Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Gólové hody v Podolí víťaza nepoznali

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Podolie – Uhrovec 3:3 (1:0)

Domáce mužstvo začala aktívne. V 7. min sa ujalo po góle Martina Červeňanského. Potom sa do hry dostali hostia, tí však nevyužili niekoľko šancí, ktoré pochytal brankár Moravčík. Góly začali padať po prestávke. Najskôr v 55. min strelil gól Varga a o štyri minúty Pavelek zvrátil stav na 1:2. Dlho sa hostia netešili. V 64. min Martin Červeňanský vyrovnal. Uhrovec sa do vedenia dostal ešte raz. V 67. min Hrubý upravil na 2:3. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať, keď v 71. min vyrovnal Balcír. V zápase, kde boli hostia o kúsok futbalovejší, sa napokon zrodila remíza.

Góly: 7. a 64. M. Červeňanský, 71. Balcír – 55. Varga, 59. Pavelek, 67. Hrubý, ŽK: 2:2, ČK: 73. Bartek (Podolie), rozhodoval: Kondéová, 120 divákov.

PODOLIE: Moravčík – R. Hrušovský, Ščepko, M. Červeňanský (84. Uhlík), Balcír, Augustín, Červeňanský, Straka, Hlaváč, Gvozdenovič, Krištofiak (35. Bartek)

UHROVEC: Kolárik – Masarovič (89. Čabrák), Turek (77. Opáth), Zajac, Stano, Varga, Stuparič, Malina, Pavelek, Pavlovič, Hrubý PETER SRNEC

Tr. Turná – Streženice 1:1 (1:0)

Prvých desať minút stretnutia sa hra prelievala na obidvoch poloviciach ihriska, no ani jedno mužstvo si nevytvorilo čistú gólovú šancu. V 11 min. boli hostia blízko gólu, ale Belák v bráne domácich dobre čítal hru a včas vybehol. Hneď na druhej strane Matej Hrubý nezužitkoval svoj únik do konca. V 13 min. Jakub Kováč vystrelil nad bránu a o tri minúty neskôr ten istý hráč pekne zacentroval, lopta sa dostala k Tomášovi Sivákovi a ten z voleja otvoril skóre. O dve minúty tá istá situácia ako cez kopirák, ale tento krát Tomáš Sivák nezachytil loptu. V 18 min. Marek Sivák nádherne vysunul Mateja Hrubého, ten si v šestnástke loptu zasekol, obišiel obrancu, ale jeho strelu brankár nohami zlikvidoval. V 22 min. vyskúšal z 20-tych metrov pozornosť brankára Patrik Chorvát. V 34 min. po dlhej dobe sa dostali i hostia k domácej bráne a Belák podržal domáci tím. V 41 min. Tomáš Sivák smeroval loptu do náručia brankára a v 45 min. Matej Hrubý unikal po pravej strane, ale brankár včas vybehol a zlikvidoval šancu domácich.
Do druhého polčasu nastúpili s väčším odhodlaním hostia, čo sa prejavilo v spôsobe hry. Hra sa odvíjala viac na domácej polovici a hostia si začali vypracovávať nebezpečné šance. Až v 55 min. zaznamenali domáci prvú strelu na branú v podaní Jakuba Kováča. V 61 min. strela Adriána Babrnáka išla nad bránu a strela Mateja Hrubého lízala tyčku.
Pasivita domácich vyústila v 71 min., keď hostia vysunuli Mariána Loduhu a ten išiel sám na brankára. Ten síce loptu trocha zachytil, ale napriek tomu skončila v bráne. V 78 min. ešte vystrelil jedovatú strelu na bránu Martin Chorvát, ale to už na výsledku nič nezmenilo.

Góly: T. Sivák – Marián Loduha, ŽK: 2:3, rozhodoval: Toběrný, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, Jak. Kováč, Vanko, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, M. Sivák, P. Chorvát, Mat. Kováč, Hrubý

STREŽENICE: Hrišo – Fusík, Medňanský, Lacko, Gargulák, Struharňanský, Šesták, Bernhauser, Jozefovič, Mar. Loduha, Medňanský VLADIMÍR CHUPÁČ

Lehota p/Vt. - Stará Turá 4:2 (2:2)

Hostia podporovaní hŕstkou svojich fanúšikov sa od úvodu nebojácne zahryzli do domácich. V 14. min. po rohu hostí skóroval Peterka – 0:1. V 17. min. bol po súboji v šestnástke faulovaný Perniš a pokutový kop premenil bezpečne Mišeje – 1:1. V 20. min. ohrozil nebezpečne bránu hostí Štefanička, no presadil sa až v 21. min. po krásnej akcii Mišeje – 2:1. V 30. min. pohrozili aj hostia, ale Majtása vychytal nádherne Vavro. V 31. min. pálil nebezpečne opäť Mišeje, ale jeho strela išla tesne vedľa. V 37. min. sa po rohu a hlavičke Šimka zaskvel hosťujúci gólman Vrzala. V 40. min. sa hostia dočkali vyrovnania, keď vyrazenú loptu upratal do siete Peterka – 2:2. Po zmene strán mohli ísť domáci hneď do vedenia, no presadil sa až v 55. min. po krásnom centri Perniša Benčat – 3:2. V 59. min. mali šancu aj hostia, ale Peterka tentokrát neskóroval. V 69. min. mohli hostia po peknej akcii vyrovnať, no z brejku zariadil gólovú poistku domácich Benčat – 4:2. V 72. min. mohol skorigovať Gablech, keď obišiel domácu bránu, no opečiatkoval iba žrď. Domáci zvíťazili zaslúžene, dobrý výkon podali i rozhodcovia.

GÓLY: 18., 21. Mišeje, 55., 70. Benčat – 14., 40. Peterka. ROZHODOVAL: Blažek, 250 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Benko, Homoľa (71. Kralovič), Jankula, Štefanička, Pavkeje, Mišeje, Šimko (80. Š. Bobok), Benčat, Perniš (89. M. Bobok)

STARÁ TURÁ: Vrzala – Popelka, Valenčík, Mazák, Bončo, Tuka, Gablech, Majtás, Peterka, Durec, Brezuľa (76. Bordák) VILIAM ŠKRIBA

Prečín – Myjava B 1:1 (0:0)

Pred solídnou kulisou súperi podali kvalitný výkon. Domáci búšili do pevnej obrany, ale s nulovým efektom. V 10. min Hybben po úniku tesne minul bránu a v 30. min Kostelanský vyprášil gólmanove rukavice. Hybben po prieniku stroskotal na gólmanovi a v 32. min píšťalka rozhodcu ostala nemá po prieniku faulovaného Ľ. Gajdošíka. V 40. min gól hostí pre ofsajd neplatil. Po prestávke hostia zlepšili hru v zálohe a v 62. min Bruškov pokus kryl Bartek. V 67. min skončila jeho 427 minút dlhá nepriestrelnosť, keď ho po sérii narážačiek prekonal Oríšek. Domáci vrhli všetko do útoku. V nadstavenom čase Urminský udržal remízu pri tlaku Prečína.

Góly: 90. Kaprálik – 67. Oríšek. Rozhodoval Dolník.

PREČÍN: Bartek – Škrabák, Kaprálik, Michal Vrábel, Ľ. Gajdošík, Kostelanský, Orávik, Sádecký, P. Gajdošík, Hybben, V. Gajdošík (striedali Vicena, Michalec, Moravík).

MYJAVA B: Urminský – Múdry, Duga, Mareček, Vido, Palkovič, Peter Sivák, Jastráb, Oríšek, Bruško, Marek Vrábel. JOZEF MAMIS

Ostatné výsledky: Ladce – D. Vestenice 1:1 (0:1), V. Uherce - Z. Kostoľany 2:0 (0:0), Cigeľ - Malá Čausa 2:0 (1:0), Horovce – Bošany 4:1 (3:0).

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 022

Štadiónu v Neapole vládnu špina a odpadky. Môžu za to fanúšikovia i hviezdni hráči (+FOTO)

Futbalový stánok San Paolo pôsobí majestátne, no za útroby štadióna by sa hanbil aj dedinský futbalový tím.

Futbalový štadión SSC Neapol sa dá prirovnať k Pasienkom či Tehelnému polu.
Koreanistka Nina Špitálniková

TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša!

Futbalisti dedinských mužstiev majú rozhodne iné problémy, ako hráči špičkových klubov. My vám prinášame päť najčastejších.

Problémovej droždiarni v Trenčíne končí dočasný súhlas

Obyvatelia mesta založili občiansku iniciatívu proti smradu v Zámostí, zvažujú podanie žaloby.

Droždiareň Old Herold Hefe.

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.