 87. min. Hostia v rýchlom brejku zaútočili, Chochlík si zasekol, našiel pred šestnástkou úplne voľného B. Drienku, ktorého tvrdá strela skončila v šibenici. V 90. min opečiatkoval brvno domáci Žúži a následná dorážka si cestu do siete nenašla. Domáci boli po zápase sklamaní, pretože odohrali dobrý zápas a prehrať si jednoznačne nezaslúžili.

Góly: P. Bulko – T. Drienka, B. Drienka, ŽK: 1:0, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

V. BIEROVCE/OP: Holíček – Barták, Ondrášek, Žúži, Mercek, Fabian, Zhaňač, Svatík, P. Bulko, T. Sivák, Horňák (R. Bulko, Viršinský, Breznický)

ZAMAROVCE: Mikloš – T. Drienka, Chochlík, Minárik, Myslivec, B. Drienka, Dáv. Jančovič, Oliš, Dragula, Kostolanský, Hudec TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Horná Súča – Horné Srnie 4:2 (1:1)

V 5. min zahrávali domáci priamy kop. Po centri Jána Dohnana prestrelil bránu hostí Jakub Repa. O dve minúty na to sa J. Dohnan rútil sám na bránu hostí, no Kostka jeho strelu chytil. V 12. min otvoril skóre zápasu gólom do vinkla Húserka. O päť minút neskôr priamy kop nestarnúceho Kučeráka skončil na hlave Repu a bolo 1:1. Prvý polčas boli aktívnejší hostia. Druhý polčas začali domáci dobýjať bránu hostí. V 55. min videl P. Dohnan červenú kartu a odvtedy sa hostia ujali taktovky zápasu. Domáci sa aj v desiatich vybičovali ku kvalitnému výkonu a akciu domácich zakončil na 2:1 Kučerák – 2:1. O 13 min neskôr hostia vyrovnali na 2:2 strelou striedajúceho Šimka – 2:2. V 82. min pridal na 3:2 druhým gólom v zápase Repa. Hostia otvorili hru a v 88. min po strele Jána Dohnana bolo 4:2. Domáci už výhru ustrážili.

Góly: Repa 2, Kučerák, J. Dohnan – Húserka, J. Šimko, ŽK: 2:2, ČK: 55. P. Dohnan – 88. Kostka, rozhodoval: Poruban, 120 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Machara, Kalík, Lukšo, J. Dohnan, P. Dohnan, Ondračka, Krovina, Kučerák, Guga, Repa (Š. Coník, M. Coník, M. Mrázik)

HORNÉ SRNIE: Kostka – Šimák, M. Švančárek, Chlebana, Vydrnák, M. Blaško, Húserka, B. Blaško, Ševčík, Marek Papiernik, J. Švančárek (J. Šimko, Martiška, Martin Papiernik) BRANKO MRÁZIK

Brezová – Bošáca 2:2 (1:0)

Domáci tím bol počas celého zápasu lepší. Hosťujúci tím od gólov zachránil dobre chytajúci gólman Kopunec. V slušnom zápase sa napokon zrodila remíza. Brezová sa ujala vedenia gólom Michaličku. V druhom polčase vyrovnal za hostí Samotný v 53. min. Už o osem minút viedol nováčik opäť. Tím z čela tabuľky sa však nevzdával a Kusenda desať minút pred koncom vyrovnal.

Góly: Michalička, Dobrovodský – Samotný, Kusenda, ŽK: 3:2, rozhodoval: Kubica, 80 divákov.

BREZOVÁ: Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Dobrovodský, Žabka, Šlahor, Šimo, Dúbrava, Drahoš, Barbírik (Fančovič)

BOŠÁCA: Kopunec – Kusenda, Staňák, Bero, Samotný, Ochodnický, Helík, Kusenda, Janega, Zámečník, Mizerák (Figura) MARTIN PELLE

Čachtice – Očkov 4:1 (2:0)

Domácim vyšiel úvod zápasu. V 11. min po priamočiarej akcií strelil prvý gól Martin Trebatický. Hostia mali v 25. min šancu, ale hlavička šla nad brvno. V 27. min krížnou strelou minul Novotný bránku iba tesne. V 30. min kopali Čachtice priamy kop a Martin Trebatický trafil brvno. V závere prvého polčasu zvýšil na 2:0 Urban. Úvod druhého polčasu vyšiel Čachticiam, keď pätičkou pridal na 3:0 Miroslav Trebatický. V polovici druhého polčasu nastrelili hostia brvno. V 78. min urobili hostia chybu v obrane a Martin Trebatický zvýšil na 4:0. V závere zápasu hostia krížnou strelou do šibenice v podaní Čakajíka znížili na 4:1. Domáci i bez viacerých hráčov základnej zostavy si za predvedený výkon a bojovnosť víťazstvo zaslúžili.

Góly: Mart. Trebatický 2, Mir. Trebatický, Urban – Čakajík, ŽK: 1:1, ČK: 89. Hikel (Očkov), rozhodoval: Tarabus, 200 divákov.

ČACHTICE: Matej Trebatický – Novotný, Martin Trebatický, Urban, Miroslav Trebatický, Ďuriš, Herák, Straka, Golecký, Sameš, Balala (Čavojský, Novotný, Habán)

OČKOV: Bobocký – Kuzma, Ondrášek, Jurčo, Hikel, Gažo, Čakajík, Gono, Čechvala, Kubový, Petráš (Kostolánský, Matyáš, Machara) ĽUBOŠ ČAVOJSKÝ

Tr. Jastrabie – Skalka 0:2 (0:1)

Hostia Tr. Jastrabie zaskočili, keď po góloch Ďuriša a Radovana Maleca si odviezli všetky body.

Góly: Ďuriš, R. Malec, ŽK: 2:1, rozhodoval: Matúš, 100 divákov.

TR. JASTRABIE: Koreň – Mikula, Glasa, D. Fodrek, Valko, Hučín, Kyselica, Melicher, T. Fodrek, Glasa, M. Fodrek (Danko, Žák)

SKALKA: Vavruš – Országh, M. Cíbik, Kričfaluši, T. Dúžek, Ješko, B. Cíbik, S. Dúžek, Matejka, Ďuriš, Malec (M. Guga, R. Švančárek)

Dolná Súča – Opatová 4:1 (3:1)

Dolnosúčania rozhodli o svojim triumfe už do polčasu. Po góloch Zigu, Patrika Sedláčka a Radoslava Plevu viedli 3:0. Za hosti znížil do prestávky Čaja. V druhom polčase strelil svoj druhý gól v zápase Patrik Sedláček, ktorý v 49. min uzavrel skóre zápasu na 4:1.

Góly: Zigo, P. Sedláček 2, R. Pleva – Čaja, ŽK: 1:3, rozhodoval: Király, 150 divákov.

DOLNÁ SÚČA: Földeši – Sirotný, Zigo, A. Pleva, R. Pleva, Sedláček, Vendžur, Gajdošík, Solár, Trúnek, Valaštín (Mrázik, Kramár, Panák)

OPATOVÁ: Šlesár – Panák, T. Zubo, Poruban, Gedra, Havier, Ferenčík, Pollák, Vitko, M. Zubo, Čaja (Moško, Ostrolúcky)

Pobedim – Veľká Hradná 4:3 (2:1)

Už v úvode stretnutia si hostia strelili vlastný gól po centri P. Uváčika, ktorý pramenil so zaslúženom tlaku domáceho tímu na 1:0. Hosťom sa ale podarilo vyrovnať, keď našli veľkú dieru v domácej obrane a vyrovnali na 1:1. V úplnom závere 1. polčas sa domáci chopili vedenia, keď dal gól z protiútoku do prázdnej brány P. Mikláš na 2:1.

Do 2. polčasu vybehli na trávnik lepšie hostia z Veľkej Hradnej, ktorí vyrovnali hneď na začiatku na 2:2. Zápas pokračoval ďalej ako na húpačke a domáci sa svojou aktivitou zase ujali vedenia po góle V. Heráka na 3:2. Hosťom sa ale zase podarilo vyrovnať, tento krát z penalty na 3:3.

Domáci hráči ale pokračovali vo svojom naordinovanom tempe, ktoré nakoniec aj slávilo úspech a svoj ďalší gól si pripísal striedajúci žolík T. Žitnanský, ktorý 5 min pred koncom zabezpečil výhru domáceho celku v pomere 4:3.

Góly: Uváčik 2, Mikláš, Žitňanský – M. Ševčík 3 (3. z 11 m), ŽK: 1:2, rozhodoval: Kubica, 150 divákov.

POBEDIM: Fuksa – Pomajbo, Gono, Dósa, Šiška, Herák, Fajdin, Havrlent, Mikláš, Gúčik, Uváčik (Mišík, Žitňanský)

V. HRADNÁ: Filo – Lobotka, Ježík, M. Kováč, Jandák, Petrík, Kyjac, Kováč, Mar. Ševčík, Baláž, Rariga (P. Kováč, Mart. Kováč, Judiny) RASTISLAV ČOP

Ľuborča – Dubodiel 2:2 (1:2)

Domáci od začiatku diktovali tempo hry a hneď v úvode si vypracovali dve dobré možnosti. Zakončenie však bolo nepresné. Hostia prvýkrát atakovali domácu bránu až v 10. min. V 19. min bolo 1:0, keď po rýchlom vhodení autu a presnej prihrávke skóroval tvrdou prízemnou strelou Bahno. O dve minútu mohlo byť vyrovnané, ale priamy kop stečoval múr na roh. V 25. min mohlo byť 2:0, ale tutovka Bahna skončila na žrdi. Z protiútoku sa vyznamenal Husár, ktorý kryl nájazd Maleca. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 33. min. Hlavičkou skóroval hostačný po rohovom kope. Domáci mohli ísť opäť do vedenia v 35. min, keď kopali priamy kop. Bahnova strela bola stečovaná na roh a následná delovka Schwandtnera skončila v rukách brankára. V 40. min sa vyznamenal Husár, ktorý chytil tutovku Maleca, ale z následného rohového kopu bolo 1:2, keď sa opäť presadil Hostačný. Hostia sa v druhom polčase zamerali na bránenie výsledku. Domáci chceli čo najskôr vyrovnať, no finálna fáza viazla. Ľuborča mala územnú prevahu, no gól neprichádzal. V 70. min mal vyrovnať Naňák, no loptu poslal tesne vedľa. Domáci v záverečnom tlaku vytlačili aspoň remízový gól, z priameho kopu skóroval Naňák. Stav sa mohol meniť ešte raz, keď domáce úsilie mohli pokaziť hostia veľmi dobrým brejkom, ktorý však včasným vybehnutím prečítal Husár. Domáci síce nezvíťazili, ale šnúru bez prehry natiahli už na osem zápasov.

Góly: Bahno, Naňák – Hostačný 2, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, J. Belko, Zváč, Vavrúš, Machara, Korienek, Mihalik, Naňák, M. Belko, Schwantner (Patka)

DUBODIEL: M. Petrík – S. Petrík, T. Petrík, J. Červený, Žáčik, M. Červený, Kúdela, Scheer, Knoll, Hostačný, Malec (Petrík) PETER SCHWANDTNER

1. Zamarovce 12 9 1 2 33:17 28

2. Bošáca 12 7 4 1 24:11 25

3. Čachtice 12 8 0 4 36:21 24

4. Dolná Súča 12 6 4 2 21:15 22

5. Ľuborča 12 6 3 3 22:16 21