Prvá domáca výhra Trenčianskych Stankoviec

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Tepliciam sa doma nedarí.Tr. Tepliciam sa doma nedarí.(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Bánovce - Partizánske 2:0 (1:0)

Derby zápas sa hral po dlhých rokoch pred slušnou diváckou kulisou. Už v 6. minúte mohli domáci vyhrávať dvojgólovým rozdielom, ale Líška čistú šancu zahodil a Botka z priameho kopu trafil iba tyč. V ďalších minútach prevzali iniciatívu hostia, samostatný nájazd ale výborným zákrokom hosťujúceho útočníka zmaril Feriančík. Od 30. minúty domáci prevzali iniciatívu, Šiko v prečíslení tesne minul. Po nevinne vyzerajúcej akcii sa domáci ujali vedenia, keď center Svatíka si Macega zrazil do vlastnej siete. Do druhého polčasu nastúpili domáci opäť s náporom, Gajdošík triafa spojnicu hosťujúcej bránky. Následne prišiel faul v šestnástke hostí a Botka penaltu premenil – 2:0. Hostia po tomto góle otvorili hru, čo vyhovovalo najmä domácich rýchlonohým útočníkom. Líška ale v tutovke zaváhal. Na druhej strane domáci obrancovia odkopávali v závere zápasu z bránkovej čiary. Bánovce v zápase zaslúžene vyhrali, i keď hostia zanechali svojou hrou príjemný dojem.

Góly: 35. vlastný (Macega), 53. Botka (11 m), rozhodoval Černej, 350.

FK SPARTAK: Feriančík – Borcha, Škultéty, Poštrk, Šiko, Líška, Botka (81. Baláž), Bartoš, Olej (90. Minárik), Svatík (72. Bogdanovič), Gajdošík, tréner M. Šagát. (MK)

FC Baník Horná Nitra - N. Dubnica 4:1 (1:1)

Stretnutie sa hralo síce na mäkkom, ale výborne pripravenom ihrisku v Handlovej. Domáci nastúpili s cieľom zvíťaziť, ale hlavne odčiniť slabý výkon z predchádzajúceho kola v Jaslovských Bohuniciach. V 12. min. domáci zakombinovali po osi Zelenický - A. Turančík a D. Belanec z blízka s prehľadom otvoril skóre - 1:0. V 14. min. po tečovanej strele z 25-tich metrov hosťujúceho Vaška zahrávali hostia rohový kop. Na center Mička najvyššie vyskočil na prednej žrdi Marušinec a hlavičkou do opačného rohu brány šokoval domácich futbalistov i fanúšikov - 1:1. V 53. min. zahrali Baníci rohový kop nakrátko po osi Belák – Viktory – Belák, na center vyskočil najvyššie Kaman a dostal domácich do zaslúženého vedenia - 2:1. V 70. min. kopal roh Belák, brankár hostí loptu vyrazil slabo a Oškrobaný zblízka zvýšil na 3:1. V 90. minúte po kombinácii Pekár – Obžera - Drozd upravil skóre na konečných - 4:1. Víťazstvo FC Baníka je plne zaslúžené a pri presnejšej koncovke mohlo byť i vyššie.

GÓLY: 12. D. Belanec, 53. Kaman, 71. Oškrobaný, 90. Drozd – 15. Marušinec. ROZHODOVAL: Bartoš, 200 divákov, ČK: 67. Pleva.

MFK: Rekem – Burdej (61. Bučko), Žabár, Štiffel, Behan, Mičko (71. Václav), Pleva, Maník, Marušinec (64. Lukáč), Vaško, Lendvay

Chocholná-Vel. – Jasl. Bohunice 1:2 (0:0)

Chocholná privítala v hodovom zápase súpera, ktorý spolu s ňou okupuje spodné priečky tabuľky. Po úvodnom oťukávaní sa domáci snažili zatlačiť súpera na jeho polovicu. O prvý ozajstný vzruch domácich priaznivcov sa postaral po prihrávke L. Cingela Ján Tuharský, ale jeho strelu hosťujúca obrana dokázala vykopnúť z bránkovej čiary. Potom nechýbalo veľa, aby J .Cingel priamym kopom z polovice ihriska prekonal brankára hostí. V 26. min sa zo značky 11 m mýlil Sabadka a jeho následná dorážka skončila mimo. Prekliatie hosťujúcej bránky potvrdila Barišova strela, ktorú si do vlastnej brány skoro upratala hosťujúca obrana. V 60. min sa konečne tešili domáci po tom, ako sa strela L. Cingela odrazila od tyče na kopačku Jána Tuharského a ten otvoril skóre. Domáci sa však z vedenia dlho netešili , keď o 10 minút neskôr vyrovnal strelou do protipohybu Drga Pavlík. A nevyužité šance z prvého polčasu Chocholanov zamrzeli ešte viac v 84. min, keď ten istý hráč prudkou strelou zvýšil skóre v prospech hostí popod domáceho brankára, ktorý v tomto zápase svojimi zákrokmi dlho držal domácich v hre o priaznivý výsledok. Toto stretnutie sa tak skončilo dosť nešťastnou prehrou Chocholnej, ktorá doplatila na nevyužitie príležitostí , ktoré jej súper ponúkol.

Góly: 60. Ján Tuhársky – 71. a 84. Pavlík, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Laco, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Jur. Tuharsk (81. M. Kozárec), Lukša, N. Cingel, Ján Tuhársky, Sabadka, Lobík, L. Cingel, Michalec (39. Bečár). Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIÁN

Tr. Teplice – Modranka 0:1 (0:0)

Tr. Teplice pokračovali v tragických výkonoch na domácom ihrisku. Súper počas celého zápasu vystrelil na bránu Kopčana iba raz, ale aj to stačilo proti bezzubým Tepličiarom na zisk troch bodov. O gól sa v 79. min postaral Dobiš, ktorý tak zaskočil tím z prvej polovice tabuľky.

Gól: 79. Dobiš, ŽK: Jančovič – Rakický, Habán, rozhodoval: Turba, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Beňo, Losonszký (83. Šebík), L. Jambor, Bubenko, Haško, Ančic, Jančovič, Puček (73. Suchý), Fabuš. Tréner: M. Fabuš. JAROSLAV RUŽIČKA

Domaniža – Častkovce 1:1 (1:0)

V 1. min Sádecký v ťažkej pozícii zle trafil loptu a v 2. min D. Pilár ml. po Svitekovom centri hlavičkoval vedľa a Sádecký poslal loptu vedľa. Ďalší pokus Sádeckého v 12. min obrana zblokovala, ale po Vaštíkovom centri v 21. min dorazil brankárom vyrazenú loptu do siete – 1:0. O tri minúty Madrov priamy kop letel tesne nad. V 33. min Kostelanovu šancu vyrazil Zdurienčík a o päť minút po Vaštíkovom centri a priťuknutí P. Kardoša hlavičkoval J. Kardoš tesne vedľa. V 42. min J. Kardoš nenašiel nikoho pred bránou a o dve minúty Kostelan netrafil výborný center. Po prestávke hostia pridali a v 48. min Madro zo šestnástky vyrovnal. O tri minúty po rohu nedočiahol loptu Rusnák a ten istý hráč nezakončil ani v 58. min. Zdurienčík sa vyznamenal v 66. min pri prečíslení hostí a vyrazil nebezpečnú strelu Vlada. V 90. min mohol rozhodnúť hosťujúci Vlado, ale po dlhom pase za obranu netrafil bránu.

Góly: 21. Sádecký – 48. Madro.

Rozhodoval Slovák, ŽK: Braciník, Rusnák, Končitík, Vlado, Gajdošík, Ostrovský, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Končitík, Gono, Osuský, Čechvala, Meliš (64. Gajdošík), Ďuriš, Vlado, Madro (65. Ostrovský), Kostelan (89. Pollák).

Tr. Stankovce – Kanianka 3:1 (2:0)

Hostia sa proti dobre hrajúcim hráčom Tr. Stankoviec len ťažko presadzovali a ich snahy končili pred šestnástkou. Hra sa postupne vyrovnala, ale hralo sa prakticky bez šancí. Až v 14. min unikol po ľavom krídle Puna a jeho krížna strela len tesne minula Jantoškovu bránu. V 19. min potiahol akciu po pravej strane Krasňan, prihral pred bránu úplne voľnému Záhumenskému a ten dotlačil loptu dosiete – 1:0. V 21. mi. mali šancu hráči Kanianky, ale Barčiak na bránkovej čiare zastúpil brankára. V 24. min poslal Koprivňanský center na Záhumenského a ten hlavičkoval tesne nad bránu. V 29. min Záhumenský po samostatnej akcii strelou k ľavej tyči prekonal Jantošku – 2:0. Tr. Stankovce hrali naďalej aktívne, ale strelecké pokusy Krasňana a Kvasnicu boli nepresné. V závere prvého polčasu to bola exhibícia v pohode hrajúcich hráčov Tr. Stankoviec.

Aj v druhom polčase pokračovali Tr. Stankovce v aktívnej hre. V 47. min mal obrovskú šancu Záhumenský, ale Jantoška bravúrne zakročil. O minútu neskôr bol v gólovej šanci Puna, ale jeho strelu Jantoška s námahou vyrazil na roh. Tempo hry potom čiastočne upadlo a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 63. min bol v šestnástke domácich faulovaný hráč Kanianky a nariadený pokutový kop premenil Petráš – 2:1. V 85. min Polek s prehľadom prekonal Jantošku – 3:1. V 88. min. mal šancu Barčiak, ale jeho strelu zblokoval obranca Kanianky na roh. Stav zápasu sa už do konca nezmenil a Tr. Stankovce zaslúžene zaznamenali prvé domáce víťazstva v tejto sezóne.

Góly: 19. a 29. Záhumenský, 85. Polek – 63. Petráš (11 m), ŽK: Kôstka, Khadir, rozhodoval: Šlosár, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Horváth – Ježík (75. Polek), Koprivňanský, Bulko, Hudec, Barčiak, Turaj (67. Biras), Puna, Krasňan (88. Antošík), Záhumenský, Kvasnica. Tréner: R. Pevný. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Ostatné výsledky: Boleráz – Beluša 0:1 (0:0), Šimonovany - Holíč 2:1 (1:1).

15. J. Bohunice 9 1 1 7 7:24 4 (-5)

16. Chocholná-Vel. 9 1 0 8 12:26 3 (-12)

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?