Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Dukla v Poprade body nevybojovala

Zverenci trénera Romana Stantiena na Poprad nestačili. O výsledku rozhodla druhá tretina, v ktorej inkasovali tri góly.

Branko Radivojevič.Branko Radivojevič. (Zdroj: TASR)

HK Poprad - Dukla Trenčín 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Pod Tatrami sa hral od začiatku obojstranne útočný hokej. Do vedenia mohol poslať domácich Paločko, keď tesne minul prázdnu bránku po peknej kombinácii celého tretieho útoku. Vzápätí pohrozili aj hostia, osamotený Mikula trafil iba do Kostúrových betónov. V štrnástej minúte už Poprad vyhrával. Medzi kruhy sa individuálne pretlačil Štrauch a Konrádovi nedal šancu - 1:0. Vojaci z Trenčína dokázali rýchlo odpovedať. Kombinačnú akciu na jeden dotyk zakončil ponad Kostúrovu lapačku skúsený Radivojevič.

V úvode druhej časti hry boli nebezpečnejší hostia z Trenčína. Veľkú šancu nepremenil mladík Stantien, ale bezmocne ležiaceho brankára Popradu i prázdnu bránku trestuhodne prestrelil. Z následnej presilovky "vojaci" nič nevyťažili. Čo nevyšlo Paločkovi v prvej tretine, vynahradil si v 29. minúte. Po Takáčovej prihrávke za obranu si blafákom položil gólmana a skórovať tak pre neho už nebol problém - 2:1. Poprad zvyšoval obrátky, prevahu mohol podčiarknuť Sýkora, ale Konrád sa prezentoval pohotovým semaforom. O dva góly domáci Trenčanom odskočili až v 38. minúte, skrytá strela spoza hráča z Matisovej hokejky skončila na prekvapenie všetkých v sieti. "Kamzíci" boli pri chuti a iba pár sekúnd pred odchodom do šatní hosťom priťažil ešte Sýkora.

Do tretieho dejstva vykorčuľovala Dukla s cieľom spraviť niečo s výsledkom. Jej hráčom sa kombinácia nedarila, do zakončenia sa cez pozornú defenzívu Popradu dostávali s veľkými problémami. S pribúdajúcimi minútami na ľade rástla nervozita a s trestami sa roztrhlo vrece. Domáci i hostia si preto vyskúšali rôzne presilovkové formáty, ani jedno z mužstiev ale početnú výhodu využiť nedokázalo. Keď šesť minút pred koncom zápasu pred Konrádom nepochodil ani Gašparovič, hosťom sa už nepodarila ani kozmetická úprava výsledku.

Góly: 14. Štrauch, 29. Paločko (Takáč), 38. Matis (Paukovček, Malina), 40. Sýkora (Bartečko, Boltun) - 16. Radivojevič (Mikula). Rozhodovali: Lauff - Gajan, Smrek, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1250 divákov.

POPRAD: Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Rapáč, Bartečko, T. Sýkora - Kroták, Takáč, Paločko - Marek Nagy, Paukovček, Matis - Štrauch, Boltun, Gápa

TRENČÍN : Konrád - L. Kozák, Lintner, Novajovský, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Zošiak, Daniška - Pardavý, V. Nemec, T. Melichárek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Radivojevič - Šišovský, J. Gašparovič, Komínek - Šimíček, P. Stantien, Denis Hudec

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Ako prví sme sa síce ujali vedenia, ale v týchto fázach bol lepší súper. I keď sme viedli 1:0, bol stále o krok pred nami. Všetko sa zlomilo až v druhej tretine. Po druhom góle sme sa upokojili, po treťom sme ovládli hru. Všetci hráči dnes odviedli kvalitný výkon, počnúc brankárom až po posledného hráča."

Roman Stantien, tréner Trenčína: "Poprad nás predčil v zakončení a využívaní gólových príležitostí, čo rozhodlo zápas. Ak vonku nedokážame využiť herné situácie 2 na 1 či 3 na 2, tak s jedným streleným gólom nevyhráme."

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.