Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Trenčín Vojvodinu „roztrhal“ štyrmi gólmi

Zverenci trénera Martina Ševelu v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy na domácej pôde v Dubnici nad Váhom porazili Vojvodinu 4:0. Ku hetriku Simona sa pridal jedným presným zásahom Jairo.

Trenčín Srbov nešetril a nastrieľal im štyri góly.Trenčín Srbov nešetril a nastrieľal im štyri góly.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

AS Trenčín - FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (1:0)

DUBNICA NAD VÁHOM. Trenčania nastúpili v ofenzívnom rozostavení a už v úvode sa rýchlo mohli dostať do vedenia. Najskôr v druhej minúte zaváhal z bezprostrednej blízkosti brány hostí Brazílčan Jairo a potom vysoko nad hlavičkoval z päťky domáci stopér Kleščík. Hostia mohli následne potrestať nepresnú rozohrávku AS, pred Veselinovičom však zasiahol pozorný Volešák. V ďalšom priebehu boli domáci aktívnejší a v dvadsiatej minúte sa ujali vedenia. Nigérijčan Moses si najskôr spracoval loptu na ľavom okraji šestnástky a následne nechytateľnou strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre - 1:0. Trenčania sa naďalej tlačili dopredu, srbský súper hrozil iba z ojedinelých kontier. V 39. minúte mohol na 2:0 zvýšiť Mišák, ale po rýchlej akcii z dobrej šance mieril tesne vedľa ľavej žrde.

V polčasovej prestávke si domáci útočník Tomáš Malec prebral ocenenie pre najlepšieho kanoniera uplynulej sezóny. Aj po zmene strán Trenčania pokračovali v útočnej hre a v 52. minúte sa dočkali druhého gólu. Z ľavej strany centroval Kubík, lopta sa v šestnástke odrazila od Mišáka k voľnému Simonovi, ktorý presnou strelou zaznamenal druhý gól v zápase - 2:0. Tréner hostí v snahe oživiť hru reagoval dvoma rýchlymi striedaniami, napriek tomu jeho zverenci inkasovali aj tretíkrát. Po hodine hry zavŕšil hetrik Simon, ktorý do odkrytej brány dorazil Jairov center. V 66. minúte si nervy na uzde neudržal hosťujúci Živkovič, ktorý odplácal faul Kubíkovi a po ôsmich minútach na ihrisku sa po červenej karte predčasne porúčal pod sprchy. Pravidlo nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 71. minúte. Najskôr Nastič nevyužil ojedinelé zaváhanie domácej defenzívy a z následného protiútoku premenil Čögleyov center z pravej strany na štvrtý gól Jairo. Trenčín potom kontroloval výsledok až do záverečného hvizdu a pred odvetou v Srbsku si vytvoril viac ako sľubný náskok.

Góly: 20.,52. a 60. Simon, 71. Jairo. ŽK: Baez, Kubík (obaja AS), ČK: 66. Živkovič (Vojvodina), rozhodoval: Michael Lerjeus (Švéd.), 3725 divákov

TRENČÍN: Volešák - Čögley, Ramon, Kleščík, Holúbek - Baez (85. Rundič), Mišák (69. Hajradinovič), Lobotka - Kubík, Jairo (79. Mondek), Simon

VOJVODINA: Jovanovič - Puškarič (58. Živkovič), Pekarič, Babič, Nastič - Alivodič, Radoja, Poletanovič, Makarič (57. Stojanovič) - Ivanič, Veselinovič (80. Popara)

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Myslím, že sme mali dobrý vstup do zápasu, hneď v druhej minúte sme mali veľkú šancu. Do polčasu sa nám podarilo skórovať, mohli sme pridať aj viac gólov. Po zmene strán sme sa dostali do krídelných priestorov a po centroch sme aj skórovali. Chceli sme dnes nastrieľať čo najviac gólov. Som spokojný s výkonom i výsledkom. Čaká nás ešte odveta v búrlivom prostredí, ale postupové šance sú na našej strane.

Milan Rastavac, asistent trénera Vojvodiny: "Musím pogratulovať súperovi, Trenčín hral veľmi dobre. Verím, že v odvete podáme oveľa lepší výkon. Chýbalo nám niekoľko hráčov, najmä mladých, ktorí mali reprezentačné povinnosti na ME do devätnásť rokov. Na to sa však nechceme vyhovárať. Máme mladý tím, ktorý sa v Európe musí ešte veľa učiť."

1. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo