Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Myjava body s Trnavou nepustila

V súboji Spartakov vyhral domáci. Zverenci trénera Petra Gergelyho zdolali Trnavu 2:0, keď si góly podelili do oboch polčasov.

Myjavčania si víťazstvo nad Trnavou užívali.Myjavčania si víťazstvo nad Trnavou užívali. (Zdroj: RÓBERT FRITZ)

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

V Spartakovskom derby sa od úvodu hral svižný futbal. Domáci gólovo udreli už v deviatej minúte. Po autovom vhadzovaní sa ocitol najskôr Sládek pred Rusovom, ktorý jeho strelu zneškodnil, no následne bol pri lopte opäť Sládek, ktorý posunul Pekárovi a ten rozvlnil sieť – 1:0. Kopaničiari hrozili aj v trinástej minúte, ale Janečka odvrátil v poslednej chvíli pred Šimonekom. Postupne sa čoraz viac do hry dostávala aj Trnava. V 22. minúte prihral Schranz zľava pred bránu Vlaskovi, ktorý z otočky napálil loptu do brvna. O dve minúty neskôr vyslal ďalekonosný projektil Cleber, Solnička bol pozorný a vyrazil. Po polhodine hry bol domáci "gólman" opäť v permanencii po zakončení Schranza. V 33. minúte našla dlhá lopta Pekára, vznikla situácia 1 na 1 s Janečkom, domáci hráč zakončoval strelou vedľa brány. V závere prvého dejstva ešte prišla strela Kuzmu a hlavička Janečku, skóre sa nemenilo.

Aj do druhého polčasu vstúpili lepšie myjavskí hráči, strely Pekára i Daniela minuli cieľ. Trnava odpovedala Jendrišekovou strelou z otočky v 63. minúte, ktorá nebola presná. V 67. našla lopta po rohovom kope Černáčka, ten zakončoval nevydarene "nožničkami", lopta však doputovala k voľnému Jánošíkovi a ten sa zoči-voči Rusovovi nemýlil – 2:0. V 74. minúte sa aktívny Vlasko predral s loptou dopredu, strelou pohladil len hornú sieť brány. Krásnou kombinačnou akciou sa prezentovali hráči v čiernobielych dresoch v 80. minúte, Duga dal vľavo Pekárovi, ten našiel v šestnástke nabehnutého Bílovského, no loptu poslal iba nad bránu. O tri minúty mal 100% šancu na opačnej strane Jendrišek, pri jeho strele sa zaskvel Solnička a udržal čisté konto. Rovnako sa prezentoval domáci brankár aj pri poslednej šanci trnavského Spartaka v nadstavenom čase a Myjava tak zdolala Trnavu 2:0.

Góly: 9. Pekár, 67. Jánošík. Rozhodovali: Chmura – Benko, Ádam, ŽK: Marček, Solnička, Jánošík - Mikovič, Schranz, 2316 divákov

MYJAVA: Solnička – Ciprys, Jánošík, Černáček, Častulín – Pekár, Marček, Bílovský, Sládek (85. Bruško), Daniel (76. Duga) – Šimonek (70. Oršula)

TRNAVA: Rusov – Čonka, Tóth, Janečka, Siva (75. Farrugia) – Schranz, Kuzma, Sabo, Vlasko, Cleber (60. Špalek) – Mikovič (50. Jendrišek)

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Vzhľadom k postaveniu v tabuľke sme potrebovali tento zápas vyhrať, čo sa nám podarilo. Som spokojný s tým, ako sme vstúpili do zápasu, prvých 20 minút sme dominovali, vyhrávali sme súboje. Po Vlaskovej šanci sme zneisteli, Trnava sa chytila, prebrala iniciatívu. Do polčasu času bola jednoznačne lepšia, tam sme mali aj trochu šťastia. V druhom polčase mala Trnava opticky prevahu. Tento zápas by nám mal dať trochu sebavedomia do ďalších. S víťazstvom som spokojný."