Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Spartak Myjava si z Ružomberka odviezol bod

Myjavčania sú vo forme. Bod získali aj na pôde Ružomberka a v tabuľke sa derú smerom nahor.

FK Ružomberok – Spartak Myjava 2:2 (1:1)

RUŽOMBEROK. Lepšie začali hostia, naopak Liptáci v úvode boli dosť nepresní trochu aj kŕčovití. Postupne sa ale dostali do tempa a aj do prvých veľkých šancí. V štrnástej min. Solnička zo šibenice vytiahol Lovásovu hlavičku a v devätnásej min. zase reflexívne nohou zachránil po krásnej rýchlej akcii Ruže a koncovke Turčáka. Hneď na to však prišla kontra Spartaka a po centri Sládeka skóre zblízka otvoril Ciprys. V 34. min. Šavol kryl Danielov strelecký pokus z diaľky. O štyri minúty ma druhej strane mal vyrovnanie na kopačke Almaský, keď tesne spoza "malého vápna" trafil brvno. V 42. min. Pekárova štipľavá strela tesne minula domácu bránu. V závere polčasu domáci svojho súpera pritlačili a v nadstavenom čase vyrovnali, keď z hranice šestnástky sa perfektne trafil kapitán MFK Nagy.

V úvode druhého polčasu najprv Šimonek otestoval ranou pod brvno Šavola a vzápätí Almaský zase z diaľky Solničku. V 51. min. si Lupták zasekol Ciprysa a Zreľákovi chýbal kúsok, aby pred bránou dotiahol na centrovanú loptu. V 71. Lovásov center našiel Zreľákovu hlavu a Solnička nemal šancu. V 80. min. Sládek napriahol z dvadsiaich metrov a namieril nechytateľne k žrdi. V 84. min. Šimonek po rohu nožničkami prekopol domácu bránu. Do poslednej chvíle sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale remízový stav sa už nezmenil.

Góly: 45.+ M. Nagy, 71. Zreľák - 20. Ciprys, 80. Sládek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Turčák, 1315 divákov.

RUŽOMBEROK: Šavol – Habánek, Kružliak, Pránovský, Lovás – M. Nagy – L. Lupták, Turčák, Janič (81. Gerát), Mário Almaský (62. J. Vavrík) – Zreľák

MYJAVA: Solnička – Častulin, Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček, Bílovký (43. Duga) – Daniel (46. Oršula), Sládek, Pekár – Šimonek

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Tento zápas sa dal zvládnuť aj na víťazstvo, keďže desať minút pred koncom sme viedli 2:1 a mali sme nad súperom bežecky navrch. Začiatok bol pre nás výsledkovo nepriaznivý, no my sme si v prvom polčase vytvorili štyri gólové šance, ktoré sme nepremenili a dali sme až piatu. Moje mužstvo evidentne išlo za víťazstvom a 'odmakalo' zápas. Preto ho z našej strany hodnotím pozitívne."

Peter Gergely, tréner Myjava: "Zápas mal dobré tempo, aj dobrú úroveň, obe mužstvá chceli vyhrať. Podľa priebehu, keďže sme prehrávali 1:2, som spokojný s bodom. My sme v prvom polčase boli futbalovejší, domáci priamočiarejší a mali do prestávky tri vyložené šance. Takýto skúsení hráči mali polčas dohrať bez gólu. Spokojný som aj s tým, že konečne sme vonku dali dva góly."

1. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  2. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  3. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.

Jozef Habánik bol po tretíkrát zvolený za rektora Trenčianskej univerzity

Akademický senát Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne zvolil v stredu 2. decembra na nasledujúce štvorročné obdobie už po tretíkrát Jozefa Habánika za kandidáta na rektora univerzity.

Jozef Habánik.

Výstava na Trenčianskom hrade predstavuje životné udalosti roľníkov

Pohľad na životné zvyky roľníkov na strednom Považí prináša výstava na prízemí Kasárne na Trenčianskom hrade.

Trenčiansky hrad.

Vláda preplatila obciam v okrese Bánovce nad Bebravou výdavky za testovanie

Vláda preplatila samosprávam v okrese Bánovce nad Bebravou výdavky za prvé a druhé kolo plošného testovania v rámci akcie Spoločná zodpovednosť.