Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Borčice s prehľadom vyhrali v Leviciach

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nemšová v Topoľčanoch gól nestrelila.Nemšová v Topoľčanoch gól nestrelila.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Nemšová 2:0 (1:0)

Domáci nastúpili na zápas s omladeným kádrom, ale bojovný výkon mladých hráčov potešil takmer tri stovky divákov. Domáci už v 2. minúte mohli otvoriť skóre, ale hlavička Rybanského skončila v rukaviciach Bobota. O štyri minúty si na center Baláža nabehol Fridrich, ktorý v páde triafa opäť brankára hostí a neatakovaný dobre hrajúci Kutiš v tutovke triafa výborného brankára hostí Bobota. V 23. minúte sa peknou parádičkou zbavil obrancu hostí Kutiš, Švajlenov pokus ide tesne nad. Hostia sa pri domácu bránku dostali až v 25. minúte a zo skrumáže triafajú hlavou do brvna Uhlárovej bránky. V 30. minúte poslal pekný center do šestnástky Rybanský a Badinský otvoril hlavou skóre zápasu - 1:0. Hneď po góle mohol vyrovnať Adamec, hlavou ale tesne minul. Po rozohrávke a dlhom páse sa k lopte dostal domáci Fridrich, ktorý zoči-voči Bobotovi minul. V 41. minúte sa do úniku dostal Badinský, opäť však skvele zasiahol Bobot. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel opäť domácim, keď Kutišov pokus brankár hostí vyrazil len pred seba, Badinský z ťažkého uhla hľadal pred brankárom voľného Švajlena, ale obranca Schiszler si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete - 2:0. V 57. minúte sa na ihrisko dostáva nová posila Topoľčian - Tomáš Frťala, ktorý sa po dlhých rokoch vracia späť na topoľčianske trávniky zo Serede. V 65. minúte prišla pekná kombinačná akcia, kedy po osi Kutiš - Badinský - Frťala, mieril Švajlen tesne vedľa. V 81. minúte mohol hostí do zápasu vrátil Schlesinger, ale tesne minul. V 85. minúte sa na bránku hostí rútila až trojica topoľčianskych hráčov, Frťala miesto prihrávky volil strelu, jeho pokus šiel vedľa. Domáci doma zaslúžene vyhrali a hostia môžu ďakovať brankárovi, že inkasovali iba dva góly.

Góly: 30. Badinský, 47. vlastný (Schiszler). R Pecek, ŽK. Husár, 290 divákov.

MFK TOPVAR: Uhlár - Sipos, Rusinko, Rusňák, Baláž - Fridrich, Švajlen, Rybanský (57. Frťala), Chrenko (87. Buček) - Kutiš (74. Kšinant), Badinský. Tréner M. Caránek.

FKS: Bobot - Kvasnička (85. Letko), Vasko, Adamec, Kresánek, Kyselica, Amrich, Holiš, Husár (75. Prostredník), Schiszler, Schlesinger. Tréner B. Ďuriš. JARO ŠUPA

Levice - Borčice 1:3 (0:0)

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Rýchlejšie sa však rozohrali hostia a začali podnikať nepríjemné útoky. V 6. min. došlo k tvrdému stretu M. Plavšiča s Krivočenkom. Domáci hráč dohrával zápas s obviazanou hlavou. V 10. min. si hostia vypracovali prvú vážnejšiu šancu, ale Luhového strela išla tesne mimo. V rozpätí pár minút nasledovali ďalšie útoky hostí, ale Pahulyi si zastal svoje miesto v bránke. V 22. min. sa osmelili aj domáci futbalisti, konkrétne Švec, keď jeho strela tesne minula bránku. Hra sa postupne vyrovnala. V 32. min. Turčan z 8 metrov neprekonal Križmu. V 38. min. Plavšič si dobre všimol, že Pahulyi je vysunutý z bránky a z 35. metrov ho chcel prelobovať. Lopta letela len tesne mimo bránku. V druhom polčase za veľkého lejaku bola hra v 59. min. prerušená na 15 minút. Takmer ihneď po obnovení zápasu sa hostia ujali vedenia Mačinom, ku ktorému sa po rohu dostala odrazená lopta a ten nemal problém prekonať Pahulyiho. V 62. min. mohol vyrovnať Kuťka, ale jeho strela letela tesne nad bránku. V 72. minúty však prišlo vyrovnanie, keď sa lopta dostala k Vargovi, ktorý krížnou strelou prekonal brankára Borčíc. Po tomto góle sa domáci snažili o vedúci gól, ale v boli to hostia, ktorí udreli. V 80. min. striedajúci Slávik poslal Borčice do vedenia a v 86. min. po nedorozumení v obrane domácich zvýšil ten istý hráč na konečných 1:3. Hostia v zápase pôsobili kompaktnejším a behavejším dojmom. Na domácich bolo vidieť nezohratosť mužstva.

Góly: 72. Varga - 60. Mačina, 80. a 86. Slávik. R Ilon, ŽK: Kuťka, Krivočenko, Varga - A. Plavšič, M. Plavšič, Luhový, 200 divákov.

ISKRA: Križma - Decký, Gábor, Masárik, Luhový, Kozík (51. Mačina), Ďuriš (58. Slávik), A. Plavšič, Púpala, Živčic, M. Plavšič. Tréner A. Dragúň.

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Neded 1:2 (0:0), Komárno - Palárikovo 1:1 (0:1), Púchov - Piešťany 0:1 (0:0), Veľký Meder - Gabčíkovo 3:2 (2:2), Vrbové - Led. Rovne 4:1 (3:1), Vráble - V. Ludince 0:3 (0:0), Trnava C - DAC B 1:2 (1:2).

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?