Streda, 20. marec, 2019 | Meniny má Klaudius, Víťazoslav

Podolie bralo body z Lehoty pod Vtáčnikom

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá – Horovce 1:2 (0:1)

Hostia z obce púchovského okresu s 800 obyvateľmi si víťazstvo plne zaslúžili, pretože boli po každej stránke lepší ako domáci. Svojou kombinačnou hrou, dobrým pohybom a hrajúci s chuťou sa rýchlejšie dostávali pred bránu domácich. Diváci videli prvý gól v 36. min, keď skóroval Gašpárek. V prvom polčase domáci gólman Viskup už v 7. min vyrazil bombu zo 7 m Stratenému, v 17. min chytil hlavičku Kuricovi a v 30. min vytiahol z vinkla loptu po teči jeho spoluhráča. Domáci mali najväčšiu šancu na skórovanie v 14. min, keď volej Peterku vyrazil brankár hostí Rajník. Počas polčasovej prestávky spŕchlo, ale i mokrý terén vyhovoval hosťom, ktorí si hrali svoju hru. V 55. min zvýšil stav na 0:2 Bortel. V 61. min Sládek z troch metrov poslal loptu vedľa brány a v 68. min Mazákova hlavička skončila mimo troch žrdí. V 69. min mohlo byť už 0:3, ale z bránkovej čiary loptu odkopol Bončo. V 80. min mohol znížiť Ďurec. Najkrajší moment zápasu od domácich prišiel v 84. min, keď po centri Peterku Valenčík upravil na konečných 1:2, pretože hostia už nedovolili domácim skórovať. S prehľadom rozhodoval mladý, iba 21-ročný rozhodca Berec, ktorý mal zápas plne pod kontrolou.

Góly: 84. Valenčík – 36. Gašpárek, 55. Bortel, ŽK: Tuka, Sládek – Bortel, Gereg, rozhodoval: Berec, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Gablech, Štefík, Valenčík, Bončo, Tuka, Mazák, Durec, Majtás, Peterka, Sládek (Strnátka) VILIAM SOLOVIČ

Z. Kostoľany - Myjava B 3:1 (1:0)

V úvode stretnutia sa hralo trpezlivo, väčšinou medzi šestnástkami, ojedinelé akcie končili tesne pred pokutovým územím. Keď už sa zdalo, že do šatní sa rozídu hráči bez gólov, po nedorozumení v obrane hostí si vlastný gól strelil Vido. Po zmene strán sa tempo hry zvýšilo. Hostia na začiatku druhého polčasu párkrát pohrozili. V 67. min. sa gólovo presadil Horeš po priamom kope z hranice pokutového územia. Pre domácich bola víťazná posledná desaťminútovka, keď sa dostali do vedenia po premenenej penalte Jakubisa a pár minút pred koncom spečatil víťazstvo Liptaj.

GÓLY: 40. vlastný, 84. Jakubis (11m), 90. Liptaj – 68. Horeš. ROZHODOVAL: Hafrovič, 120 divákov

MYJAVA B: Černák – Mareček, Vido, Palkovič (62. Nikodem), Pekník, Sivák, Oríšek, Horeš, Bruško, Vrábel, Sivák

Lehota p/Vt. – Podolie 1:3 (1:1)

V prvom polčase sa hra domácich nevyvíjala zle, šance však zahadzovali Benčat, Beláň a Roháč. Aktívni boli aj hostia a v 17. min. ich poslal do vedenia Straka – 0:1. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, po peknej akcii sa presadil Beláň – 1:1. V 28. min. mohol Beláň strhnúť vedenia na domácu stranu, no svoju šancu nepremenil. V 30. min. M. Červeňanský mohol skórovať, no jeho pokus v domácej bráne neskončil. V 40. min. nepremenil tutovku Roháč, podobne ako o minútu Šimko a hosťujúci Augustín, a tak sa do kabín odchádzalo za nezmeneného stavu 1:1. V druhom polčase pálil z voleja M. Červeňanský, no Sokolíka neprekonal. V 57. min. poslal hostí po peknej akcii do vedenia Moravčík – 1:2. V 71. min. vyloženú šancu domácich nepremenil Benčat, čo potrestal v 82. min. Hlaváč – 1:3. V závere mohli domáci stav skorigovať, no Jankula zakončoval tesne vedľa. Hostia zvíťazili zaslúžene, výborný výkon podala rozhodcovská trojica.

GÓLY: 25. Belaň – 17. Straka, 57. Moravčík, 82. Hlaváč. ROZHODOVAL: Piaček, 150 divákov

PODOLIE: Palkech – Hrušovský, Moravčík (89. Bobocký), Uhlík, Straka, R. Červeňanský, M. Červeňanský, Hlaváč, Augustín, Balcír, Hrušovský

Ladce – Tr. Turná 0:3 (0:1)

Ladce začali vlažne a v 9. min hostia a Hulaj ani Čahoj nedokázali hlavičkami skórovať. V 40. min ich napodobnili domáci E. Mražík a Martinka, ktorí mierili tesne vedľa. V 42. min tečoval Eliaš nešťastne strelu z uhla do vlastnej brány. V 52. min po Eliašovom faule Hasenovič z jedenástky zvýšil na 0:2. Machala zachraňoval v 53. min pred Častulíno. Kučma v 57. min z päťky trafil brankára, v 67. min opečiatkoval brvno a odrazenú loptu pred Mokričkom odkopol obranca na roh. V 77. min v tutovke zaváhal M. Sivák, ktorý nedosiahol peknú prihrávku pred bránou. V 83. min sa M. Sivák už nemýlil a zvýšil na 0:3. V závere ešte Machala zmaril šancu hostí.

Góly: 40. vlastný Eliaš, 52. Hasenovič (11 m), 83. M. Sivák. Rozhodoval Kollár, ŽK: Hasenovič, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, J. Kováč, T. Sivák, Chorvát, Hasenovič, M. Kováč (Sedláček), Hrubý, Červeňan (Vašek), Hulaj (M. Sivák), Čahoj.

Ostatné výsledky: Cigeľ - V. Uherce 1:0 (1:0), D. Vestenice – Streženice 0:3 (0:0), Uhrovec - Bošany 7:0 (2:0), Malá Čausa – Prečín 3:0 (2:0).

4. Investment Advisory Guide for Slovakia
  5. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  6. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  7. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  8. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  10. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  1. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?