Utorok, 13. apríl, 2021 | Meniny má AlešKrížovkyKrížovky

Myjava vydrela body s nováčikom

Zverenci trénera Petra Gergelyho po dvoch zápasoch bez výhry na domácom ihrisku zabrali bodovo naplno. Nováčika z Podbrezovej zdolali aj druhýkrát v sezóne, tento raz 1:0.

Myjavčania doma bodovali naplno.Myjavčania doma bodovali naplno. (Zdroj: SITA)

Zverenci trénera Petra Gergely po dvoch zápasoch bez výhry na domácom ihrisku zabrali bodovo naplno. Nováčika z Podbrezovej zdolali aj druhýkrát v sezóne, tento raz 1:0.

Spartak Myjava - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (1:0)

Gólovú situáciu videli diváci už v 2. minúte, Beňo dostal obrancu hostí pod tlak, ten odkopol loptu iba pred pokutové územie na kopačku Pekára, ktorý ju poslal strelou k žrdi do siete – 1:0. Nasledoval tlak kopaničiarov, z ktorého vyústila aj pohotová strela Ciprysa v 11. minúte, ktorá vystrašila Maťašovského. Železiari po prvý raz pohrozili Podiovým pokusom zo strednej vzdialenosti v 18. minúte tesne minul bránu. Po polhodine hry Daniel prihral pred bránu Oršulovi, ten sa vo vyloženej príležitosti nezorientoval dobre a bránu minul. O päť minút už zakončoval samotný Daniel, jeho krížna strela skončila tečovaná tesne mimo.

Úvodná štvrťhodina druhého dejstva výrazné šance nepriniesla. V 60. minúte sa po rohu tesne pred bránou snažil zakončiť Vaščák, no tesne bránenému sa to nepodarilo. Okamžitou odpoveďou bola v tej istej minúte Pekárova strela tesne nad brvno. Podbrezová postupom času preberala iniciatívu. V 70. minúte zakončoval prudko Vaščák, bránu netrafil. Príležitosť domácich sa rodila v 75. minúte. Sládek hľadal Pekára, ktorý len tesne nedosiahol na prihrávku. O tri minúty opäť kontra so Sládekom ako prihrávajúcim, tentokrát zakončoval Daniel, priestor troch žrdí minul o centimetre. Šanca na vyrovnanie prišla pre hostí v 90. minúte z priameho kopu, Podio loptu zakrútil iba do bočnej siete. V zápase sa tak zrodilo víťazstvo Myjavy aj po druhýkrát v sezóne vo vzájomných dueloch.

Gól: 2. Š. Pekár, ŽK: 41. T. Marček, 88. Častulín (obaja Myjava), rozhodovali: Samotný - Ferenc, Pozor, 1580 divákov

MYJAVA: Belic - Beňo, Černáček (58. Bilovský), Častulín, Ciprys (67. D. Duga) - T. Marček - E. Daniel (78. Jastráb), Kastelovič, Š. Pekár - F. Oršula, Sládek

PODBREZOVÁ: Maťašovský - Harvilko (83. Karaš), Kupčík, Minčič, Andrič (58. Snitka) - M. Pančík, Podio, Kochan, J. Pančík (72. Gál-Andrezly) - Vaščák, Nworah

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Po tých dvoch domácich prehrách sme dnes potrebovali vyhrať, čo sa nám podarilo. S tým som spokojný. Pred zápasom ochorel Solnička, včera Šimonek, v priebehu zápasu sa zranili Černáček a Ciprys, to boli výrazné zásahy do zostavy. Druhý polčas bol aj preto slabší ako prvý. Dali sme prvý gól, prvý polčas bol z našej strany v poriadku. Potom sa vkradol do našich radov strach. Dnes sme to potrebovali ukopať. Zápas mohol byť z našej strany lepší, ale dnes bolo dôležité v prvom rade víťazstvo."

1. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
  2. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
  3. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  4. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
  5. Poznáme finalistov Office roka 2020
  6. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  7. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  8. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  9. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
  10. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
  1. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
  2. Poznáme finalistov Office roka 2020
  3. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  4. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
  5. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  6. SodaStream na Slovensku predstavuje príchute nápojov od PEPSI
  7. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
  8. Bratia Žampovci majú za sebou veľmi úspešnú lyžiarsku sezónu
  9. Biobavlnu nahradila viskóza
  10. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  10. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 8 552

Nezodpovedný vodič nafúkal viac ako 4 promile.

31-ročný Patrik z Nemšovej sa radí medzi rekordérov v počte promile za volantom.

5 h
Ján Pardavý.

Sklamanie z vypadnutia ešte poriadne neprebolelo a tréner Dukly Trenčín Ján Pardavý už premýšľa nad tou novou. Trenčania skončili na siedmom mieste, s čím čoskoro 50-ročný kormidelník nemôže byť spokojný.