Hudobné leto sa v Trenčianskych Tepliciach konalo už v roku 1937.
TRENČIANSKE TEPLICE. Hudobné leto v Trenčianskych Tepliciach dnes večer v Kúpeľnej dvorane otvorí slávnostný koncert Neosolium Orchestra Banská Bystrica, na ktorom vystúpia sólisti Opery SND Andrea Vizvári a Otokar Klein. Hudobné leto v Trenčianskych Tepliciach je najstarším stredoeurópskym hudobným festivalom, dnes sa začína jeho 69. ročník. Prvýkrát sa konal v roku 1937, napriek rôznym zmenám sa podarilo zachovať jeho príjemný komorný charakter.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Hudobné leto sa stalo neoddeliteľnou súčasťou kúpeľného mesta a obohatením pre celý región. Kúpele Trenčianske Teplice ako hlavný organizátor tradičného podujatia v tomto roku ponúknu až sedemnásť multižánrových produkcií. Z komorných koncertov zaujmú klaviristka Raluca Stirbat, Peter Michalica a jeho hostia Adriana Antalová a Viera Bartošová, Collegium Wartberg, kvarteto AdreaS, Pacora Trio, koncertné vystúpenie Dalibora Karvaya a Daniela Buranovského, Korngold Quartet a v závere Slovenská filharmónia.
V Trenčianskych Tepliciach vystúpi aj Robo Opatovský kvintet, skupina Hex, Fragile, Pavol Hammel a Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Chýbať nebudú ani divadelné predstavenia, v hre Shirley Valentine sa predstaví Zuzana Kronerová a v bláznivej komédii Opačné pohlavie zasa Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský, Marta Sládečková a Ivan Tuli Vojtek.