Streda, 20. marec, 2019 | Meniny má Klaudius, Víťazoslav

Tr. Stankovce si s Novou Dubnicou body podelili, Tr. Teplice doma zaváhali

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Stankovce sa s Novou Dubnicou rozišli nerozhodne.Tr. Stankovce sa s Novou Dubnicou rozišli nerozhodne.(Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Tr. Teplice – Bánovce 0:1 (0:0)

Vo výbornom zápase z oboch strán. Domáci kolektív mal v prvom polčase miernu územnú prevahu. Napriek tomu gólman Kopčan musel trikrát zachraňovať tutovky súpera. V druhom polčase sa hra vyrovnala a z nevinnej akcie sa hosťom podarilo streliť gól. Jeho autorom bol Šiko. Predtým Bánovčania ešte spálili dve vyložené šance. Domáci následne prestriedali, vytvorili si aj tlak a v poslednej minúte nadstaveného času Vercholovej hlavičke chýbali iba centimetre. Zápas tak hostia vyhrali o gól.

Gól: 68. Šiko, ŽK: 1:2, rozhodoval: Otrubčák, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Bariak, Beňo, Suchý (71. Bubenko), Jambor, Krivda, Ančic, Michalík (75. Fabuš), Jančovič, Losonszký (46. Haško). Tréner: M. Fabuš.

BÁNOVCE: Ferienčík – Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko (82. Baláž), Líška, Marko (49. Mrocek), Botka, Olej (90. Zaťko), Svatík, Gajdošík. Tréner: M. Šagát. JAROSLAV RUŽIČKA

Domaniža – Chocholná-Velčice 2:0 (1:0)

V prvom polčase pôsobili hostia neškodným dojmom. V 4. min po rohu Miroslava Kvaššaya sa v skrumáži dostal loptu Svoboda, ale trafil iba obrancu na bránkovej čiare. V 8. min Vaštíkov dlhý center poslal Sádecký iba do brankára. O dve minúte po Sovíkovej presnej prihrávke Sádecký trafil nechytateľne k žrdi - 1:0. V 32. min Sovíkovu strelu Drgo s námahou vytlačil spod brvna. V 42. min sa v šanci ocitol hosťujúci Michalec, ale Zdurienčk si s jeho strelou poradil. Po prestávke tempo hry upadlo. V 47. min sa uvoľnil Ján Tuhársky, no domáci gólman bol pozorný. V 49. min po rohu Miroslava Kvaššaya Rybárovu dorážku Drgo so šťastím vyrazil. V 63. min peknú Rybárovu strelu vyrazil Drgo do brvna. Dve minúty pred koncom P. Kardoš prešiel cez troch hráčov a po jeho prihrávke Sádecký v stopercentnej šanci trafil brankára. V 90. min po ruke v šestnástke poistil domácu výhru Miroslav Kvaššay.

Góly: 8. Sádecký, 90. Miroslav Kvaššay (11 m). Rozhodoval Škadra, bez ŽK, 250 divákov.

CHOCHOLNÁ: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Tulpík, Lukša (55. Bečár), Martin Kozárec (82. L. Cingel), Ján Tuhársky, Sabatka, Adamčí, Lobík, Michalec (65. Bariš).

Tr. Stankovce – N. Dubnica 2:2 (0:1)

Tr. Stankovce nastúpili na zápas s niekoľkými zmenami v základnej zostave oproti minulému ročníku. Začiatok zápasu bol obojstranne opatrný, ale postupne začali preberať iniciatívu domáci a prišli aj prvé šance. V 10.min bol v obrovskej šanci Bulko, ale sám pred opustenou bránou hostí z 5 m prekopol bránu. O minútu neskôr ho napodobnil Ďuráči, ktorý prekopol bránu z 10 m. V 18. min bol v gólovej šanci opäť Bulko, ale sám pred brankárom z hranice šestnástky mieril nad. V 21. min. zahrmelo na opačnej strane. Po nedorozumení v domácej obrane sa dostal k lopte hosťujúci Švikruha a poľahky otvoril skóre zápasu – 0:1. V 27 .min kopal priamy kop Hudec a jeho strelu k tyči vytlačil Rekem na roh. V 30. min vyslal Lukáč tvrdú strelu tesne nad Tretinárovu bránu. V 43. min mal šancu Kvasnica, ale jeho hlavičku zastavila tyč brány hostí. Druhý polčas sa začal tlakom Novej Dubnice a už v 53. min z priameho kopu prekonal Tretinára Švikruha – 0:2. V 55. min bol v gólovej šanci Mikušinec, ale Rekem jeho strelu zblokoval. V 63. min sa konečne dočkali Tr. Stankovce, keď streleckú smolu mužstva ukončil Sedláček – 1:2. Mužstvo Tr. Stankoviec po tomto góle ožilo a vytváralo tlak na súperovu bránu. V 70. min bol v šestnástke faulovaný Puna a nariadený pokutový kop v 71. min bezpečne premenil Záhumenský – 2:2. V 74. min bol v gólovej šanci hosťujúci Marušinec, ale Tretinár sa vyznamenal. V závere zápasu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepadol a zápas sa skončil remízou.

Góly: 64. Sedláček, 70. Záhumenský (11 m) - 21. a 53. Švikruha, ŽK: 2:1, rozhodoval: Haršány, 260 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Krasňan (59. Ježík), Koprivňanský, Bulko (59. Sedláček), Hudec, Barčiak, Ďuráči, Puna, Antošík (46. Mikušinec), Záhumenský, Kvasnica. Tréner: R. Pevný.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Žabár, Štiffel, Lendvay, Behan, Mičko, Králik (60. Marušinec), Maník, Švikruha, Lukáč (82. Václav). Tréner: M. Kopčan. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Beluša – Častkovce 2:3 (1:1)

V prvom polčase sa hral svižný futbal bez veľkých šancí. V 10. min Kostelan neprekonal zblízka J. Ciesara a po Makasovom centri P. Gažo neprehlavičkoval Gona. V 41. min po akcii na jeden dotyk Makas prihral Novisedlákovi, a ten otvoril skóre. Tesne pred prestávkou po zlom odvrátení lopty zo šestnástky vyrovnal Končitík. Po ďalšej kombinácii s Makasom Novisedlák tesne minul bránu, ale v 52. min M. Hrnčík padáčikom prekvapil Kukučku – 2:1. Madro krížnou strelu netrafil, no v 57. min využil chybnú rozohrávku Belušanov a opäť vyrovnal. J. Ciesar ukázal parádne zákroky pri dvojitej superšanci Častkoviec a v 68. min M. Hrnčík v tutovke prestrelil bránu. Domáci brankár pekne zakročil pri Vladovej strele a Jurga natiahol zdiaľky Kukučku. V 87. min po rohu Beluše hostia po úniku a prečíslení dali Ščepkom víťazný gól.

Góly: 41. Novisedlák, 53. M. Hrnčík – 45. Končitík, 57. Madro, 87. Ščepko. Rozhodoval Černek, ŽK: M. Hrnčík, Končitík, Čechvala, 250 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Končitík, Hevier, Gono, Osuský, Čechvala, Kostelan (56. Vlado), Ďuriš, Ščepko, Madro, Ostrovský (71. Meliš).MARTIN PAGÁČ

Ostatné výsledky: Šimonovany – Partizánske 0:2 (0:0), Kanianka - J. Bohunice 2:0 (0:0), Holíč - Modranka 1:3 (1:1), Boleráz – Horná Nitra 1:1 (1:1).