Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Dukla zdolala „dvadsiatku“ o gól

Zverenci trénera Romana Stantiena zdolali slovenskú dvadsiatku 2:1, keď oba góly strelili už v prvej tretine.

Trenčín – Slovensko 20 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Trenčania sa od úvodných sekúnd pustili do mladého súpera a ten v úvodných minútach väčšinou iba vyhadzoval puky z vlastnej obrannej tretiny. Prvý gól v Godlovej sieti priniesla ôsma minúta. Pri hre štyroch na troch využil presilovú hru Novajovský, keď po Radivojevočovej prihrávke nekompromisne prestrelil gólmana. O dve a pol minúty už viedol Trenčín dvojgólovým rozdielom. Z pravého kruhu trafil odkrytú časť bránky Gašparovič. Vojaci pokračovali v nátlakovej hre a Kozákovu strelu zastavila tyč. Šancu na zníženie mali mladí v 17.min, no takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov nedokázali využiť.

Trenčín pokračoval v aktívnej hre aj po prestávke. Paradoxne gól padol do jeho siete. V 25. min napriahol spomedzi kruhom Jendroľ a Konrád bol na jeho pokus prikrátky. Mladíci od tohto momentu ožili, pridali na dôraze a začali viac podrukovať domácej obrane. Hra sa presúvala od jednej brány k druhej a oba tímy sa snažili ťažiť zo súperových chýb. Z trenčianskych hokejok sa vytratil pokoj a dôraz z prvej tretiny, čo sa potvrdilo v 34. min. Puk skákal pred bránou, no ani jeden z hráčov ho nedokázal dotlačiť za bránkovú čiaru a aj preto už gól v prostrednej tretine nepadol.

V záverečnej časti hry sa Trenčínu núkala veľká možnosť navýšiť svoj náskok. Minútu trvajúcu presilovú hru o dvoch hráčov však nevyužili, keď sa niekoľkokrát vyznamenal Godla. Vo zvyšných minútach prevládala nepresnosť na oboch stranách, a tak si Dukla postrážila tesné víťazstvo.

Góly: 8. Novajovský (Radivojevič, Gašparovič), 11. Gašparovič (Petrovický, Radivojevič) – 25. Jendroľ (Petráš), vylúčení na 2 min: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 678 divákov. Rozhodovali: M. Novák – T. Holienka, M. Junek

TRENČÍN: Konrád – Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Habšuda, Zošiak, Ryzák, D. Hudec – Jakub Gašparovič, V. Nemec, Radivojevič – O. Mikula, Melichárek, Komínek – J. Šimíček, Petrovický, P. Šišovský – J. Rožník, P. Stantien, Pardavý ml.

SLOVENSKO 20: Godla – Hochel, J. Varga, Pavúk, Jendroľ, F. Fekiač, Vadovič, Danišovský, Mendrej – Koyš, D. Rehák,Skalický – Tábi, Petráš, Giťák – D. Novák, Kabáč, P. Galis – Briestenský, Sukeľ, Hrušík

Roman Stantien (tréner HK Dukla Trenčín): „Prvá tretina bola v našom podaní najlepšia. Tak sme si ju predstavovali. Chceli sme pridať ešte gól, aby sme súperovi odskočili na vyšší rozdiel. To sa nepodarilo a naopak, hostia strelili pekný gól a my sme znervózneli. Hrali sme až príliš opatrný hokej. Hoci sme sa dostali do šancí, so zakončením to bolo biedne.“

Ernest Bokroš (tréner Slovensko U20): „Hoci sme prehrali, s výkonom mužstva som spokojný. Prvá tretina bola najmenej vydarená. Boli sme príliš vylučovaní a následne aj postretaní. Musím povedať, že Trenčín bol veľmi dobre pripravený. Takto si predstavujeme, že na nás vyletí každé mužstvo. Toto sú zápasy, ktoré potrebujeme odohrať. Od druhej tretiny sme začali hrať viac sústredene a nenechávali sme sa vylučovať. Povzbudil nás kontaktný gól a celkovo si myslím, že to bolo vydarené stretnutie.“

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 028

Štadiónu v Neapole vládnu špina a odpadky. Môžu za to fanúšikovia i hviezdni hráči (+FOTO)

Futbalový stánok San Paolo pôsobí majestátne, no za útroby štadióna by sa hanbil aj dedinský futbalový tím.

Futbalový štadión SSC Neapol sa dá prirovnať k Pasienkom či Tehelnému polu.
Koreanistka Nina Špitálniková

TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša!

Futbalisti dedinských mužstiev majú rozhodne iné problémy, ako hráči špičkových klubov. My vám prinášame päť najčastejších.

Problémovej droždiarni v Trenčíne končí dočasný súhlas

Obyvatelia mesta založili občiansku iniciatívu proti smradu v Zámostí, zvažujú podanie žaloby.

Droždiareň Old Herold Hefe.

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.