Nové Mesto víťazne aj v Nových Zámkoch, Detko ratoval Nemšovej remízu

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nové Zámky – Nové Mesto 0:2 (0:1)

O tvrdej hre v tomto zápase svedčí hneď jeho úvod, keď sa už v 6. min. zranil po tvrdom strete hosťujúci Šupka a musel striedať. Domáci v prvom polčase hrozili hlavne po štandardných situáciách, keď z priameho kopu Ešek dvakrát nebezpečne vystrelil bránu súpera. Hostia sa spoliehali na dobré, vysoké nakopávané lopty. Zlom zápasu prišiel v závere prvého polčasu, keď sa po druhej žltej karte Ešek musel porúčať pod sprchy predčasne. Po jeho vylúčení si loptu tesne pred hranicu šestnástky postavil Skovajsa a peknou strelou otvoril skóre zápasu. V úvode druhého polčasu sa hostia opäť radovali z gólu, ich radosť však prerušil asistent rozhodcu odmávaním postavenia mimo hry. Domáci však v druhom dejstve aj o desiatich hráčoch ožili a snažili sa vyrovnať. Ich hra ožila hlave po nasadení Juríka, ktorý v 61. min. vymyslel peknú prihrávku na Letka, ten však namieril len do brvna. O pár minút na to bol Molnár v šestnástke faulovaný, sám si aj postavil loptu na biely bod, no bránu netrafil. Ďalšiu šancu domácich mal v 77. min. Jurík, keď po peknej prihrávke sa aj na vlastné prekvapenie ocitol sám pred brankárom hostí, namieril však len do jeho tela. Hostia sa v druhom dejstve zamerali na obranu a spoliehali na protiútoky, keď im v závere aj jeden z nich vyšiel a Šebek tak stanovil konečný stav zápasu na 0:2. Po záverečnom hvizde sa strhla zbytočná šarvátka, v ktorej bol vylúčený hosťujúci kapitán Vlado.

Góly: 45+. Skovajsa, 89. Šebek. R Cifrík, ŽK: Ešek – Omasta, Kutaj, Straka, Skovajsa, Miklovič, ČK: 45. Ešek – 90. Vlado, 330 divákov.

FKM: Juhás – Petráš, Szántó, Molnár, Poništ, Illés, Košťál, Horáček (61. Vašek), Prúčny (46. Jurík), Letko (77. Kovács), Ešek. Tréner A. Štefanka.

AFC: Chovan – Skovajsa, Klačman, Balocký, Šupka (6. Omasta), Vlado, Strelka (90. Draho), Straka (76. Miklovič), Šebek, Kutaj, Lopušan. Tréner V. Hyža.

Nemšová – Dun. Lužná 2:2 (1:1)

V prvom polčase režírovali hru domáci hráči, ktorí mali loptu na kopačkách prevažnú väčšinu času. Už v 5. min poslal loptu do šestnástky Schlesinger. Detkovu hlavičku Močko vyrazil na roh. Domáci sa proti dobre organizovanej obrane presadzovali s ťažkosťami. V 36. min Amrich hĺbkovou prihrávkou vysunul Beňa a ten nezaváhal – 1:0. Domáci hráči po góle na chvíľku stratili koncentráciu, čo hostia okamžite využili. Už o minútu spoza šestnástky napriahol Jackuliak a vyrovnal na 1:1. V 45. min Beňo potiahol loptu po ľavej strane, Detko ju výborne trafil, no Močko famóznym zákrokom podržal tím. V druhom polčase sa domáci snažili pokračovať v hre z prvého polčasu. V 55. min sa Schlesinger uvoľnil, prešiel cez obrancu, prihral Detkovi na jedenástku, ten však v zakončení nebol úspešný. Po hodine hry Nemšovčania urobili chybu v rozohrávke. Amrichovu prihrávku vystihol Jackuliak, našiel voľného Fiebera, ktorý sám pred Bobotom nezaváhal – 1:2. Domáci hráči v závere vrhli všetky sily do útoku. To sa im podarilo, keď v poslednej minúte po centri Hladíka Detko nechytateľne uzavrel skóre na 2:2.

Góly: 36. Beňo, 90. Detko – 37. Jackuliak, 60. Fieber. R Korista, ŽK: Holiš – Puchner, Teraz, 150 divákov.

FKS: Bobot – Kopúň, Ranko, Kresánek, Amrich, Holiš (70. Kyselica), Jurica (83. Štefula), Schlesinger, Husár (70. Hladík), Detko, Beňo. Tréner: M. Kopúň.

DUN. LUŽNÁ: Močko – Hrnčár, Chromý (46. Gallik), Puchner, Pipíška, Teraz, Kecskéš, Jackuliak, Martinka (87. Sura), Fieber, Nosko. Tréner V. Varadin. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Vrbové – Skalica 0:0, Petržalka - Topoľčany 1:2 (0:1), Sereď – Piešťany 9:0, Púchov – Rača 2:1 (0:0), Šúrovce – Levice 7:1 (1:1), Vráble – Slovan jun. 1:1 (1:0).

1. Sereď 28 20 4 4 82:27 64 (+22)

2. Skalica 28 19 5 4 66:25 62 (+20)

3. Nové Mesto 28 18 4 6 45:24 58 (+16)

4. Slovan jun. 28 16 7 5 78:31 55 (+13)

5. Topoľčany 28 16 5 7 43:21 53 (+11)

6. Dun. Lužná 28 14 6 8 54:32 48 (+6)

7. Šúrovce 28 14 3 11 54:41 45 (+3)

8. Vráble 28 9 9 10 30:34 36 (-6)