Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Vydreté víťazstvo nad Skalicou

Zverenci trénera Romana Stantiena zvíťazili v Skalici 5:4 po predĺžení, keď v Skalici viedli už 4:1.

Dukla sa na výhru v Skalici narobila.Dukla sa na výhru v Skalici narobila. (Zdroj: ARCHÍV SITA/TOMÁŠ SOMR)

HK 36 Hant Skalica - Dukla Trenčín 4:5 pp (1:1, 0:2, 3:1 - 0:1)

Úvodné minúty stretnutia patrili hosťom, ale pred bránkou sa presadiť nevedeli, i keď Radivojevič spálil veľmi sľubnú šancu. Vzápätí hrali Trenčania presilovú hru a z tej už boli úspešní, keď do vedenia ich dostal Gašparovič. V nasledujúcich minútach Skaličania vyrovnali hru a nakoniec i skóre pohotovou strelou Méryho z bezprostrednej blízkosti. Potom prišla séria presiloviek, ktoré však domáci nevedeli zužitkovať.

Na začiatku druhej tretiny sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale Trenčania postupne zvyšovali tlak. Prešli do ofenzívy a v presilovke ich Dudáš pohotovou strelou pod žrdku dostal do vedenia. Skaličania tiež zvýšili svoje úsilie, ale ich snaha bola márna a hostia odskočili o dva góly, keď už do šatne zvýšil Šišovský na 3:1.

Záverečnú tretinu začali domáci presilovkou, bránku hostí však vážnejšie neohrozili. Boli to Trenčania, ktorí v následnej presilovke uzavreli domácich pred ich bránkou a po Kozákovej delovke presilovku dokonale využili. Prišla 46. minúta a Štumpfova presná a pohotová strela rozvlnila Konrádovu sieť. Domáci ožili a Bezúchov gól ich dostal opäť do zápasu. Hostia si síce ešte vytvorili tlak, ale pozabudli na skalických útočníkov. Unikol Školiak, presnou prihrávkou naservíroval Vaškovičovi vyrovnávajúci gól a zápas išiel do predĺženia. V ňom po vhodenom buly dali Trenčania víťazný gól Mikulom.

Góly: 12. Méry (Chylo, Jabrocký), 46. Štumpf (Jurík), 52. Bezúch (Jabrocký, Méry), 56. Vaškovič (Školiak, Stloukal) – 6. Gašparovič (Kozák), 30. Dudáš (Šišovský, Kozák), 39. Šišovský (Gašparovič), 44. Kozák (Šišovský, Mikula), 66. Mikula (Habšuda, Kozák). Rozhodovali: Štefik – Stanzel, Šefčík, vylúčení: 4:4, presilovky 0:3, oslabenia 0:0, 747 divákov.

SKALICA: Romančík - Gründling, Jankovič, Horváth, Drtina, Pavešic, Nechala, Mikéska – Stloukal, Školiak, Vaškovič – Chylo, Jabrocký, Méry – Bezúch, Štumpf, Jurík - Šimíček, Brzobohatý, Rejžek

TRENČÍN: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Zošiak, Dudáš, Habšuda, Pardavý, Husák - Radivojevič, Nemec, Mikula – Gašparovič, Melichárek, Šišovský – Komínek, Petrovický, Hudec – Švec, Stantien, Daniška

Ostatné výsledky: Ban. Bystrica – Martin 2:1 pp, Košice – Piešťany 1:5, Nitra – Žilina 4:5, Poprad – Zvolen 5:2.

1. Košice 12 7 2 2 1 32:21 27

2. Poprad 13 7 2 0 4 41:27 25

3. Zvolen 13 7 1 2 3 49:42 25

4. Nitra 13 5 2 3 3 44:41 22

5. Ban. Bystrica 11 6 1 0 4 38:31 20

6. Trenčín 12 4 4 0 4 28:22 20

7. Piešťany 12 5 1 2 4 45:35 19

8. Martin 13 4 1 3 5 30:35 17