MELČICE-LIESKOVÉ. Je to už päťdesiat rokov, čo sa partia okolo riaditeľa školy Rosu a učiteľa Medveckého stala okresným vicemajstrom žiakov. Liga sa hrala turnajovým systémom a hralo sa na štadióne Dukly Trenčín, ktorý bol v tom čase ešte pod holým nebom. Tréningy absolvovali v areáli základnej školy v Melčiciach-Lieskovm, kde mali menšie prírodné klzisko, kde sa zároveň aj hrala školská liga medzi jednotlivými triedami. „Podarilo sa nám postúpiť až do finále. Pre mnohých z nás to bol veľký zážitok, pretože sme hrali aj pod umelým osvetlením. Chlapci z dediny sa iba ťažko vyrovnali takému mužstvu, aký mala Jednota Trenčín. Neporovnateľné bolo aj materiálne zázemie. Zatiaľ čo Trenčania pravidelne trénovali a mali kompletnú výstroj, my sme mali iba podomácky vyrobené chrániče,“ zaspomínal si po päťdesiatich rokoch Rudolf Kadlečík.
Tesná finálová prehra
Víťazom okresnej ligy sa napokon stala Jednota Trenčín, keď vo finále zdolala ZDŠ Melčice-Lieskové iba tesne (2:1). Žiaci z krajského mesta sa napokon stali majstrami Československa, keď na finálovom turnaji v Prahe porazili aj také mužstvá ako Sparta, Pardubice a Kladno.
Skromné podmienky na štadióne
Podľa spomienok Rudolfa Kadlečíka v roku 1964 panovali na zimnom štadióne skromné podmienky. Klzisko bolo v tej dobe otvorené a tribúny pre divákov boli betónové. Štadión mal aj umelé osvetlenie. Nad ľadovou plochou boli v určitej výške na lanách zavesené lampy so žiarovkami. Mantinely boli z dosiek pribitých klincami. Pri strieľaní puku sa dosky prehýbali a klince vyťahovali. Preto starší hráči pred tréningom alebo zápasom chodili s kladivami a sekerami, aby klince popribíjali. Najväčším problémom bolo, keď napadol sneh. „Odhŕňať museli všetci a to len ručne rôznymi drevenými odhŕňačmi, lopatami a hokejkami,“ dodal na záver.
Hokejový oddiel ZDŠ Melčice-Lieskové: Augustín Moriš, Ján Beňo, Vladimír Novák, Vladimír ŠImlovič, Peter Grumblák, Ján Mazáň, Miroslav Kvasnica, Miroslav Ečegy, Vladimír Berák, Ivan Žitník, Vladimír Pavlík, Rudolf Kadlečík, Stanislav Klarovský, Ján Chlapík, Vladimír Polák.
Autor: Rudolf Kadlečík