Dve červené karty pre Pobedim, Bošáca sa drží na čele

Prehľad výsledkov VI. ligy.

V. Bierovce/Opatovce otočili nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2.V. Bierovce/Opatovce otočili nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Horná Súča - Očkov 3:3 (2:2)

Hostia už v 6. mion prekonali domáceho brankára keď z polovice ihriska prelobovali brankára. V 36. min pekný center J. Dohnana hlavičkoval J. Repa a bolo 1:1. O minútu na to domáci dali druhý gól po samostatnom nájazde Barteka. V 42. min po centri Gona skóroval hosťujúci Kubový a to bol aj posledný presný zásah prvého polčasu. Hostia druhý polčas dobíjali domácu bránu a v 53. min Čakajík po rohu krásnzmi nožničkami skóroval – 2:3. Ďalej sa hra prelievala z jednej strany na druhú až v 65. min Bartek napodobnil Čakajíka a parádnymi nožničkami vyrovnal na 3:3. Hostia znova začali útočiť, no domáca obrana ich nápor nakoniec ustála. Domácim treba poďakovať za bojovnosť.

Góly: Repa, Bartek 2 - Čakajík 2, Kubový, ŽK: , rozhodoval: Feranec, počet divákov: 100.

H. SÚČA: Seriš – Zemanovič, Machara, Lukšo, Panák, Bartek, J. Dohnan, P. Dohnan, Častulín, Guga, Repa (Mrázik, Kalík).

OČKOV: Suchánek – Kuzma, Ondrášek, Matyáš, Kozic, Gono, Némethy, Gažo, Čechvala, Čakajík, Kubový (Čechvala, Sabo). BRANKO MRÁZIK

Bošáca – Skalka nad Váhom 4:2 (3:1)

Prvú vážnejšiu šancu mali hostia už v 2. min no skákaná lopta minula bránu. Saživý hostia sa ale v 8. min nemýlili a Malec peknou strelou otvoril skóre. V 17. min sa ocitol sám pred domácim brankárom Malec, ale brankár Kopunec včas zareagoval. V 24. min mali dve výborné príležitosti vyrovnať aj domáci. Zámečníkova a vzápätí aj Helíkova šanca zostali nevyužité. Po týchto šanciach prišiel zvrat v zápase a domáci poriadne pritlačili. Najprv v 28. min pekným oblúčikom prehodil brankára hostí Kostelan. V 30. min po strele do brvna, odrazenú loptu doklepol do brány Ochodnický. O pár minút v 34. min po tlaku domácich presne zakončoval Samotný. Druhý polčas sa spočiatku viac bojovalo o loptu ako hralo. V 53. min dobrú šancu hostí zlikvidoval domáci brankár. Hostia sa aj naďalej snažili, no v 62. min ich trochu pribrzdil Kostelan štvrtým gólom. V 66. min po hrubej chybe domácej obrany, pohodlne znížil Malec na 4:2. V 77. min z dobrej pozície pálil Samotný, jeho prudkú strelu brankár vyboxoval. V 85. min opäť Samotný, precvičil brankára Beňa a ten len z námahou vytlačil loptu nad brvno. Ešte v 89. min Kostelan dobre zakončoval, no Beňo jeho loptu k žrdi skrotil. Ten istý hráč sa v 90. min pohral so obranou hostí no zakončil presne do tyčky.

Góly: Kostelan 2, Ochodnický, Samotný – Malec 2, ŽK: 2:2, rozhodoval: Koník, počet divákov: 50.

BOŠÁCA: Kopunec – R. Kusenda, Bero, Samotný, Ochodnický, Helík, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, Zámečník, Mizerák (Staňák, Janega, Mihala).

SKALKA: Beňo - Kričfaluši, Cibík, Klačman, Matejka, Straka, Švančárek, Ješko, Straka, Ďuriš, Malec (Lakatoš) MARIÁN KOPUNEC

Horné Srnie – Opatová nad Váhom 3:2 (3:2)

V 8. kole privítali domáci na svojom ihrisku nováčika z Opatovej. Úvod vyšiel domácim, keď si hosťujúci obranca Poruban v 4. min zrazil loptu do vlastnej brány. V 10. min prišla odpoveď hostí, keď center Haviera poslal do siete nekrytý Čaja. V 18. min sa rútili dvaja domáci hráči na bránu hostí, no Trškovu strelu, vyrazil Mikoláško. V 22. min si center domáceho M. Blažka vrazil druhýkrát do vlastnej brány opäť Poruban. V 27. min zaútočili hostia, a strela Šuberta len tesne preletela nad domácou bránou. V 31. min sa hosťom podarilo vyrovnať po krížnej strele Ferenčíka. V 37. min bombu Poláka zblokoval domáci obranca. V 43. min sa domáci po tretíkrát ujali vedenia, keď peknú prihrávku Tršku zakončil do odkrytej brány Vydrnák. Druhý polčas začali domáci aktívne v priebehu 15. min si však šancu nevypracovali. V 64. min nebezpečne strieľal hosťujúci Zubo, no lopta letela nad bránu. V 83. min zahodil veľkú príležitosť domáci M. Švančárek, keď jeho strelu bravúrne vyrazil brankár hostí. Do konca tohoto bojovného stretnutia si víťazstvo domáci udržali.

Góly: vlastný 2, Vydrnák – Ferenčík, Čaja, ŽK: 1:1, rozhodoval: Baňár, počet divákov: 200.

H. SRNIE: Kostka – Šimák, Sekula, Papiernik, Švančárek, Kumančík, Vydrnák, Blaško, Trška, Húserka, Ševčík (M. Šimko, Papiernik, J. Švančárek)

OPATOVÁ: Mikoláško – Moško, Štefánek, Havier, Ferenčík, Ďuriš, Poruban, Pollák, Zubo, Šubert, Čaja (Vitko, Ostrolúcky, Moško) PAVOL ODNRÁŠEK

Brezová pod Bradlom – Zamarovce 0:4 (0:1)

Hostia predčili domácich vo všetkých aspektoch hry a zaslúžene vyhrali.

Góly: B. Drienka, Švajka, D. Jančovič 2, ŽK: 3:1, rozhodoval: Otiepka , počet divákov: 100.

BREZOVÁ: Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Dobrovodský, Žabka, Mejdlen, Bzdúšek, Drahoš, Šarudi, Tománek (Gašpárek, Bardírik, Šimo)

ZAMAROVCE: Mikloš – Švajka, B. Drienka, T. Drienka, Dragula, Dávid Jančovič, Myslivec, Daniel Jančovič, Oliš, Garaj, Minárik (Chochlík, Kostolánsky).

Čachtice – Veľká Hradná 3:1 (2:1)

Domáci nastúpili bez viacerých hráčov v základnej zostave. Začiatok zápasu sa hral opatrne, v 18. min domáci v strede ihriska spravili chybu z čoho ťažil Ševčík a otvoril skóre. V 32. min hosťujúci hráč v pokutovom území fauloval prenikajúceho Novotného, za čo bol výlúčený a následný pokutový kop T. Trebatický premenil. V 42. min sa Straka ocitol sám pred brankárom a zvýšil na 2:1. Druhý polčas domáci ovládli hru, hostia však podnikali nebezpečné protiútoky. V 69. min po peknej kombinačnej akcii zvýšil Ďuriš už na 3:1. Domáci zahodili ešte dve vyložené šance a tak sa zapas skončil výsledkom 3:1.

Góly: T. Trebatický (11m), Straka, Ďuriš - Ševčík, ŽK: 1:0, ČK: 0:1, rozhodoval: Jurčík , počet divákov: 150.

ČACHTICE: Matej Trebatický - Peterka, Ďuriš, Bobocký, Novotný, Novotný, Martin Trebatický, Urban, Šimo, Straka, Imriška, Vido (Golecký).

V. HRADNÁ: Filo – Masár, Ježík, P. Kováč, Petrík, Lobotka, Jandák, Baláž, Judiny, Ševčík, Michal Kováč. (Martin Kováč) ĽUBOŠ ČAVOJSKÝ

Trenčianske Jastrabie – Dubodiel 0:0

Výsledok zodpovedá nezáživnému priebehu hry.

ŽK: 0:1, rozhodoval: M. Ježík , počet divákov: 150.

TR. JASTRABIE: Koreň – Mikula, Tomáš, D. Fodrek, Valko, Kyselica, Žák, T. Fodrek, M. Glasa, M. Fodrek, R. Glasa (Hučín, Melicher).

DUBODIEL: Matúš Petrík – S. Petrík, T. Petrík, Matúš Petrík, Červený, Janík, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec. (Červený).

Dolná Súča – Ľuborča 2:2 (1:1)

V remízovom zápase mali mierne navrch domáci.

Góly: A. Pleva 2 - Mihálik, Bahno, ŽK: 1:1, rozhodoval: Murín, počet divákov: 150.

DOLNÁ SÚČA: Marenčák, A. Pleva, R. Pleva, Mrázik, T. Pleva, Sedláček, Valaštín, Vendžúr, Solár, Trúnek, Zigo.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Zváč, Korienek, Sabadka, Belko, Koníček, Mihalik, Patka, Belko, Schwandtner.

Veľké Bierovce/Opatovce - Pobedim 3:2 (0:2)

V 8.kole narazili domáci na hráčov z Pobedima. Od úvodu sa začal hrať futbal s veľmi veľa nepresnosťami na oboch stranách. Príkladom je 10.minúta Lukáš Breznický našiel T.Siváka, ten v dobrej šanci neprihral Michalovi Svatíkovi, pretože hosťujúci Peter Šiška jeho nahrávku zachytil. Po tejto akcií sa hral futbal väčšinou po šestnástku bez vážnejšej šance. Tá prišla až v 31.minúte domáci Tomáš Sivák pohrozil, ale jeho strela šla tesne vedľa tyče. Hostia udreli v 40.minúte, keď dorazil loptu do brány hosťujúci kapitán Patrik Mikláš - 0:1. V 43.minúta zahrávali hostia rohový kop, autorom bol Vladimír Herák a jeho roh nikým netečovaný skončil priamo v sieti - 0:2. Po prestávke prišli domáci ako vymenení. Začali lepšie kombinovať, spresnili hru a dokonale otočili celý zápas. V 57.minúte bol vylúčený hosťujúci hráč a domáci mali možnosť presilovky. K obratu zavelil v 68.minúte Tomáš Ondrášek, keď jeho strela z približne 30 metrov prekvapila hosťujúceho Miroslava Fuksu - 1:2. V 70.minúte mieril tesne vedľa aj Peter Bulko. V 76.minúte vystrelil tvrdo Dominik Pazúr, trafil hráča hostí a následná dorážka Michala Svatíka znamenala vyrovnanie 2:2. V 78.minúte striedajúci Juraj Barták našiel Michala Svatíka, ten sa vrútil do šestnástky a jeho strela skončila za chrbtom Fuksu. Domáci dokázali otočiť možno prehratý zápas, ale treba pochváliť aj hru hostí, ktorá nebola vôbec zlá. V úplnom závere uvidel ešte červenú kartu hosťujúci Fuksa. Domáci si v ďalšom domácom zápase pripisujú cenné 3 body.

Góly: Svatík 2, Ondrášek – Mikláš, Herák, ŽK: 1:1, ČK: 0:2, rozhodoval: Tarabus, 150 divákov.

V. BIEROVCE: Ondrášik – Zhaňač, Viršinský, Žúži, Ondrášek, Svatík, Breznický, M. Sivák, Bulko, T. Sivák, Horňák (Pazúr, Barták)

POBEDIM: Fuksa – Gúčik, Dósa, Šiška, Krajčovič, Herák, L. Gono, Toráč, Mikláš, Fajklin, Uváčik (Žitňanský, M. Gono, Pomajbo) TIMOTEJ BULKO