Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Borčice s prehľadom vyhrali v Leviciach

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nemšová v Topoľčanoch gól nestrelila.Nemšová v Topoľčanoch gól nestrelila. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Nemšová 2:0 (1:0)

Domáci nastúpili na zápas s omladeným kádrom, ale bojovný výkon mladých hráčov potešil takmer tri stovky divákov. Domáci už v 2. minúte mohli otvoriť skóre, ale hlavička Rybanského skončila v rukaviciach Bobota. O štyri minúty si na center Baláža nabehol Fridrich, ktorý v páde triafa opäť brankára hostí a neatakovaný dobre hrajúci Kutiš v tutovke triafa výborného brankára hostí Bobota. V 23. minúte sa peknou parádičkou zbavil obrancu hostí Kutiš, Švajlenov pokus ide tesne nad. Hostia sa pri domácu bránku dostali až v 25. minúte a zo skrumáže triafajú hlavou do brvna Uhlárovej bránky. V 30. minúte poslal pekný center do šestnástky Rybanský a Badinský otvoril hlavou skóre zápasu - 1:0. Hneď po góle mohol vyrovnať Adamec, hlavou ale tesne minul. Po rozohrávke a dlhom páse sa k lopte dostal domáci Fridrich, ktorý zoči-voči Bobotovi minul. V 41. minúte sa do úniku dostal Badinský, opäť však skvele zasiahol Bobot. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel opäť domácim, keď Kutišov pokus brankár hostí vyrazil len pred seba, Badinský z ťažkého uhla hľadal pred brankárom voľného Švajlena, ale obranca Schiszler si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete - 2:0. V 57. minúte sa na ihrisko dostáva nová posila Topoľčian - Tomáš Frťala, ktorý sa po dlhých rokoch vracia späť na topoľčianske trávniky zo Serede. V 65. minúte prišla pekná kombinačná akcia, kedy po osi Kutiš - Badinský - Frťala, mieril Švajlen tesne vedľa. V 81. minúte mohol hostí do zápasu vrátil Schlesinger, ale tesne minul. V 85. minúte sa na bránku hostí rútila až trojica topoľčianskych hráčov, Frťala miesto prihrávky volil strelu, jeho pokus šiel vedľa. Domáci doma zaslúžene vyhrali a hostia môžu ďakovať brankárovi, že inkasovali iba dva góly.

Góly: 30. Badinský, 47. vlastný (Schiszler). R Pecek, ŽK. Husár, 290 divákov.

MFK TOPVAR: Uhlár - Sipos, Rusinko, Rusňák, Baláž - Fridrich, Švajlen, Rybanský (57. Frťala), Chrenko (87. Buček) - Kutiš (74. Kšinant), Badinský. Tréner M. Caránek.

FKS: Bobot - Kvasnička (85. Letko), Vasko, Adamec, Kresánek, Kyselica, Amrich, Holiš, Husár (75. Prostredník), Schiszler, Schlesinger. Tréner B. Ďuriš. JARO ŠUPA

Levice - Borčice 1:3 (0:0)

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Rýchlejšie sa však rozohrali hostia a začali podnikať nepríjemné útoky. V 6. min. došlo k tvrdému stretu M. Plavšiča s Krivočenkom. Domáci hráč dohrával zápas s obviazanou hlavou. V 10. min. si hostia vypracovali prvú vážnejšiu šancu, ale Luhového strela išla tesne mimo. V rozpätí pár minút nasledovali ďalšie útoky hostí, ale Pahulyi si zastal svoje miesto v bránke. V 22. min. sa osmelili aj domáci futbalisti, konkrétne Švec, keď jeho strela tesne minula bránku. Hra sa postupne vyrovnala. V 32. min. Turčan z 8 metrov neprekonal Križmu. V 38. min. Plavšič si dobre všimol, že Pahulyi je vysunutý z bránky a z 35. metrov ho chcel prelobovať. Lopta letela len tesne mimo bránku. V druhom polčase za veľkého lejaku bola hra v 59. min. prerušená na 15 minút. Takmer ihneď po obnovení zápasu sa hostia ujali vedenia Mačinom, ku ktorému sa po rohu dostala odrazená lopta a ten nemal problém prekonať Pahulyiho. V 62. min. mohol vyrovnať Kuťka, ale jeho strela letela tesne nad bránku. V 72. minúty však prišlo vyrovnanie, keď sa lopta dostala k Vargovi, ktorý krížnou strelou prekonal brankára Borčíc. Po tomto góle sa domáci snažili o vedúci gól, ale v boli to hostia, ktorí udreli. V 80. min. striedajúci Slávik poslal Borčice do vedenia a v 86. min. po nedorozumení v obrane domácich zvýšil ten istý hráč na konečných 1:3. Hostia v zápase pôsobili kompaktnejším a behavejším dojmom. Na domácich bolo vidieť nezohratosť mužstva.

Góly: 72. Varga - 60. Mačina, 80. a 86. Slávik. R Ilon, ŽK: Kuťka, Krivočenko, Varga - A. Plavšič, M. Plavšič, Luhový, 200 divákov.

ISKRA: Križma - Decký, Gábor, Masárik, Luhový, Kozík (51. Mačina), Ďuriš (58. Slávik), A. Plavšič, Púpala, Živčic, M. Plavšič. Tréner A. Dragúň.

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Neded 1:2 (0:0), Komárno - Palárikovo 1:1 (0:1), Púchov - Piešťany 0:1 (0:0), Veľký Meder - Gabčíkovo 3:2 (2:2), Vrbové - Led. Rovne 4:1 (3:1), Vráble - V. Ludince 0:3 (0:0), Trnava C - DAC B 1:2 (1:2).