Bánovce nadelili Jasl. Bohuniciam sedem gólov

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Kanianka zaskočila oslabené Tr. Teplice.Kanianka zaskočila oslabené Tr. Teplice. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Bánovce – J. Bohunice 7:2 (3:0)

Hostia potvrdili postavenie v tabuľke a v Bánovciach pôsobili až príliš odovzdaným dojmom. Domáci už v prvom polčase jasne dominovali a ujali sa vedenia 3:0, keď všetky góly padli po pekných kombinačných akciách. Aj druhý polčase začali domáci náporom, tlačili sa dopredu a podarilo sa im zvýšiť dvoma gólmi už na 5:0. Tento náskok domácich akoby upokojil, tí poľavili, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov. Po druhom góle hostí však domáci opäť prepli na vyššie obrátky a stanovili výsledok na konečných 7:2. Hostia môžu byť radi, že prehrali iba 7:2, pretože domáci v zápase zahodili minimálne ďalších päť čistých gólových šancí.

Góly: 5. a 43. P. Botka, 32. M. Líška, 47. M. Bartoš, 52. a 71. T. Olej, 88. V. Gajdošík – 57. M. Bohunický, 50. A. Pavlík (11 m). R Kollárovič, ČK: 75. Pavlík (Jasl. Bohunice), 150.

FK SPARTAK: Feriančík – Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko, Líška, Botka (76. Baláž), Marko (39. Borcha), Bartoš, Svatík (46. Olej), Gajdošík, tréner M. Šagát. (MK)

Partizánske - Častkovce 3:0 (2:0)

Po úvodných náznakoch šancí na oboch stranách, v 5. minúte po Kučerkovej hlavičke lopta od na päťke číhajúceho Kompasa putovala mimo ľavej žrde. O tri minúty domáci predviedli rýchlu priamočiaru kombináciu a po Kučerkovom vysunutí Petreje spoza šestnástky roztriasol brvno na bránke hostí. V 16. minúte putovala lopta po osi Macega – Nižňanský a Kučerkovu technickú strelu zo sedemnástich metrov Korček už len očami sprevádzal do ľavého dolného kúta. V 21. minúte Slivka poslal loptu za obranu do šestnástky Petrejemu, ten však pálil mimo. V 31. minúte Sedláček v bežeckom súboji v poslednej chvíli zbavil lopty Ďuriša, ktorý sa rútil na Buláka. V 34. minúte Kučerka vysunul kolmicou Petrejeho, jeho delovku z hranice šestnástky Korček vyboxoval. O minútu sa Petreje presadil v súboji s Rusnákom, no jeho tutovku Korček zastavil nohami. V 38. minúte sa domáci už radovali, Slivka rozohral roh na krátko Poluchovi, ten z ľavej strany prepálil hradbu tiel a Kučerka zblízka dorazil loptu do siete. V 43. minúte Poluch z ľavej strany krížnou delovkou lízol vzdialenejšiu žrď a o minútu po Petrejeho centri tiesnený Kučerka poslal loptu vedľa pravej tyče. V 48. minúte Poluch z rohu našiel hlavu Kompasa, ktorého ,,koník“ pohladil pravú žrď. V 54. minúte Madrovu strelu z desiatich metrov schoval v rukaviciach dobre postavený Bulák. O štyri minúty na druhej strane po Poluchovom rohu vznikla v domácej šestnástke skrumáž, najvyššie vyskočil Petreje a hlavou zvýšil na 3:0. V 62. minúte si Vlado nabehol do dobrej palebnej pozície a tento raz sa triaslo brvno nad Bulákom. O tri minúty po Ďurišovom rohu Pollák hlavou z ôsmich metrov neuspel. V 84. minúte na Korčeka postupujúcemu Beňuškovi zobral šancu z kopačky Pollák. O minútu po peknej akcii z Chrenkovho centra Beňuška rybičkou mieril nad. V predposlednej minúte ešte Bulák parádnou robinzonádou pokazil radosť Vladovi.

Góly: 16. a 38. Kučerka, 58. Petreje. R Pecek, 150.

OK: Korček – L. Rusnák (46. Pollák), Končitík, Gono, Ostrovský (46. Kostelan), Čechvala, Osuský, P. Ďuriš, Ščepko (63. Gajdošík), Madro, Vlado, tréner: tréner: P. Kopačka.

Chocholná-Vel. – Holíč 2:4 (2:3)

Domáci do stretnutia s Holíčom nastúpili viac ako solídne , keď v úvode po priamom kope z kopačky M. Kozárca pálil F. Adamčí tesne vedľa brány. V 8. min vybojoval pri bránkovej čiare loptu J. Tuharský a prihrávkou ponúkol Sabadku, ktorý strelou k tyči otvoril skóre. Tento moment bol na dlhé minúty jediným pozitívom domáceho mužstva , pretože nasledovala päťminutovka, na ktorú by Chocholania najradšej zabudli. V 13. min vyrovnal strelou do protipohybu brankára Macanek. O minútu neskôr prudkou strelou poslal do vedenia hostí Uher a v 16. min prekvapila Drgu lobovaná lopta ,ktorú vyslal na domácu bránu Slovík. Tieto góly naštrbili pohodu Chocholanov, ktorí sa až do konca prvého dejstva na ihrisku výraznejšie nepresadili. Tá sa však vrátila späť v nadstavenom čase, keď niekoľkokrát od zeme odrazená lopta, ktorú vystrelil J. Tuharský skončila v sieti. Tento gól tak udržal domácich nad vodou. Do druhého polčasu akoby za Chocholnú nastúpilo iné mužstvo. Domáci začali viac kombinovať a jedna pekná akcia striedala druhú. Najprv M. Lobík pálil nad. Hneď na to prišiel ďalší pokus o vyrovnanie , ale J. Michalec nevyskočil dostatočne vysoko a hlavičku J. Tuharského Rýzek kryl. A nakoľko domáci svoje šance na vyrovnanie nevyužili, udrelo na opačnej strane, keď Slovík strelou spoza šestnástky uzavrel skóre na konečných 2:4. Chocholanov tak chvíľková strata koncentrácie pripravila o priaznivejší výsledok so súperom, ktorému v minulej sezóne len tesne unikol postup do vyššej súťaže.

Góly: 7. Sabadka, 45. Ján Tuhársky – 15. a 72. T. Slovík, 11. Macánek, 13. Uher, ŽK: 1:2, rozhodoval: Darnadi, 500 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL: Drgo – Gvizd (75. Smolík), J. Cingel, Sabadka, Lukša, M. Kozárec, Ján Tuhársky, Adamčí (27. Tulpík, 37. Bečár), Lobík, L. Cingel, Michalec. Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIÁN

N. Dubnica – Modranka 0:1 (0:1)

Prvú strelu vyslal hosťujúci Dobiš a v medzišestnástkovom futbale potešili iba strely spoza šestnástky. Behanovu jedovku Píš kryl, rovnako aj v 18. min Lukáčoov volej. V 30. min hostia trestali, keď R Sekera premenil spätnú prihrávku Stanoviča. V 36. min L. Rekemovi pri Jakábovej strele pomohla žrď. Hostia boli v prvej časti lepší a v 41. min domáci brankár vytlačil Stanovičovu strelu na roh. Maník v 44. min hlavičkoval tesne nad. V 51. min Mičkovou prihrávku Maník poslal nad, rovnako aj v 55. min. Tlak domácich vrcholil, Švikruhova delovka skočila v brankárovom náruči a Burdejov volej letel nad. V 60. min po brejku Stanoviča zasiahol v poslednej chvíli Bučko. R. Sekera v 69. min nevyužil gólovú šancu a v 81. min po Králikovej prihrávke opečiatkoval Václav bombou žrď. Nemohúcnosť domácich zakončil po faule na Maníka v 86. min Závodný, keď z jedenástky netrafil bránu.

Gól: 30. R. Sekera.Rozhodoval Földés, ŽK: Maník, Švikruha, Jakáb, 150 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej (74. Závodný), Žabár, Behan, Mičko (61. Králik), Maník, Švikruha, Lukáč (56. Bučko), Smolka, Václav, Lendvay. PETER ŠVEC

Tr. Teplice – Kanianka 3:5 (1:3)

Domáci sužovaní zraneniami sa museli zaobísť bez piatich hráčov základnej zostavy. Napriek tomu hrali aktívne, no do vedenia sa dostali hostia z Kanianky. V 18. min otvoril skóre Baláž. Hneď po rozohrávke sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa presadil L. Jambor. Teplice sa snažili strhnúť vedenia na svoju stranu. Hostia umne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov a dve zaváhania obrany sa im podarilo s prehľadom využiť. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úsilím zvrátť zápas, čo sa im za tri minúty podarilo dvoma gólmi Fabuša. Čakalo sa, že hostia tlak neustoja, ale dokázali sa z neho vymaniť a ujať vedenia po štandardnej situácií, keď priamy kop premenil Oravec. Teplice sa nevzdávali, tlačili, ale všetky šance zostali nevyužité. Pri záverečnej hre vabank domáci faulovali útočníka v šestnástke a Petráš z bieleho bodu upravil na 3:5. V Tr. Tepliciach sa hral veľmi kvalitný futbal.

Góly: 19. L. Jambor, 50. a 53 Fabuš – 42. a 55. Oravec, 18. Baláž, 35. Babašta, 87. Petráš (11 m), ŽK: Verchola, Krivda, Losonszký – Babašta, Kôstka, Petráš, rozhodoval: Titurus, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Bariak, Krivda, Ševela, Losonszký (81. Šebík), Haško, Fabuš, L. Jambor, M. Jambor (46. Michalík), Puček (73. Suchý). Tréner: M. Fabuš. JAROSLAV RUŽIČKA

Domaniža – Tr. Stankovce 2:1 (2:1)

Úvod patril nečakane hosťom, ktorí dobre kombinovali, ale dostávali si iba po šestnástku. V 26. min z prvej šance domácich J. Kardoš prihral do behu Miroslavovi Kvaššayovi, ktorý prehodil vybiehajúceho brankára. Po rohu J. Kardoša dal v 40. min D. Pilár ml. hlavou druhý gól. O dve minúty mohol znížiť Polek, ale po sóle Zdurienčka neprekonal. Tlak hostí pokračoval a v 44. min Polek tvrdou strelou znížil na 2:1. V druhom polčase po rýchlom protiútoku a prihrávke Sádeckého J. Kardoš prestrelil bránu. V 55. min po Vaštíkovom centri J. Kardoš hlavičkoval do brankára. V 63. min ušiel J. Kardoš a po jeho prihrávke Sádecký neprestrelil obranu. O tri minúty Hudec mieril v dobrej pozícii vedľa a v 79. min po rohu Miroslava Kvaššaya hlavičkoval Svoboda tesne vedľa. Hostia mohli vyrovnať, ale v 82. min Bulko mieril nad. V 86. min išiel Kašuba sám na bránu, ale Huňa reflexívne zasiahol.

Góly: 26. Miroslav Kvaššay, 40. D. Pilár ml. – 43. Polek. Rozhodoval Kollárik, ŽK: J. Kardoš, Kašuba, Ježík, Turaj, Bulko, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Huňa – Ježík, Turaj (59. Poruban), Bulko, Hudec, Barčiak, Ďuráči, Puna, Polek, Antošík, Kvasnica.

Ostatné výsledky: FC Baník Horná Nitra – Beluša 3:2 (2:1), Boleraz – Šimonovany/Partizánske 3:0 (1:0).

1. Horná Nitra 6 4 2 0 10:5 14 (+5)

2. Bánovce 6 4 0 2 18:8 12 (+3)

3. Beluša 6 4 0 2 17:9 12 (+3)

4. Tr. Teplice 6 4 0 2 15:9 12 (0)

5. Holíč 6 3 2 1 13:7 11 (+2)

6. Boleráz 6 3 2 1 15:12 11 (-1)

7. Domaniža 6 3 2 1 9:7 11 (-1)

8. Partizánske 6 3 2 1 9:7 11 (+2)