Tr. Turná doma vybuchla s Veľkými Uhercami

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá – Horovce 1:1 (0:1)

Hostia pricestovali na zápas s nie obrannou taktikou, ale útočnou a v prvom polčase sa ujali vedenia v 31. min gólom Kollmana. Hostia mohli dať druhý gól v 27. min, keď brankár Vrzala zlikvidoval strelu Strateného a v 32. min vyrazil strelu Bartáka. Domáci v tomto počase mali niekoľko gólových šancí, no ani jednu nevyužili: Sládek v 17. min, 37. min a 39. min, Majtás 20. a 30. min, Peterka 28.min. V úvode druhého polčasu Vrzala zlikvidoval gólovú šancu Kebisovi, ktorý mohol zvýšiť skóre. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať, šance nevyužili v 55.min Sládek a v 65. min Majtásovu hlavičku spod brvna vyrazil brankár hostí. V 75. min vyrovnal na 1:1 Majtás. Mazákova strela v 76. min šla nad vinkel a keď v 78. min šla Peterkova strela nad bránu hostí, do konca zápasu si už mužstvá gólové šance nevytvorili a tak sa zrodila spravodlivá remíza. Hosťujúci nováčik zanechal sympatický výkon a potvrdil, že sa právom drží na popredných priečkach tabuľky a je prínosom v tejto súťaži.

Góly: 75. Majtás - 31. Kollman, ŽK: 2:5, rozhodoval: Bogar, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Popelka, Antálek, Straka, Maroň, Gablech, Majtás, Drahoš, Peterka, Sládek, Mazák (Jaroš, Štefík, Denk) VILIAM SOLOVIČ

Tr. Turná – Veľké Uherce 0:6 (0:4)

Už v 3 min. Martin Jankula prudko vystrelil a Chochlík iba reflexívne vyrazil. V 6 min. sa pekne uvoľnil Patrik Chorvát, prudko zacentroval pred bránu, ale Tomášovi Sivákovi čistú šancu zlikvidoval brankár. V 7 min. Martin Chorvát nádherne vysunul Mateja Hrubého, ten išiel sám na brankára, ale znova zaúradoval hosťujúci brankár a gól nepadol. Porekadlo nedáš – dostaneš sa do bodky splnilo, keď v 9 min. hosťujúci Rudolf Kováč skoro z bránkovej čiary popod Chochlíka otvoril skóre na 0:1. Ešte sa domáci neotriasli z prvého gólu a v 12 min. prišiel center do šestnástky domácich a znova Rudolf Kováč hlavou zvýšil na 0:2. V 17 min. strela Patrika Chorváta išla vedľa. V 23 min. spoza šestnástky dobre trafil Martin Jankula a Chochlík v bráne domácich robil iba štatistu 0:3. Potom prišla séria striel a pekných prihrávok Petra Hasenoviča, keď v 24 min. jeho umiestnenú strelu so šťastím vyrazil brankár, v 33 min. jeho pekný center Častulín nezužitkoval a v 35 min. priamy kop letel vedľa brány. Zasa nedáš – dostaneš , keď v 37 min. Martin Jankula vyštartoval po obrancovi, získal loptu , obišiel Chochlíka a pohodlne zvýšil na 0:4. V 39 min. dva pokusy hosťujúci brankár zlikvidoval Jakubovi Kováčovi a strelu Patrika Chorváta v 44 min. brankár iba vyrazil. V 45 min. domáci znova urobili závar pred bránou hostí, ale i na viacero pokusov loptu nedokázali pretlačiť do brány.

V druhom polčase hostia si vedomí svojho náskoku, umnou hrou nedovolili domácim zdramatizovať stretnutie. Úspešne bránili a sem tam podnikali nebezpečné útoky. V 50 min. hosťujúci Šorec netrafil už prázdnu bránu a na opačnej strane sa Marek Kováč pekne obtočil okolo obrancov , ale jeho strela išla nad bránu. V 63 min. šanca toho istého hráča nepriniesla gólový efekt. V 83 min. Martin Chorvát nastrelil brvno a šanca Hulaja nemala tiež úspech. Naopak, hostia načo siahli, to im vyšlo aj v druhom polčase. V 84 min. Marián Belanský zvýšil na 0:5 a o dve minúty neskôr dokonal skazu domácich Rudolf Kováč na 0:6. A mohlo byť ešte viac, no v poslednej minúte zachraňoval veľkú šancu hostí Chochlík.

Góly: 10., 13, a 88. Kováč, 24. Jankula, 37. a 83. Beliansky, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Szalai, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín, J. Kováč, Vanko, Sivák, M. Chorvát, Mar. Kováč, Mich. Kováč, Hrubý (Červeňan, Hulaj, Čahoj) VLADIMÍR CHUPÁČ

Cigeľ – Podolie 3:2 (2:2)

Stretnutie začali aktívnejšie Cigľania, už v 4. min. vystrelil tesne nad Š. Mjartan. O minútu na to si to zopakoval, ale tentoraz hlavou. V 9. min. Bugár jeho strelu napodobnil. Do prvej šance sa hostia dostali až v 15. min., ale obranca P. Mjartan ich úmysel prekazil. V 17. min. center Š. Zaťka minuli dvaja hráči domácich, no v 22. min. už po jeho centri zaknihoval Lučan svoj 102. gól v drese Partizána, keď hlavou otvoril skóre – 1:0. Paradoxom je, že od tohto gólu sa hostia zaktivizovali, ich snahu načas schladil v 34. min. Bugár, ktorý po centri Š. Zaťka technickou strelou zvýšil na 2:0. Rušný zápas pokračoval aj ďalej a v 36. min. hostia Balcírom znížili na 2:1. Keď sa už zdalo, že takto skončí prvý polčas, v 43. min. hostia po samostatnom úniku Horčičákom vyrovnali na polčasové skóre 2:2. V druhom sa hostia vo všetkých činnostiach vyrovnali domácim a útoky sa striedali permanentne, raz na jednej a raz na druhej strane. V 51. min. dokonca domáci brankár Gregor zachránil istý gól, keď dobre mierenú strelu k ľavej žrdi bravúrne vyrazil. Ostatných 30 minút bolo všetkým jasné, že vyhrá ten, kto dá gól. Našťastie pre domácich sa to podarilo Svitkovi, ktorý v 87. min. rozozvučal hlasy Ciglianskych fanúšikov. Bodku za stretnutím dal v 90. min. Lučan, keď pekne vystreli, ale skóre sa už nezmenilo. Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší domáci.

GÓLY: 22. Lučan, 34. Bugár, 87. Svitok – 36. Balcír, 43. Horčičák. ROZHODOVAL: Prelec, 200 divákov

PODOLIE: Palkech – Pyšný (84. Gúčik), Horčičák, Ščepko, Ohrablo, Važan, Bobocký, Balcír, M. Hrušovský, R. Hrušovský, Červeňanský (78. Augustín)

Malá Čausa - Chocholná-Velčice 4:2 (2:0)

Líder piatej ligy Sever Jednota Sokol Chocholná-Velčice po prvýkrát vo svojom pôsobení zavítal do Malej Čausy. Ide o súpera, ktorý hrá efektívny a útočný futbal. Na svojom konte má doposiaľ len tri prehry, pričom jednu práve s Malou Čausou na domácej pôde, tri remízy a dvadsaťjeden výhier. Už tieto čísla predznamenali, že pôjde o kvalitné stretnutie a technicky vybavení Maločausania, ktorí doma len tak body nepúšťajú, sa budú snažiť i tohto súpera zdolať a tým potešiť verných fanúšikov. Už v 3. min. Čampiš pasom našiel Gajdoša, no ten z dobrej pozície trafil len brankára. V 9. min. Stopkovu bombu brankár Tuharský vyrazil. Domáci sa ujali vedenia v 15. min., keď v šestnástke dobre zakombinovali Gajdoš s Petrášom, ten v päťke našiel Stopku, ktorý sklzom otvoril skóre – 1:0. V 33. min. dobre vystrelil Gajdoš, no brankár loptu vyrazil. O minútu na to bol v dobre pozícii Petráš, ale zo šestnástky minul bránu, keď preloboval brankára. V 37. a v 38. min. sa neujali dobré strely hosťujúceho Lobíka a Jána Tuharského. Na polčasových 2:0 zvýšil z penalty Gajdoš, po faule na Michala Krška. V druhom polčase domáci začali hrať profesorský futbal, chýbala medzihra, čo využili hostia a v 58. min. po chybe v domácej obrane Ján Tuharský znížil na 2:1. Postupne ale domáci zvýšili obrátky a dočkali sa aj tretieho gólu v 71. min., keď sa Gajdoš predral po ľavej strane, prízemným centrom našiel na päťke Petráša, ktorý do prázdnej brány zvýšil na 3:1. V 77. min. Matiaško z pravej strany prudkým centrom prihral do päťky Slanému a bolo 4:1. V 89. min. opäť Slaný bombou vyprášil rukavice brankárovi Tuharskému. Hostia znížili na 4:2 v tej istej minúte z protiútoku, keď sa presadil Ján Tuharský svojím 33. gólom. Od lídra súťaže sa očakával lepší výkon, svojou hrou neoslnil a teda zaslúžene prehral. V Malej Čause sa herne predstavili i lepšie mužstvá.

GÓLY: 15. Stopka, 41. Gajdoš, 71. Petráš, 77. Slaný – 58. 89. Tuharský Ján. ROZHODOVAL: Havran, 250 divákov

CHOCH-VELČICE: Tuharský Jozef – Gvizd, Cingel, Tuharský Juraj, Lukša, Tulpík, Tuharský Ján, Adamčí, Lobík, Kozárec (46. Babrnák), Michalec

Ostatné výsledky: Ladce – Ilava 2:0 (1:0), Lazany - H. Poruba 1:3 (1:1), Kamenec p/Vt. - N. Pravno 7:2 (1:0), Oslany - Z. Kostoľany 0:3 (0:0).

1. Chocholná-Vel. 28 21 3 4 80:26 66

2. Malá Čausa 28 18 4 6 75:33 58

3. Horovce 29 15 6 8 65:36 51

4. Stará Turá 28 14 8 6 57:33 50

5. V. Uherce 28 14 6 8 56:30 48

6. Cigeľ 28 14 6 8 46:40 48

7. Ladce 28 13 4 11 39:36 43

8. Zem. Kostoľany 28 10 10 8 43:35 40