Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Gólový koncert Kubíka, Spartak rozdrvil Šamorín

Prehľad prípravných zápasov fortunaligistov.

Chorzów –Trenčín 2:4 (2:0)

Už v 3. min sa do dobrej pozície dostal Kubík, no jeho pokus šiel tesne vedľa tyče. V 11. min sa Poliaci ujali vedenia. Zienczuk si nabehol na rohový kop a hlavou strelil prvý gól zápasu. Po polhodine hry sa prezentoval strelou z voleja Kuswik a Chorzów sa dostal do dvojgólového vedenia. Úvod druhého polčasu sa Trenčanom vydaril herne aj gólovo. Už v 46. min si na loptu nabehol Kubík a povedľa brankára znížil na rozdiel gólu. O dve minúty neskôr ten istý hráč ťažil zo spolupráce Jaira a Hajradinoviča – 2:2. O chvíľu napálil loptu do brvna Lobotka. Trenčania dokonali obrat v 53. min. Jairov center našiel Kubíka, ktorý zavŕšil hetrik. Navrátilec z Grécka uzavrel gólový účet zápasu v 73. min, keď do siete dorazil loptu po kombinácií Jaira s Mondekom.

Góly: 11. Zienczuk, 34. Kuswik – 46., 49., 53. a 73. Kubík, ŽK: 61. Jairo

TRENČÍN: Volešák – Čögley (46. Rundič), Bednárik (46. Kleščík), Ramón (74. Ibrahim), Skovajsa (46. Lawrence) – Baéz (46. Lobotka) – Kubík (74. Edmond), Holúbek (46. Opatovský), Mišák (46. Hajradinovič), Simon (46. Mondek) – Malec (46. Jairo)

Šamorín – Myjava 0:5 (0:1)

Hneď v úvode stretnutia sa zrodila veľká príležitosť Myjavčanov. Švec poslal presný center na hlavu Šmahajčíka, no ten zblízka hlavičkoval mimo brány. Aktivita bola aj naďalej na kopačkách kopaničiarov, domáci hráči sa do šancí nedostávali. Prvý gól videli diváci v 35.min. po strele Bílovského z 20 metrov, ktorá bola umiestnená k žrdi. Šamorín – Myjava 0:1. V samom závere prvého dejstva ešte pohrozili Bruško a Múdry, ale bez gólového efektu.
V 54.min. sa už zápasové skóre menilo, prihrávka od Pekára prešla až k voľnému Danielovi a ten strelou z vnútra 16-tky trafil presne. Šamorín – Myjava 0:2. V 65.min. Pekár poslal loptu do priestoru pred bránou, Sládek ju ešte stihol v sklze zasiahnuť, ale skončila nad bránou. V 70.min. Sládek načasoval prihrávku na Šuleka, ten šiel sám na brankára a lopta skončila na žrdi. Od nej sa odrazila späť do hry na kopačku Daniela a ten pridal svoj druhý zápasový gól. Šamorín – Myjava 0:3. O 2 min. predviedol ďalekonosnú strelu Marček a navýšil rozdiel skóre. Šamorín – Myjava 0:4. A už o minútu mohol dať gól aj Pekár, trafil spojnicu brány. Ale do gólových štatistík sa napokon zapísal v 79.min. po presnej prihrávke Daniela. Šamorín – Myjava 0:5. Ešte v poslednej minúte strieľal Sládek a po brankárovom zákroku skončila lopta žrdi.

Góly: 35.Bílovský, 54. a 70. Daniel, 72.Marček, 79.Pekár

MYJAVA: Urminský, Čiernik, Múdry, Kosík, Švec, Bílovský, Sirota, Bruško, Šmahajčík, Oršula, Jorík. Striedali : Sivák Pa., Sivák Pe., Jánošík, Pekár, Černáček, Šulek, Duga, Marček, Daniel, Sládek, Belic

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?