Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Trenčianska Turná rozstrieľala Horovce, nováčik nebodoval

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

V. Uherce - Myjava B 1:0 (0:0)

Vo Veľkých Uherciach sa hral rýchly a vynikajúci futbal v podaní oboch mužstiev. V 12. minúte J. Súlovský nebezpečne vystrelil spoza šestnástky, jeho pokus len tesne míňa ľavú žrď. Na druhej strane sa v dobre šanci ocitol Peter Sivák, jeho pokus ale Bohuš chytá. V 40. minúte centruje Cíger, J. Šorec hlavou loptu nezasiahol dostatočne razantne. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu, kedy R. Kováč prihral Šorecovi, ktorý prudkou strelou k pravej tyči strelil vedúci gól domácich – 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 82. minúte, kedy spoza šestnástky vypálil striedajú Vrábel, ale domáci brankár sa opäť vyznamenal. V závere ešte z priameho kopu mohol vedenie domácich poistiť Cíger, ale brankár hostí jeho strelu zlikvidoval.

Gól: 47. J. Šorec. Rozhodoval Belanský, 200 divákov.

SPARTAK: Urminský – Pavol Sivák, Nikodem (59. Gaža), Palkovič (71. Pekník), Peter Sivák, Manák, Toman, Sirota (79. Vrábel), Oríšek, Hošek, Bruško, tréner V. Stančík.

Stará Turá –Zem. Kostoľany 2:0 (0:0)

Pred zápasom si prítomní uctili minútou ticha náhle zosnulého trénera MFK Stará Turá v poslednom ročníku Ľubomíra Čičalu z Nového Mesta nad Váhom, ktorý zomrel v stredu.

Hostia pricestovali na zápas iba s jedným náhradníkom. Nový tréner domácich Rastislav Žák ich mal päť, a tak sa mu premiéra vydarila. V prvom polčase diváci gól nevideli, ale gólové šance áno. Hosťujúci brankár Marek Zvalo zlikvidoval domácim šance v 19. min Gablechovi a v 20. min Strnátkovi. Už v 10. min ho mohol Strnátka prekonať, ale zo 6 m prestrelil bránu. Peterka v 21. min trafil tyč. Z hostí v 12. min Liptaj z 3 m kopol loptu vedľa brány a v 41. min zo 4 m Hancko prekopol bránu. Domáci sa v druhom polčase snažili streliť skorý gól. V 48. min Strnátkovu strelu vyrazil brankár nohou. Majtásovu strelu v 51. min chytil, ale v 52. min z rohu šestnástky Majtás zaznamenal prvý gól zápasu. V 56. min strelu Peterku pred čiarou zblokoval R. Zvalo. Hosťom sa naskytla najväčšia šanca zápasu v 67. min, keď Mokoš trafil spojnicu brány a loptu prsiami dorážal Michal Zvalo. Z bránkovej čiary, priam zázračne, vykopol loptu výborný Štefík. V 77. min z polovice ihriska ušiel rýchlonohý Strnátka a pridal na 2:0. Potom už šance neprichádzali, a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí oň bojovali a toto víťazstvo venujú a posielajú do futbalového neba Ľubošovi Čičalovi.

Góly: 52. Majtás, 77. Strnátka: ŽK: 2:4, rozhodoval: Baláž, 100 divákov.

STARÁ TURÁ: Vrzala – Antálek, Bončo, Tuka, Štefík, Strnátka (85. Valenčík), Gablech, Popelka, Majtás (82. Szekfu), Ďuriš (58. Jaroš), Peterka VILIAM SOLOVIČ

Podolie – Prečín 0:2 (0:1)

Domácemu tímu sa vstup do nového ročníka nevydaril. Bývalý štvrtoligista z Prečína preukázal viac futbalového umenia. Vedenia sa Prečín ujal v 25. min, keď loptu do siete dopravil Ľ. Gajdošík. V závere sa domáci kolektív snažil aspoň vyrovnať, no to sa mu nepodarilo. V závere pridal druhý gól hostí P. Gajdošík.

Góly: 25. Ľ. Gajdošík, 90. P. Gajdošík, ŽK: 2:0, rozhodoval: Hafrovič, 100 divákov.

PODOLIE: Moravčík – R. Hrušovský, Ščepko, Gúčik (69. Uhlík), M. Červeňanský, Balcír, Augustín, R. Červeňanský (46. Straka), Bartek (46. Moravčík), M. Hrušovský, Hlaváč PETER SRNEC

Tr. Turná – Horovce 3:0 (0:0)

V príjemnom počasí sa na na prvý zápas čakal opatrný futbal. Opak bol však pravdou. Už v 2 min. mali veľkú šancu hostia, keď Rastislav Prekop kopal priamy kop a následná hlavička išla do brvna. Potom sa odvíjala hra raz na súperovej polovici , raz na domácej. V 7 min. spoza šestnástky vyskúšal pozornosť Beláka v domácej bráne Michal Kebis. V 19 min. zasa naopak Matúš Kováč z diaľky vyslal propagačnú strelu. V 24 min. Prišiel pokus hodný potlesku divákov, keď Patrik Chorvát z voleja vystrelil a brankár mal čo robiť, aby jeho strelu vytlačil na roh. V 26 min. prišiel závar pred domácou bránou, keď Miroslav Kuric ani na dva krát neprekonal Beláka v domácej bráne. V 29 min. priamy kop Petra Strateného išiel tesne vedľa brány. V 40 min. pekne vystihol loptu Patrik Chorvát, išiel po ľavej strane, ale finálnu prihrávku pred bránu zlikvidoval obranca.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním vsietiť nejaký ten gólik. Mali prevahu v poli a hostí prakticky nepustili do vážnejšej šance. V 51 min. po nedorozumení hosťujúcej obrany, dobehol loptu Matej Hrubý a vsietil úvodný gól. V 55 min. mal ten istý hráč znova príležitosť, ale jeho lob vystihol brankár. V 58 min. center Matúša Kováča, ale hlavička Lukáša Strončeka išla priamo do rúk brankára. V 63 min. prestrelil bránu z päťky Matej Hrubý a v 80 min. Strončekov pokus išiel mimo brány. V 83 min. za faul na Mareka Kováča bola nariadená penalta, ktorú premenil Patrik Chorvát. V 89 min. Patrik Chorvát nádherne vysunul Mateja Hrubého a tomu sa tento krát už lob podaril a ukončil tak strelecké hody domácich.

Góly: 50. a 87. Hrubý, 86. P. Chorvát (11 m), ŽK: 1:2, rozhodoval: Frič, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Koníček, Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, Mat. Kováč (79. Vašek), P. Chorvát, Mar. Kováč (86. Červeňan), Hrubý, Čahoj (67. Vanko), Stronček. VLADIMÍR CHUPÁČ

Ostatné výsledky: Ladce – Uhrovec 1:0 (0:0), Lehota p/Vt. – Streženice 3:1 (2:1), Malá Čausa - D. Vestenice 6:1 (3:1), Cigeľ – Bošany 4:0 (4:0).

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 066

Štadiónu v Neapole vládnu špina a odpadky. Môžu za to fanúšikovia i hviezdni hráči (+FOTO)

Futbalový stánok San Paolo pôsobí majestátne, no za útroby štadióna by sa hanbil aj dedinský futbalový tím.

Futbalový štadión SSC Neapol sa dá prirovnať k Pasienkom či Tehelnému polu.
Koreanistka Nina Špitálniková

TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša!

Futbalisti dedinských mužstiev majú rozhodne iné problémy, ako hráči špičkových klubov. My vám prinášame päť najčastejších.

Problémovej droždiarni v Trenčíne končí dočasný súhlas

Obyvatelia mesta založili občiansku iniciatívu proti smradu v Zámostí, zvažujú podanie žaloby.

Droždiareň Old Herold Hefe.

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.