Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

Trenčín zdolal Myjavu rozdielom dvoch gólov

Zverenci trénera Martina Ševelu zvládli aj piaty domáci zápas. V krajskom derby proti Myjave zvíťazili 2:0(1:0), keď sa gólovo presadil Simon a striedajúci Opatovský.

Simon strelil prvý gól Trenčína.Simon strelil prvý gól Trenčína. (Zdroj: AS TRENČÍN.SK/PETER KAPUSTA)

Trenčín – Myjava 2:0 (1:0)

TRENČÍN. Hoci prvý náznak šance musel pred Šimonekom hasiť Ramón, úvod zápasu jednoznačne patril Trenčanom. V 7. min sa po ľavom krídle presadil Simon, ten však tiesnený zblízka bránu netrafil. O chvíľu na to sa prezentoval zaujímavou akciou aj druhý Nigérijčan Madu. Ten sa snažil prihrať do čistej šance Kubíkovi, pred ktorým zasiahol v poslednej chvíli Ciprys. V 19. min po pravom krídle potiahol loptu Holúbek, ideálne nahral z druhej vlny nabiehajúcemu Hajradinovičovi na šestnástku, no bosniansky stredopoliar loptu dobre netrafil. Aj zvyšok úvodného dejstva sa nieslo v znamení aktivity domáceho tímu, no hostia z Kopaníc dokázali všetky útoky bezpečne odvrátiť až do 30. min. Vtedy ponúkol Kubík center na zadnú tyč Simonovi, ktorý hlavičkou pod brvno nedal brankárovi šancu. O chvíľu na to Kubík vyzval k zakončeniu Mišáka. Vyznamenal sa však Solnička. V záverečných sekundách sa do príležitosti dostávali aj hostia. Zastavila ich však píšťalka hlavného rozhodcu, ktorý kuriózne ukončil prvý polčas.

Spartak sa po zmene strán vytiahol z obrannej ulity. K výrazným šanciam to však neviedlo. V druhom polčase hre zo začiatku chýbal spád a vzruch v predbránkovom priestore. Po necelej hodine hry sa presadil Mišák. Jeho center ale nebol presne a následné zmätky nedokázal útočiaci tím využiť. Nesúrodé akcie na oboch stranách pokračovali. V 70. min podnikla Myjava rýchly protiútok. Kastelovičov center vypadol Volešákovi z rukavíc. Šimonek mal k lopte ďaleko. Ukľudnenie na domáce kopačky priniesla 75. minúta. Simonovo zakončenie gólman vyrazil pred striedajúceho Opatovského, ktorý loptu už iba dorazil do siete. O tri minúty mal tretí gól na kopačke Edmond. Po strele zblízka sa zaskvel vybiehajúci Solnička. V záverečných minútach si ešte šancu vypracoval Pekár. Skúšal odstreliť gólmana, no lopta skončila tesne mimo troch žrdí.

Góly: 30. Simon, 75. Opatovský, ŽK: Hajradinovič – Kastelovič, rozhodoval: Mastiš, 2614 divákov.

TRENČÍN: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu (64. Edmond) – Mišák (70. Opatovský), Lobotka, Hajradinovič – Kubík (81. Mondek), Holúbek, Simon

MYJAVA: Solnička – Kastelovič, Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček (84. Duga) – M. Kuzma (73. T. Bruško), Pekár, Daniel, Oršula (46. Sládek) – Šimonek