Pondelok, 11. november, 2019 | Meniny má Martin, Maroš

Derby novomestského okresu vyhrala St. Turá

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Ján Hodermarský (vľavo) ocenil najlepších hráčov zápasu St. Turá - Podolie. Za domáci tím to bol Valenčík (v strede), za hosťujúci Hrušovský (vpravo).Ján Hodermarský (vľavo) ocenil najlepších hráčov zápasu St. Turá - Podolie. Za domáci tím to bol Valenčík (v strede), za hosťujúci Hrušovský (vpravo).(Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

Stará Turá – Podolie 4:1 (0:1)

Na zápas jediných účastníkov z novomestského okresu prišla rekordne nízka návšteva, iba 80 divákov. Ani najstarší priaznivci si tak slabú účasť nepamätajú. Možno to ovplyvnil i niekoľkominútový dážď pred zápasom. Diváci videli zápas dvoch rozdielnych polčasov. Domáci začali náporom, ale strely v 2. min Tuku, v 11. min Valenčíka, v 15. min Majtása skončili mimo bránu. Hostia pricestovali iba s jedným náhradníkom, domáci ich mali päť. V prvom polčase diváci videli málo gólových šancí a jediný gól v 30. min strelil Ščepko, keď asi z 30 m vystrelil a lopta po teči obrancu skončila v bráne. V 41. min mohol zvýšiť skóre L. Moravčík, ale z 5 m nedokázal skórovať. Druhý polčas bol už celkom iný. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať, ale najstarší hráč na ihrisku brankár Palkech (41 ročný) dovolil skórovať až v 68. min Valenčíkovi, keď lopta bola tečovaná. V 70. min vyrazil dve strely po sebe od Majtása a v 74. min na opačnej strane Viskup vyrazil prízemnú strelu M. Červeňanského a ten istý hráč v 76. min kopol loptu tesne vedľa. A potom to prišlo. V 80. min tečovaná strela Valenčíka skončila v bráne – 2:1. V 81. min pridal na 3:1 Majtás a konečný výsledok stanovil v 88. min po strele Peterku si loptu nešťastne do vlastnej siete zrazil Ščepko. Zápas mala plne pod kontrolou rozhodcovská trojica na čele s T. Gádošim, ktorý správne udelil i ŽK. Po zápase prevzali ocenenia od domáceho sponzora najlepší hráči zápasu. A tými boli Valenčík – Hrušovský. Domáci si víťazstvo zaslúžili.

Góly: 68. a 79. Valenčík, 81. Majtás, 88. vlastný (Ščepko) – 30. Ščepko, ŽK: 2:4, rozhodoval: T. Gádoši, 80 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Lomen (7. Valenčík), Štefík, Antálek, Bončo, Tuka, Mazák, Majtás, Peterka, Jaroš (68. Strnátka), Gablech

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Uhlík, Straka, R. Červeňanský, M. Červeňanský, A. Moravčík, L. Moravčík (66. Balcír), Hlaváč, Augustín VILIAM SOLOVIČ

Streženice – Myjava B 0:3 (0:0)

Úvod vyzeral ako pri šachovej partii a až v 11. min pekne vystrelil Kastelovič spoza šestnástky, no Janták pohotovo zasiahol. O štyri minúty prudkú strelu Petra Siváka zastavil pred bránou Filiač. Potom sa hralo medzi šestnástkami a v 24. min Koreného strelu zablokovali obrancovia. O sedem minút ďalšiu tvrdú Kastelovičovu strelu zneškodnil Janták a na druhej strane si Urminský poradil s pokusom Mariána Loduhu. V 34. min krásna Hrišova strela z 20 metrov skončila v náručí Urminského a strelu Manáka v 40. min chytil Janták.

V 48. min strelu E. Medňanského zastavila obrana. V 56. min Oríšek otvoril skóre po rohu strelou do šibenice. O päť minút Korený po úniku prehodil gólmana aj bránu a v 70. min sa strela E. Medňanského obtrela o žrď. Po rýchlej narážačke zakončil strelou popod brankára Oríšek v 76. min – 0:2. Znížiť mohol Struhárňanský, ale jeho únik v 84. min zneškodnil Urmionský. V 90. min Oríšek po rýchlej akcii povedľa brankára uzavrel skóre na 0:3.

Góly: 53., 76. a 90. Oríšek. Rozhodoval Ferenec, divákov.

MYJAVA B: Urminský – Múdry, Duga, Vido, Kastelovič (71. Palkovič), Pekník, Peter Sivák, Manák (46. Toman), Jastráb (80. Pavol Sivák), Oríšek, Horeš. (ST)

Malá Čausa - Tr. Turná 5:2 (1:0)

Súperovi z Tr. Turnej mali Maločausania čo oplácať, veď v oboch zápasoch, ktoré doposiaľ hrali ani raz nebodovali naplno. V Turnej remizovali 1:1 a doma navyše prehrali 1:3. I vzhľadom k tejto nelichotivej štatistike pre domácich sa očakával kvalitný, bojovný zápas so ziskom troch bodov. Prvý polčas sa hral väčšinou len medzi šestnástkami s minimom šancí. Miernu prevahu mali ale domáci. V 15. minúte vyskúšal brankára Beláka Gajdoš. V 33. minúte Gajdoš z pravej strany centroval na Stopku, no jeho hlavičku hosťujúci gólman kryl. Domáci sa ujali vedenia v 44. minúte, keď Borik hodil dlhý aut do päťky na Stopku, a ten hlavou otvoril skóre – 1:0. Po zmene strán v 58. minúte Gajdoš zvýšil na 2:0 po peknej spolupráci s Petrášom. V 63. minúte trafil Gajdoš brvno Belákovej brány. Tretí gól dal striedajúci Matiaško v 64. minúte, keď ho ideálne vysunul Gajdoš. Štvrtý gól domácich dal o tri minúty znova Matiaško po situácii, keď Gajdoš stredom poslal loptu medzi obranu a traja domáci hráči – Stopka, Michal Krško a Matiaško sa rútili na bránu. Michal Krško sa neulakomil, prihral Matiaškovi, ktorý rozvlnil sieť prázdnej brány. Na 4:1 znížil strelou z blízka P. Chorvát. Hostia dali aj druhý gól Hulajom v 82. minúte, ktorému predchádzal čistý faul na brankára Weisa. Svoj hetrik zavŕšil Matiaško v 86. minúte presnou hlavičkou, keď mu centroval Ľubor Chlpek.

GÓLY: 44. Stopka, 58. Gajdoš, 64. 67. 86. Matiaško – 68. P. Chorvát, 82. Hulaj

ROZHODOVAL: Rusinko, 150 divákov

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, Kováč J., Babrnák, Vanko (25. Hulaj), Sivák, Chorvát M. (69. Čahoj), Chorvát P., Kováč M., Hrubý, Stronček (60. Hrušovský)

Ostatné výsledky: Uhrovec – Prečín 4:0 (2:0), Lehota p/Vt. – Cigeľ 0:0, D. Vestenice – Bošany 2:2 (1:1), Z. Kostoľany – Horovce 1:0 (1:0), Ladce – V. Uherce 4:1 (2:1).

1. Prečín 7 5 1 1 22:6 16

2. Cigeľ 7 4 3 0 13:3 15

3. Ladce 7 4 2 1 13:4 14

4. Myjava B 7 4 2 1 13:5 14

5. Malá Čausa 7 4 1 2 20:10 13

6. Lehota p/Vt. 7 3 3 1 13:12 12

7. Stará Turá 7 3 1 3 13:10 10

8. V. Uherce 7 3 1 3 12:13 10