Gólové hody v Chocholnej, prvá výhra Tr. Teplíc

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Súboj nováčikov zvládol lepšie hosťujúci Boleráz.Súboj nováčikov zvládol lepšie hosťujúci Boleráz.(Zdroj: FO CHOCHOLNÁ VELČICE)

Bánovce - Častkovce 3:1 (1:0)

Bánovce chceli v domácom zápase potvrdiť víťazstvo z prvého kola na ihrisku Tr. Teplíc a začali aktívne. Už v 12. minúte mohli domáci viesť dvojgólovým rozdielom, keď tutovku spálil Šiko a Gajdošík namieril iba do tyčky. Tretia šanca domácich už skončila gólom, keď sa presadil dorastenec Mrocek, ktorý zároveň strelil svoj prvý gól v kategórii dospelých. Bánovce sa s tesným vedením uspokojili a do dvoch dobrých šancí sa dostali hostia, keď nastrelili brvno a v druhom prípade sa vyznamenal domáci brankár. V závere polčasu mohol vedenie domácich poistiť Doknič, ale netrafil prázdnu bránku. Domáci sa po zmene strán tlačili dopredu, ale nedáš – dostaneš platilo v 47. minúte, kedy krásnou strelou Ščepko vyrovnal na 1:1. Po tomto góle tempo hry upadlo, ale domáci postupne prebrali iniciatívu. V 59. minúte Botka peknou hlavičkou poslal Bánovce opäť do vedenia – 2:1. Stav stretnutia uzavrel najlepší hráč na ihrisku Doknič, ktorý si prevzal loptu na domácej šestnástky, krásnym sólom sa dostal až pred brankára hostí, ktorého preloboval – 3:1. Častkovce sa predviedli ako kvalitný súper, ale domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 13. Mrocek, 59. Botka, 77. Doknič –47. M. Ščepko. Rozhodovala Matulová, ŽK: Baláž – Osuský, Ostrovský, 150 divákov.

SPARTAK: Feriančík – Škultéty, Doknič, Poštrk (88. Baláž), Šiko, Mrocek (82. Zaťko), Líška, Botka (67. Bartoš), Olej, Svatík, Gajdošík, tréner M. Šagát.

OK: Korček – Rusňák, Končitík, Hevier, Osuský, Gajdošík (66. Ostrovský), Kostelan (81. Luštík), Ďuriš, Ščepko, Madro, Vlado (85. Ziška), tréner P. Kopačka.

Partizánske – Tr. Stankovce 1:1 (0:1)

Domáci začali aktívne, kombináciami sa snažili dostať na dostrel bránky hostí. Tí však znenazdajky udreli v 11. minúte, keď Punov center z pravej strany doplachtil až do malého vápna k Michalovi Sedláčkovi, od ktorého lopta doskákala do siete. Hostia ožili a o minútu po dlhom pase musel Zdychyvský hasiť pred dobiedzajúcim Mikušincom a následne i Ďuráčim. V 14. minúte Kvasnicov center nabiehajúci Ďuráči z ôsmich metrov poslal z prvej vysoko nad domácu bránku. Pohybliví Stankovčania kontrolovali hru a v 30. minúte Zdychavský musel boxovať Hudecovu delovku z 25 metrov. V 37. minúte si na Hudecov pas z poliacej čiary nabehol do veľkého vápna Záhumenský a bez prípravy poslal loptu tesne vedľa pravého vinkľa. Vzápätí Mikušinec pálil z 20 metrov po zemi vedľa pravej žrde. V 41. minúte Poluchovu lišiacky realizovanú štandardku z pravej strany Horváth vytlačil spod brvna. O dve minúty na druhej strane sa Zdychavský potrápil s ďalším ďalekonosným projektilom z pravačky Záhumenského. Druhý polčas mal vyrovnaný priebeh. V 47. minúte predviedol šprint Kučerka, krížnou strelou však tesne minul pravú žrď bránky hostí. V 53. minúte si Beňuška ukážkovo spracoval ťažkú prihrávku, elegantne sa zbavil Bulka a jeho krížna strela k pravej tyči z podobnej parkety, ako predtým jeho útočnej dvojičky, znamenala vyrovnanie. O päť minút Horváth vyrážal pred Beňuškom strieľaný center Kučerku. V 66. minúte Michal Sedláček ušiel po pravej strane, loptu posunul Ďuráčimu, no ten ju z pätnástich metrov poslal vedľa ľavej žrde. O minútu Michal Sedláček znovu ušiel po pravej strane a tentoraz trafil vzdialenejšiu žrď. V 73. minúte sa snažil presadiť domáci Chrenko, z uhla pálil nad bránku. V závere sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia od 83. minúte už len o desiatich, keďže Záhumenský za protesty uvidel červenú kartu. V 85. minúte Slivka z rohu zavrtel loptu do vzdialenejšej žrde. V 89. minúte Sergej Sedláček v poslednej chvíli zblokoval strelu Michala Sedláčka, ktorý sa dostal do dobrej pozície.

Góly: 53. Patrik Beňuška – 11. M. Sedláček. ŽK: Beňuška, Bohuš –Hudec, Mikušinec, Záhumenský. ČK: 83. Záhumenský. Rozhodoval Révai, 240 divákov.TEMPO: Zdychavský – Sedláček, Bohuš, Poluch, Macega (84. Buričan), Chrenko, Křapka, Vavro (46. Beňuška), Kučerka, Nižňanský, S. Slivka, tréner: Š. Slivka.

OŠK: Horváth – Antošík, Koprivňanský (75. Turaj), Bulko, Hudec, Ďuráči, M. Sedláček, Puna, Mikušinec (79. R. Ďuriš), Záhumenský, Kvasnica, tréner: R. Pevný.

Chocholná-Vel. – Boleráz 3:5 (1:3)

Úvodné minúty duelu boli vyrovnané. V 7. min doprial domácim fanúšikom prvú gólovú radosť vo IV. lige strelou J. Cingel. O malý moment mohol druhý gól pridať J. Tuharský, no zahodil neuveriteľnú príležitosť. „Nedáš-dostaneš“ sa potvrdilo v 11. min, keď po faule na Kolonyho premenil pokutový kop Humel. Tento gól hostí naštartoval a až do konca prvého polčasu mali viac z hry. Strelu Kolbasa vykopol z bránkovej čiary J. Cingel, no v 22. min už bolo 1:2, keď tečovaná strela Mičkovina skončila v siete. Polčasové skóre na 1:3 upravil v 43. min strelou spoza šestnástky Humel. Do druhého polčasu nastúpili domáci s oduševnením. V 50. min znížil na 2:3 Lobík, keď ťažil z prihrávky J. Tuharského. O chvíľu na to bolo vyrovnané. Prudký odkop Zacharu skončil na chrbte vlastného obrancu a od neho sa lopta odrazila do siete. Rozhodnutie napokon prišlo až v závere. V 85. min dvihol zo sedačiek domácich priaznivcov únik J. Tuharského, no ani následný pokus Pappa o prelobovanie neskončilo gólom. V 89. min upravil na 3:4 Kitta a o minútu uzavrel skóre na 3:5 Kolony. Domáce mužstvo tak naďalej čaká na prvý bodový zisk, ale toto stretnutie so skúsenými hráčmi z Bolerázu im dalo do ďalších bojov neoceniteľné skúsenosti.

Góly: 6. Cingel, 50. Lobík, 54. vlastný (M. Daniš) – 12. a 44. Humel (1. z 11 m), 22. Mackovčín, 89. Kitta, 90. Kolony, ŽK: Hrebík, rozhodoval: Barta, 300 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Tulpík (50. Papp), Lukša, M. Kozárec (72. L. Cingel), J. Tuhársky, Adamčí, Lobík, Sabadka, Michalec (33. Bečár). Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIÁN

N. Dubnica – Kanianka 2:1 (1:0)

Obe mužstvá začali svižne. V 3. min Bátora neuspel a z protiútoku Lukáč neskrotil Maníkov center na päťke. V 20. min Václavovi hýbali po Mičkovom centri za obranu milimetre. Behanov pokus o chvíľu Pipíška vytlačil na roh a vzápätí vyrazil aj Smolkovu hlavičku. V 27. min Pipíšku vyskúšal Václav, ktorý si to zopakoval aj v 35. min. Tlak N. Dubnice priniesol gól v 43. min, keď po akcii Lukáča so Švikruhom skóroval strelou z voleja Behan. Po prestávke Pipíška zmaril dva gólové centre a pred Smolkom ratoval Kurbel. V 56. min Oravec z uhla mieril nad a o minútu ho vychytal L. Rekem. V 62. min dal svoj prvý gól za N. Dubnicu z priameho kopu strelou od žrde Václav. O päť minút udreli hostia keď babšta strelou do protipohybu brankára znížil. V 70. min Králik našiel najlepšieho hráča domácich. Václava, ktorý prestrelil. V 77. min Mičko prihral Králikovi, ktorý mieril nad. V 81. min Václava vychytal Pipíška a v nadstavenom čase divákov aj L. Rekem poriadne vystrašil Oravec z priameho kopu. Domáci mohli vyhrať aj vyššie, ale nepremenili viacero šancí.

Góly: 43. Behan, 62. Václav – 67. Babašta. Rozhodoval Lerint, bez ŽK, 100 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Bučko, Smolka, Štiffel, Lendvay, Behan, Mičko, Václav (88. Marušinec), Maník, Švikruha (85. Žabár), Lukáč (67. Králik).

KANIANKA: Pipíška – Michal Petráš, Kurbel, Teslík, Drozd, Baláž, Bátora (26. Khadir), Babašta, Richter, Chupek, Oravec.

Tr. Teplice – Domaniža 3:1 (0:0)

Teplice po nevydarenom vstupe do sezóny v druhom kole Domanižu od prvej minúty priklincovali do vlastnej šestnástky. Po šanci Fabuša, Jančoviča, Pučeka už v 12. min mohlo byť rozhodnuté, ale šťastena nebola na strane domácich. Prvý polčas pokračoval stále na polovici súpera, ktorý vôbec neohrozil Kopčana. V druhom polčase hneď v 47.a 48 min Fabuš poslal Teplice do vedenia. Až za stavu 2:0 hostia prvýkrát ohrozili domáceho brankára, ale strelu Kopčan kryl. V 76. min Jančovič po „presnej-nepresnej“ prihrávke Pučeka zvýšil na 3:0. Hostia v 90. min dokázali už iba skorigovať na konečných 3:1. Nepríjemnosťou pre domácich bolo, že stopérska dvojica skončila s niekoľkými stehmi.

Góly: 47. a 48. Fabuš, 76. Jančovič, 90. Mir. Kvaššay, ŽK: 2:3, rozhodoval: Divéky, 180 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola (32. Losonszký, 75. Suchý, Bariak, Beňo, Jambor, Krivda, Ančic, Michalík, Jančovič, Fabuš (70. Bubenko), Puček. Tréner: M. Fabuš.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Braciník, Vaštík, Hájek, D. Pilár (73. Kardoš), Sádecký, Mir. Kvaššay, Svoboda, Mar. Kvaššay (57. Svitek), Rybár, D. Pilár (53. Sovík). Tréner: P. Košík. JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné výsledky: FC Baník Horná Nitra – Šimonovany 2:0 (2:0), Jaslovské Bohunice – Holíč 0:3 (0:1), Modranka – Beluša 1:2 (1:1)

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?