Častkovce vyhrali rozdielom triedy, prvé víťazstvo Tr. Stankoviec

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Častkovce (v bielom) si z Chocholnej-Velčíc odviezli všetky body.Častkovce (v bielom) si z Chocholnej-Velčíc odviezli všetky body.(Zdroj: FO CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Bánovce - N. Dubnica 5:1 (3:0)

V zápase obe mužstva potvrdili tabuľkové postavenie a v Bánovciach to bola hra mačky s myšou. Domáci hneď v prvom útoku nastrelili tyč a následne Líška otvoril skóre stretnutia. Po tomto góle domáci nevyužili hneď ďalšie dve šance a hra sa následne upokojila. Až pred odchodom do šantí domáci opäť zabrali a po hlavičke zvýšil Doknić na 2:0. Ešte v 45. minúte upravil na polčasových 3:0 Botka. Aj po zmene strán pôsobili hostia odovzdaným dojmom. V 50. minúte Olej zvýšil už na 4:0. Hostia z ojedinelej šance zaznamenali čestný úspech M. Králikom – 4:1. O štyri minúty svoj druhý gól v zápase vsietil Botka a stanovil tak výsledok na konečných 5:1. Domáci zaslúžene vyhrali, pričom hostia mohli prehrať aj oveľa vyšším rozdielom, pretože v Bánovciach prakticky nič neukázali.

Góly: 4. M. Líška, 42. R. Doknić, 45. a 65. P. Botka, 50. T. Olej – 61. M. Králik. R Takács, 50.

FK SPARTAK: Feriančík – Borcha, Škultéty, Doknić, Poštrk, Šiko, Líška (74. Baláž), Botka (79. Sedláčik), Olej (70. Halavin), Svatík, Gajdošík.

MFK: Rekem – Žabár, Štiffel, Bučko, Behan, Králik, Švikruha (11. Václav), Lukáč (71. Marušinec), Smolka (46. Burdej), Lendvay, Vaško.

Šimonovany - Tr. Stankovce 1:3 (1:2)

Od úvodu sa začal hrať obojstranne svižný futbal. Prvú väčšiu šancu mal domáci Švec v 7.min po nedorozumení hosťujúcej obrany, no z hranice 16-ky nenamieril presne. Ten istý hráč mal ešte väčšiu príležitosť v 13.min po Sobotovom vysunutí, keď si loptu dobre hodil do strany, no Barčiak stihol hlavou jeho strelu zraziť na roh. Hostia kontrovali v 17.min, keď priamy kop Ježíka skončil na pravej tyči domácej brány. V 26.min sa domáci dostali do vedenia po premenenom pokutovom kope Maruniaka, nariadenom za faul na Sobotu 1-0. Prišla však nešťastná 33.min. Hosťujúci Barčiak poslal prudkú loptu do malého vápna a tá si na smolu domácich našla cestu do siete od chrbta Vargu 1-1. Neprešla ani celá minúta, keď napriahol z 22m nepokrytý Záhumenský a ukážkovou strelou do pravého horného rohu poslal hostí do vedenia 1-2. Domáci sa z tohto šoku len ťažko spamätávali a do konca polčasu len ťažko hľadali cestu k bráne súpera. Až v samom závere v 44.min opečiatkoval Miro Oršula brvno po dobre zahranom rohu Vargu. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní zvrátiť nepriaznivý výsledok. Ani to však na dobre organizovaného súpera dnes nestačilo. Hoci si v druhom polčase vypracovali viacero dobrých šancí na skórovanie, ani jedna z nich neskončila v bráne a tak v závere si hostia trpezlivo počkali na svoju šancu. Tá prišla najskôr pri pokutovom kope Záhumenského v 84.min, ktorého však skvelo vychytal Bohunský a potom i v už nadstavenom čase pri vabanku domácich, doklepol loptu do siete striedajúci Mikušinec a zavŕšil tak víťazstvo svojho týmu.

Góly: 26. J. Maruniak (11 m) – 33. vlastný (L. Varga), 34. O. Záhumenský, 90. A. Mikušinec. R Meluš, ČK: 83. Kermiet (Šimonovany) – 76. Polek (Tr. Stankovce) obaja po druhých ŽK, 250.

OŠK: Horváth – Ježík, Koprivňanský, Bulko (89. Antošík), Hudec, Barčiak, Ďuráči (67. Mikušinec), Puna (76. Turaj), Polek, Záhumenský, Kvasnica.

Chocholná-Vel. – Častkovce 0:4 (0:1)

V úvode stretnutia si ani jedno z mužstiev nevytvorilo súvislejší tlak a bol to viac boj o stred ihriska, ako okulahodiaci futbal. Hra bola rozkúskovaná zbytočnými faulami a viac ako polhodinu to bola futbalová nuda. Jediné, čo mohlo nadchnúť futbalových priaznivcov, bolo Ščepkom nastrelené brvno a priamy kop M. Kozárca. Po polhodine hry domáci zbytočne odovzdali iniciatívu a hostia svojho súpera uzatvorili na jeho polovici, no ani jedna zo striel Častkovčanov neskončila v sieti. Chocholania hrozili brejkami, ale únik J. Tuharského ani utešená strela N. Cingela neslávili gólový efekt. Zákonite tak musel prísť trest v podobe gólu Ďuriša v 45.min, ktorý strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. V druhom polčase tlak hostí pokračoval a jeho výsledkom bol druhý gól Ďuriša, ktorý prudkou strelou nedal šancu Drgovi. Následne náznaky príležitostí na strelenie kontaktného gólu v podobe šance J. Tuharského, ktorý namiesto strely volil prihrávku a strely F. Adamčího, ktorá nemala dostatočnú razanciu Korčaka vôbec nepreverili. V 75.min Madro prízemnou strelou k tyči strelil tretí gól Častkoviec a stretnutie sa potom už len viac-menej dohralo. Na tomto fakte nič nezmenila ani strela N. Cingela v 88. mi , ktorá sa mohla považovať za jediné naozajstné ohrozenie bránky hostí. O minútu neskôr zasadil definitívne KO už aj tak dosť zdecimovanej domácej obrane Kostelan. Toto stretnutie tak nakoniec vyhrali hostia, ktorí tak z minima dokázali vyťažiť maximum.

Góly: 45. a 51. Ďuriš, 77. Madro, 89. Kostelan, ŽK: 1:1, rozhodoval: Juhás, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Brlej (34. L. Cingel), Lukša (59. Bečár), N. Cingel, Ján Tuhársky, Adamčí (84. Jur. Tuharský), M. Kozárec, Sabadka, Michalec. Tréner: J. Kozárec

ČASTKOVCE: Korček – Žiška, Končitík, Gono, Osuský, Čechvala (Vlado), Meliš (72. Gajdošík), Ďuriš, Ščepko, Madro, Luštík (64. Kostelan). Tréner: P. Kopačka. TOMÁŠ FABIÁN

Tr. Teplice – Beluša 0:1 (0:1)

Teplice pokračovali v nemastných-neslaných výkonoch a neprebrala ich ani päťdňová oslava kapitánovej tridsiatky. Súpera síce od začiatku zápasu zatlačili, ale nevedeli sa presadiť a po ďalšej chybe v defenzívnej činnosti mužstva už v prvom polčase inkasovali. V druhom polčase sa očakával tlak domácich, ale ten neprišiel a hostia s prehľadom ukontrolovali zaslúžené víťazstvo 0:1.

Gól: 33. Pšenčík, ŽK: 2:1, rozhodoval: Mokoš, 200 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Krivda, Haško (81. Puček), Fabuš, Jambor, Bubenko, Michalík (69. Bariak), Ančic, Jančovič, Losonszký (46. Beňo). Tréner: M. Fabuš. JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné výsledky: FC Baník Horná Nitra – Modranka 5:0 (1:0), Partizánske – Jasl. Bohunice 4:2 (1:1), Domaniža – Holíč 3:0 (2:0), Boleráz – Kanianka 1:0 (0:0).

1. Horná Nitra 7 5 2 0 15:5 17 (+5)

2. Bánovce 7 5 0 2 23:9 15 (+3)

3. Beluša 7 5 0 2 18:9 15 (+6)

4. Domaniža 7 4 2 1 12:7 14 (-1)

5. Boleráz 7 4 2 1 16:12 14 (-1)

6. Partizánske 7 4 2 1 13:9 14 (+2)

7. Tr. Teplice 7 4 0 3 15:10 12 (-3)

8. Častkovce 7 4 0 3 11:10 12 (+6)