Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Ďuriš so Ščepkom rozstrieľali Križovany

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Bošany - N. Dubnica 1:5 (1:4)

Na vysokom víťazstve hostí má zásluhu veľmi slabá obrana Bošian a ani brankár Čangel nemal svoj deň. Hra v poli bola vyrovnaná, ba Bošany mali viac z hry, ale góly strieľali hostia. Už v 4. minúte sa Behan po kombinácii dostal až pred bránku Bošian, Mikloš zachránil v poslednej chvíli. Vzápätí Minarovič prešiel až pred Kostku, ale z uhla strelil tesne vedľa bránky. V 7. minúte nahral Murko Mišejemu, ktorého center len tesne minul nohu Papranca. V 11. minúte lopta prešla až na bránkovú čiaru a z pravej strane Bogiň prekvapil Čangela - 0:1. Už o minútu neskôr Švikruha ušiel stredom obrany a povedľa Čangela zvýšil na 0:2. V 22. minúte Omelka ideálne nahrali Mišejemu, ktorý nájazd na Kostku nepremenil. V 23. minúte sa Lukáč pohral s obrancami Bošian a vedľa bezmocného Čangela strelil tretí gól hostí. V 25. minúte sa Papranec uvoľnil pred šestnástkou, ale jeho prudkú strelu Kostka vyrazil na roh. Vzápätí Mišeje nastrelil Murka v bránke súpera. V 33. minúte Švikruha z trestného kopu z 20 metrov namieril do ľavého dolného rohu - 0:4. V 40. minúte Minarovič nahral Omelkovi, ktorý spoza šestnástky do pravého dolného rohu strelil jediný gól Bošian - 1:4. V 46. minúte po Minarovičovom úniku Papranec nabil Hodálovi, ktorý zo šestnástky vystrelil, ale Kostka zázračne vyrazil na roh. V 57. minúte po trestnom kope Štiffela Čangel vyrazil loptu iba pred seba a Maník do prázdnej bránky zavŕšil skóre na 1:5. V 70. minúte Mišeje z trestného kopu len tesne minul bránku hostí. V 79. minúte mohli hostia ešte zvýšiť vedenie, ale Štiffel sám pred Čangelom strelil vedľa bránky.

Góly: 40. Omelka - 11. Bogiň, 12. a 33. Švikruha, 23. Lukáč, 57. Maník. Rozhodoval Fabian, 80 divákov.

MFK: Kostka - Burdej, Žabár, Štiffel, Bučko (75. Smolík), Behan, Ďuriš, Maník, Švikruha (81. Kucharík), Lukáč (66. Kosiba), Bogiň.

Šimonovany - Tr. Teplice 1:0 (0:0)

Po opatrnom úvode sa do prvej väčšej šance dostali domáci v 13. minúte, keď Sobota vysunul Šveca, no Kopčan včasným vybehnutím zmaril šancu jemu aj dorážajúcemu Vargovi. Hostia kontrovali v 15. minúte Jamborom, no jeho strela z desiatich metrov trafila iba bočnú sieť. V 18. minúte sa mohol do streleckej listiny zapísať aj najlepší strelec súťaže domáci Maruniak, no nedosiahol hlavou na Svoradov center. V 27. minúte hostia nebezpečne zaútočili, no Jamborovu finálnu prihrávku dobre zachytil Ondruš. Do konca prvého polčasu sa už nič vážnejšie nestalo, a tak sa odchádzalo do kabín za bezgólového stavu. Ten druhý začali lepšie domáci, keď v 55. minúte Maruniak vysunul Sobotu, no ani na dvakrát Kopčana neprekonal. Všetko si to však vynahradil o dve minúty, keď opäť po Maruniakej časovanej prihrávke vbehol do šestnástky a povedľa brankára k ľavej tyči otvoril skóre stretnutia – 1:0. Po tomto góle hostia ešte viac pridali a domácich zatlačili na vlastnú polovicu. Tí však pozornou defenzívou hosťom nedovolili vypracovať si vážnejšiu šancu, a tak si v obojstranne dobrom stretnutí pripísali ďalšie tri body.
Gól: 57. Sobota. Rozhodoval Pintér, 250 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík (61. Losonszký), M. Beňo, Lendvay, Verchola, Bariak, Jančovič, Jambor, Fabuš, Michalík, Haško (80. Bubenko).

Častkovce – Križovany 9:0 (2:0)

Po úvodnom tlaku a šanciach domácich sa o prvý gól postaral Madro, keď po jeho prihrávke Ďuriš otvoril skóre. Vzápätí hneď po rozohratí Luštík anglickým gólom zvýšil na 2:0. Domáci od úvodu druhej časti zatlačili súpera a Ďuriš nadvakrát prestrelil brankára hostí a zvýšil na 3:0. V 51. min po centri Ostrovského hlavičkou trafil presne Ščepko – 4:0. V 52. min Končitík vycvičil obranu hostí, ale jeho delovku zneškodnil Drinka. V 54. min po priamom kope z hranice šestnástky zvyšoval na 5:0 Ďuriš. Po veľkom tlaku a viacerých zahodených šanciach Madro našiel Ščepka a bolo 6:0. Ďuriš vypichol Bartelovi loptu v 54. min a Ščepko pridal už na 7:0. Exhibícia domácich pokračovala, keď najlepší hráč na ihrisku Ďuriš zvyšoval svojim štvrtým gólom už na 8:0. Odovzdaní hostia inkasovali deviatykrát po štvrtom presnom zásahu Ščepka v 90. min. Vytúžený desiaty gól domáci nestihli pridať, ale za predvedený výkon si vyslúžili dlhotrvajúci potlesk.

Góly: 33., 49., 54. a 88. Ďuriš, 51., 69., 75. a 90. Ščepko, 34. Luštík, ŽK: 0:2, rozhodoval: Farkaš, 120 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Končitík (71. Hevier), Osuský, Meliš, Čechvala, Luštík 66. Kostelan), Ďuriš, Ščepko, Madro, Ostrovský (57. Gajdošík). Tréner: P. Kopačka. PETER HALIENKA

Borčice – Modranka 7:0 (4:0)

Favorit pod vedením nového trénera Dragúňa, ktorý v týždni nahradil Nováka, začal výborne. Už v 6. min otvoril svoj strelecký účet Púček a v 20. min Gorelka z jedenástky zvyšoval na 2:0. Borčice mali výraznú prevahu, kým hostia do prestávky iba raz ohrozili Žilku. V 37. min P. Mačina prekonal tretíkrát Píša, ktorý o dve min opäť kapituloval po strele Púčeka. Aj v druhom polčase domáci hrali útočne, mali viacero šancí. V 52. min sa Púček dočkal hetriku, a ten istý hráč v 58. min svojím štvrtým zásahom zvyšoval na 6:0, a to ešte ďalšie šance nevyužil. Osem minút pred koncom si striedajúci Fančovič dal vlastný gól a Borčice vyhrali sedemgólovým rozdielom.

Góly: 6., 39., 52. a 58. Púček, 20. Gorelka (11 m), 37. P. Mačina, 82. Fančovič vlastný. Rozhodoval K. Birkus, ŽK:, 150 divákov.

BORČICE: Žilka – Kočka (76. Vanák), Decký, Masárik, Gorelka (63. Kozík), Púček, Gábor (46. M. Plavšič), A. Plavšič, P. Mačina, Luhový, Živčic.

Ostatné výsledky: Prečín – Partizánske 4:1 (3:0), D. Vestenice – Kanianka 0:1 (0:1), H. Obdokovce - Solčany 2:1 (1:1), Holíč - Lehota p./Vt. 5:0 (4:0).

1. Borčice 28 22 4 2 90:25 70 (+28)

2. Tr. Teplice 28 18 3 7 80:34 57 (+15)

3. Holíč 28 16 4 8 50:30 52 (+10)

4. Šimonovany 28 16 2 10 58:35 50 (+8)

5. Kanianka 28 14 4 10 52:50 46 (+4)

6. Partizánske 28 13 6 9 60:42 45 (+3)

7. N. Dubnica 28 11 9 8 53:49 42 (0)

8. Častkovce 28 12 5 11 59:35 41 (-1)

9. H. Obdokovce 28 12 5 11 43:38 41 (-1)