Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

Dukla podľahla Popradu o gól

Dukla v súboji s kamzíkmi ťahala za kratší koniec. Po nevydarenej prvej tretine znížil v polovici zápasu na 1:2 Mikula, no odvtedy už diváci na gól čakali márne.

Dukla sa z gólu radovala iba raz.Dukla sa z gólu radovala iba raz. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Poprad 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Popradčania, ako druhý tím ligovej tabuľky, udávali v prvej tretine tempo hry. Ukázali, že o sebe na ľade vedia a boli hokejovejší ako domáci tím. V 4. min ukázal rýchlosť Paľočko, presadil sa popri mantineli, kde ho v poslednej chvíli hokejkou odstavil od puku Konráda. V 8. min smeroval za držanie na stretnú lavicu Dinka. Trenčania v presilovej hre mali niekoľko streleckých pokusov, no tie ku gólu neviedli. V 11. min chyboval v strede klziska Stantien. K puku sa dostal Gápa a z otočky otvoril skóre zápasu. Druhý gól pridali hostia v presilovej hre. Fabián sa neulakomil a puk posunul na voľného Takáča, ktorý ho dorazil do odkrytej bránky – 0:2.

V prostrednej časti hry mohli kamzíci pridať tretí gól. V 23. min sa dvaja rútili na osamoteného obrancu. Matis sa rozhodol pre strelu, no brankár Dukly bol na mieste. Trenčania sa snažili streliť kontaktný gól, ale pre zlú kombináciu a dobrú obrannú hru Popradu sa im to nedarilo. Až v polovici počas presilovej hry predviedol sólo Mikula a strelou do horných poschodí Kostúrovej brány zdramatizoval vývoj zápasu. Kontaktný gól vojakov nabudil, ku gólu to však v druhej tretine už neviedlo.

Trenčania ešte v závere poslednej tretiny dohrávali presilovú hru, ale ku gólu to neviedlo. Hostia z Popradu sa snažili postrážiť si vedenie a už sa netlačili do útoku toľko, ako na začiatku zápasu. Trenčania sa v závere snažili o vyrovnanie, ale kamzíci skúsene dokázali udržať vedenie až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu.

Góly: 31. Mikula (Kozák, Konrád) - 11. Gápa (Mlynčár), 16. Takáč (Fabián, Kroták). Vylúčení na 2 min: 2:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Mullner – Junek, Holienka, 1050 divákov.

TRENČÍN: Konrád – Kozák, T. Bokroš, Zošiak, Andersons, Habšuda, Dudáš, Husák, Palovič – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – P. Šišovský, Petrovický, Jakub Gašparovič – D. Hudec, Švec, Komínek – Daniška, P. Stantien, J. Pardavý ml

POPRAD: Kostúr – Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – T. Sýkora, Boltun, Bartečko – Kroták, Takáč, Paločko – Matis, Paukovček, Hvila – Štrauch, Mlynčár, Gápa

Roman Stantien (tréner HK Dukla Trenčín): „Súper hral prvú tretinu lepšie, my sme do toho nedali všetko. V druhej tretine vybehlo úplne iné mužstvo, ktoré si dokázalo vytvoriť aj gólové šance. Od začiatku sezóny sa trápime so zakončením. Chýba nám vyložený strelec, ktorý by vedel rozhodovať zápasy.“

Milan Jančuška (tréner HK Poprad): „Proti Dukle sme chceli potvrdiť dobrú formu z posledných zápasov. To sa nám aj podarilo. V presilovke sme po peknej kombinácií strelili gól a viedli sme. V druhej časti vzali domáci trošku opraty do svojich rúk, my sme mali až troch vylúčených hráčov. V tretej tretine sme ich ale k ničomu nepustili a sme veľmi radi, že sme vyhrali a potvrdili dobrú formu.“