Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Exhibíciu Jednoty podporil Jankech s Albrechtom

Tretí ročník exhibičných stretnutí sa po druhýkrát uskutočnil na ihrisku v Opatovej nad Váhom. Mladá generácia hráčov TJ Jednoty Trenčín opäť vyzvala starých pánov Opatovej.

Výber Jednoty Trenčín sa so starými pánmi Opatovej rozišiel nerozhodne.Výber Jednoty Trenčín sa so starými pánmi Opatovej rozišiel nerozhodne.(Zdroj: TJ JEDNOTA TRENČÍN)

TRENČÍN. Aj po roku sa bolo na čo pozerať. Futbalové stretnutie svojou prítomnosťou podporili dvaja významní internacionáli Jozef Jankech a Milan Albrecht. Vo výbere TJ Jednoty sa predstavili hráči z miniligového tímu Jednoty doplnení o hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v tomto futbalovom klube. V opatovskom drese nechýbala živá legenda Stanislav Mikoláško. Prvýkrát sa stalo,že proti sebe nastúpili otec a syn Žilkayovci. Pred samotným výkopom odovzdali organizátori stretnutia spomienkový šál TJ Jednoty Trenčín, pánom Jozefovi Jankechovi a Milanovi Albrechtovi.

Oba tímy sa do seba pustili od začiatku v plnej paráde. Šance sa striedali na oboch stranách. Hráči Jednoty sa ujali vedenia po góle historicky najlepšieho strelca miniligového tímu jednoty Petra Gašparoviča. Domáci gólman Stano Mikoláško potom predvádzal, čo znamená význam slova exhibícia. Jeho zákroky riešené s nadhľadom boli skutočne fantastické, dokonca aj sám zakladal útoky svojho tímu. Druhému gólu vo svojej bráne však zabrániť nedokázal, keď ho prekonal Rastislav Brlej a stanovil tak polčasové skóre na 2:0. V prvom polčase nechýbali kvalitné parádičky futbalistov či tvrdšie súboje o loptu.

Druhý polčas začali aktívnejšie hráči Opatovej, ktorí tromi gólmi Kolačanského otočili priebeh zápasu. Keď potom prenikajúceho Roba Petruša nekompromisne zastavil v šestnástke Tomáš Krasňan a sám faulovaný premenil pokutový kop, bolo už 2:4. Hráči Jednoty však ukázali odhodlanie a túžbu zvrátiť výsledok. Najmladší hráč na ihrisku Michal Ďuráči znížil na 3:4 a o pár minút na to vyrovnával s veľkým prehľadom po umiestnenej strele z prvej Milan Novotka. Už sa zdalo, že zápas skončí remízou 4:4, ale po milimetrovom centri Petra Igaza potvrdil svoje kanonierske schopnosti a orientáciu v šestnástke Marián Mušuta ml. a krížnou strelou zvýšil na 5:4. To však ešte nepovedal posledné slovo Peter „Kolečko“ Kolačanský a svojim štvrtým gólom v nadstavenom čase stanovil konečné skóre zápasu na 5:5. Následne na to rozhodca Tadeáš Vaňo posledný raz fúkol do píšťalky. Dodatočné jedenástky vyhral tím Jednoty v pomere 3:2.

„Vynovený futbalový areál v Opatovej a výbor na čele s Ľubomírom Horným ponúkol nášmu tímu opäť raz skvelé podmienky na usporiadanie už tretieho ročníka exhibičného stretnutia. Tak, ako každý rok, aj v tento raz sme si pripomenuli výročie založenia TJ Jednoty Trenčín. Som nesmierne rád, že pozvanie prijali aj velikáni trenčianskeho futbalu. Chcem povedať, že ako klub budeme naďalej napredovať. Momentálne pokrývame miniligový tím Jednoty a aktívne spolupracujeme s TTS Trenčín, kde sa aktívne podieľame na fungovaní mládežníckych výberoch. V budúcnosti by sme chceli vstúpiť do súťaží riadených oblastným futbalovým zväzom aj s vlastným mužstvom. Všetko je však otázkou financií a podpory regiónu. Chcem poďakovať hráčom, fanúšikom i partnerom klubu, vďaka ktorým sme mohli tento zápas zorganizovať,“ povedal predseda TJ Jednota Marián Mušuta.

TJ Jednota Trenčín – starí páni Opatovej 5:5 (2:0)

Góly: Gašparovič, Brlej, Ďuráči, Novotka, Mušuta – Kolačasnský 4, Petruš. Rozhodcovia: 1. polčas: Miroslav Tarabus 2. polčas: Tadeáš Vaňo. Na čiare vypomáhal Jozef Marcinech ml.

TJ JEDNOTA: Žingor, Motúz – Macura, T. Krasňan, Múdry, Gašparovič, Igaz, Blacha, Ďuráči, Bosý, Novotka, Žilkay ml., Brlej, M. Mušuta ml

OPATOVÁ: S. Mikoláško – Kolačanský, Žilkay st., Gallo, Liška, Vlna, Novotný, Žáčik, Omelka, Novotný, Šlesár, Petruš, Pajtina, T. Mikoláško

1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  2. 30 rokov slobody
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  3. 30 rokov slobody
  4. Slávnostné otvorenie VIVO! Bratislava už o tri týždne
  5. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  6. Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku
  7. Slováci sú chlebovým národom
  8. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  9. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Radivojevič sa dokáže odosobniť. Inak by pri hokeji nevydržal, hovorí Koláček

Hokej hral v žiackych kategóriách, neskôr bol súčasťou „kotla“ a dnes ho možno vidieť za mantinelom s fotoaparátom v ruke. Vladimír Koláček je už dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou Dukly Trenčín.

Vladimír Koláček (prvý zľava) počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2016.

Fašizmus sa už neplazí, on tu je, odkázal na proteste v Trenčíne veterán SNP

Niektoré prevádzky dali do výkladov obrázky s prečiarknutou svastikou.

Policajti si posvietili na mladých, jedna osoba je podozrivá (+FOTO)

Trenčianski policajti včera vykonali v čase od 16.30 h do 19.30 h preventívno-bezpečnostnú akciu zameraná proti požívaniu alkoholických nápojov mladistvými a maloletými osobami.

Nové logo mesta bude známe v polovici novembra

Nové logo mesta Dubnica nad Váhom vzíde zo štvorice návrhov, ktoré odborná komisia vybrala spomedzi 50 návrhov. O víťaznom logu rozhodne komisia 14. novembra.