Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

Tr. Stankovce aj Bánovce prehrali o štyri góly

Prehľad výsledkov majstrovstiev regiónu západ.

Gabčíkovo - Tr. Stankovce 4:0 (1:0)

Hráči najproduktívnejšieho mužstva súťaže v úvode zápasu pozahadzovali, čo sa dalo. Najskôr sa nepresadil Paukner a brankár hostí si poradil aj s Bolegovou delovkou. V 18. min. skvelý Cúcik, chytajúci netradične vo vypožičanom drese od Gabčíkovčanov, opäť exceloval pri Pauknerovej ďalšej tutovke. Vychýlenú mušku mal aj Lénárth. V 36. min. Barčiakovu strelu tečoval Bognár a veru chýbali iba centimetre k tomu, aby lopta zakotvila v sieti. V 38. min. prezentoval svoje kvality Rengel, ktorý Sedlákovu strelu vyrazil do bezpečia. V 40. min. mohol skórovať Bognár, ale vychýrený kanonier nemal svoj deň, napokon v polčase bol aj vystriedaný. Keď už sa zdalo, že do kabín odídu mužstvá za bezgólového stavu, rozjasal tribúny Paukner. Do druhého dejstva nastúpili domáci s dvoma zmenami, čo prinieslo oživenie. Vedenie favorita zvýšil oku lahodiacou hlavičkou Zelenický. V 63. min. Faragó po úniku poslal prudký center do ohňa a v snahe odvrátiť loptu do bezpečia prekonal hosťujúci futbalista nechytateľnou strelou svojho brankára. V 69. min. sa opäť presadil v 16-ke Tr. Stankoviec Paukner. V 73. min. mal na kopačkách čestný úspech hostí Polek, ale jeho nevydarený lob zlikvidoval dobre postavený Rengel. V 74. min. bol blízku ku hetriku Paukner. Domáci napokon za svoj druhopolčasový výkon si vyslúžili po záverečnom hvizde veľký aplauz.

Góly: 45. a 69. Paukner, 56. Zelenický, 63. Faragó. R Sékely, ŽK: Bulko (T.S.), 700 divákov.

TJ: Rengel - Zelenický (79. Csicsai), Čvirik, Bolega, Kotora, Lénárth (46. Ágh), Faragó, Bognár (46. Világi), Garcia, Szöcs, Paukner. Tréner M. Süttö.

OŠK: Cúcik - Škvarka (31. Šedivý), Koprivňanský, Bulko, Hudec, Barčiak, Sedláček (63. Ďuriš), Puna, Mikušinec, Polek, Kvasnica. Tréner R. Pevný.

Beluša - Bánovce 4:0 (1:0)

V prvom polčase diváci sledovali nezáživný futbal. Po dlhom pase za obranu P. Gažo neprekonal brankára. Hosťujúci Olej dostal loptu medzi obrancov, ale v nájazde proti Ciesarovi neuspel. V 16. min M. Hrnčík nechal vyniknúť Feriančíka a Jánoško v 19. min v dobrej šanci prehral súboj s gólmanom. Z následného rohu Jánoško obišiel brankára a dotlačil loptu do siete - 1:0. Do prestávky boli ešte náznaky šancí na oboch stranách, ale bez výsledku. V 45 min po rohu nevyrovnal Halás, ktorý zblízka hlavičkoval tesne vedľa. V druhom polčase Škultétyho priamy kop popálil Ciesarove rukavice a Lukajkovu strelu zneškodnil Feriančík. Novisedlák v tutovke zaváhal, keď do jeho strely vložil v poslednej chvíli nohu obranca hostí. V 69. min sa T. Kašša uvoľnil v šestnástke a strelou k bližšej žrdi zvýšil na 2:0. O tri minúty vysunul T. Kašša Petra Vavríka, a ten s prehľadom dal tretí gól. V 80. min po peknej akcii uzavrel zaslúženú výhru Beluše strelou popod padajúceho gólmana Jánoško a v závere sa zápas už iba dohrával.

Góly: 19. a 80. Jánoško, 69. T. Kašša, 72. Peter Vavrík. R Kozolka, ŽK: Jurga, T. Kašša, Gajdošík, Poštrk, Olej, Doknič, 200 divákov.

BELUŠA: Ciesar - Lukajka, Jurga, Pavol Vavrík, Hedera, M. Hrnčík (22. Peter Vavrík), Novisedlák, Ondrička, P. Gažo, T. Kašša (81. J. Gažo), Jánoško (87. P. Moško). Tréner L. Stehel.

BÁNOVCE: Feriančík - Borcha, Halás (88. Sedláčik), Škultéty, Doknič, Poštrk (74. Bogdanovič), Šiko, Baláž (46. Svatík), Liška, Olej, Gajdošík. Tréner O. Šmelko.

Ostatné výsledky: J. Bohunice - Veľký Meder 0:1 (0:1), Led. Rovne - Neded 1:0 (0:0), Domaniža - Topoľníky 2:0 (0:0), V. Ludince - Komárno 5:0 (3:0), Galanta - Palárikovo 0:2 (0:2), FC Nitra jun. - Horná Nitra 1:2 (1:0).

1. Veľký Meder 28 23 0 5 61:16 69 (+27)

2. Gabčíkovo 28 19 7 2 76:23 64 (+22)

3. Komárno 28 19 3 6 49:31 60 (+18)

4. Neded 28 15 6 7 65:28 51 (+9)

5. Palárikovo 28 15 6 7 48:25 51 (+9)

6. Led. Rovne 28 13 9 6 54:33 48 (+6)

7. V. Ludince 28 13 8 7 52:29 47 (+5)

8. Horná Nitra 28 14 3 11 45:34 45 (+3)