Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik

Trenč. Teplice brali body z Častkoviec, v Trenč. Stankovciach remíza

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Chocholania prehrali v Modranke 0:2.Chocholania prehrali v Modranke 0:2.(Zdroj: FO CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Tr. Stankovce – Bánovce 1:1 (1:1)

V prvej šanci už v 1. min boli po rohu hostia, ale netrafili bránu. Naopak, na druhej strane sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Záhumenský a exportnou hlavičkou prekonal Feriančíka – 1:0. O minútu neskôr unikol po pravom krídle Puna, prihrával do gólovej šance Ďuráčimu, ale obranca hostí vystihol smer prihrávky. Potom sa postupne tempo hry zmiernilo a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a bez šancí na oboch stranách. Bánovce postupne získali územnú prevahu, chýbalo im však presné zakončenie. Až v 31. min sa dostal do šance Doknič a prudkou strelou prekonal Horvátha – 1:1. O minútu neskôr mohli ísť Tr. Stankovce opäť do vedenia, ale Záhumenský hlavičkoval do náručia brankára hostí. V druhom polčase sa hral od začiatku rýchly futbal a útoky sa striedali na oboch stranách. V 50. min bol po úniku v šanci Záhumenský, ale nepodarilo sa mu prelobovať Feriančíka. V 55. min poslal Záhumenský prudký center na voľného Punu, ale Poštrk v poslednej chvíli odvrátil na roh. V 59. min bol na opačnej strane v šanci Doknič a jeho strela tesne minula Horváthovu bránu. V 68. min po akcii Ježíka bol v šanci Záhumenský, ale Feriančík v bráne hostí jeho šancu zlikvidoval, V 79. min sa po samostatnom úniku dostal do šance Mikušinec a jeho strela len tesne minula tyč súperovej brány. V 86. min bol v super gólovej šanci Krasňan, ale nepodarilo sa mu prekonať Feriančíka. V 88. min išiel sám na brankára Mikušinec, hosťujúci Doknič ho v gólovej šanci tesne pred šestnástkou fauloval, za čo dostal ČK. Z nariadeného priameho kopu Záhumenský opečiatkoval brvno súperovej brány, a tak sa zápas skončil remízou.

Góly: 5. Záhumenský – 31. Doknič, ŽK: Koprivňanský – Škultéty, ČK: 88. Doknič, rozhodoval: Otrubčák, 250 divákov.

TR. STANKOVCE: Horváth – Ježík (72. Krasňan), Koprivňanský, Bulko, Hudec, Barčiak, Ďuráči (66. Mikušinec), Puna, Antošík (61. Turaj), Záhumenský, Kvasnica. Tréner: R. Pevný.

BÁNOVCE: Feriančík – Borcha, Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko (73. Bogdanovič), Líška (Svatík), Botka, Bartoš (89. Halavin), Olej, Gajdošík. Tréner: M. Šagát. ŠTEFAN ŠMATLÁK

N. Dubnica – Partizánske 1:0 (1:0)

V 4. min Králikov center Marušinec hlavičkoval nad a v 8. min ho napodobnil hosťujúci Kučerka. V 11. min Štiffelov center poslal Vaško z päťky iba do žrde. V 17. min po Vaškovom centri pálil Behan trestuhodne vedľa. O päť minút Slivka nastrelil žrď domácej brány V 38. min sa k odrazenej lopte dostal Vaško a nekompromisne skóroval. Behanov center v 41. min poslal Maník vedľa a v 45. min po Maníkovej akcii zakončoval Mičko zblízka vedľa. V 46. min Kučerka netrafil na päťke ideálny center. Burdej o tri minúty vysunul Mička, ale ten nastrelil brankára. Mičko nechal po delovke vyniknúť Zdychavského. V 60. min Burdejov cener Mičko hlavičkoval vedľa a pri tlaku domácich Behanov technický pokus v 85. min z 25 metrov kryl gólman robinzonádou. O minútu Lukáč obstrelila brankára, ale Křapka na bránkovej čiare hostí zachránil. V 89. min nový Lukáč ešte nastrelil žrď.

Gól: 37. Vaško. Rozhodoval Ferenczi, ŽK: L. Rekem, Burdej, Behan, 100 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej, Žabár, Štiffel, Behan, Mičko (69. Václav), Králik (79. Závodný), Maník, Marušinec (74. Lukáč), Vaško, Lendvay. PETER ŠVEC

Častkovce – Tr. Teplice 0:1 (0:1)

V prvej časti mali domáci prevahu. Najväčšie šance spálil Vlado a Madro. Z ojedinelého protiútoku v 43. min po faule na domáceho hráča sa hostia ujali vedenia gólom L. Jambora. V závere polčasu Madrov pokus o lob Kopčan zneškodnil. V úvode druhej časti domáci zatlačili súpera, ale ich tlak po sérií rohových kopov vyrovnanie nepriniesol. V 59.min Jamborovu šancu Korček vyrazil. Takticky vyspelí hostia gólový náskok do konca zápasu udržali a odviezli si tri cenné body.

Gól: 43. L. Jambor, ŽK: Končitík, Madro – Ševela, Ančic, Jančovič, rozhodoval: Foldes, 150 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Končitík, Gono, Osuský, Čechvala, Pollák (89. Hevier), Ďuriš, Vlado, Madro, Kostelan. Tréner: P. Kopačka

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Krivda, Beňo, Bariak (76. Losonszký), L. Jambor, Bubenko, Ševela, Ančic, Jančovič, M. Jamor (37. Puček). Tréner: M. Fabuš. PETER HALIENKA

Modranka – Chochlná-Velčice 2:0 (1:0)

Domáci mali od začiatku réžiu hry vo svojich rukách. V 14. minúte otvoril skóre Jakubička, ktorý si narazil s Mačákom a poslal domácich do vedenia. Hostia v prvom polčase iba bránili, a tak sa skončil aj prvý polčas. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ktorí sa snažili vyrovnať, ale domáci tlak ustáli a v 76. minúte Nižňan ľavačkou rozhodol o troch bodoch pre domácich.

Góly: 14. Jakubička, 76. Nižňan. R. Studený, bez kariet, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ: Poláček – Gvizd, J. Cingel, Tulpík (13. Bečár), Lukša, N. Cingel (83. Bariš), Tuhársky, Adamčí, Kozárec, Sabadka, Michalec. Tréner J. Kozárec. STANISLAV CIBULKA

Ostatné výsledky: Jaslovské Bohunice – FC Baník Horná Nitra 0:0, Kanianka – Šimonovany/Partizánske 0:3 (0:1), Holíč - Boleráz 0:1 (0:0), Beluša – Domaniža 2:0 (1:0).

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.